English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Jednolity rynek cyfrowy - Pobudzenie wzrostu i konkurencyjności

01-07-2015

Nasze codzienne życie w coraz większym stopniu zależy od cyfrowego świata, dzięki któremu mogą powstawać nowe miejsca pracy i rosnąć gospodarka. Rynek cyfrowy jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej, która 6 maja przedstawiła szczegółowe plany dotyczące utworzenia wspólnego rynku w tej dziedzinie. KE złoży propozycje legislacyjne w 2015 i w 2016 roku. PE planuje odpowiedzieć na strategię raportem z własnej inicjatywy.

Pełna realizacja założeń wspólnego rynku cyfrowego oznacza wzrost PKB o 415-500 mld € rocznie - wynika z raportu przygotowanego przez PE. Żeby podnieść konkurencyjność europejskiej gospodarki oraz w pełni wykorzystać cyfrowy potencjał UE musi m.in. znowelizować prawo autorskiego i uprościć podatek VAT.

Kliknij po więcej informacji z Parlamentu Europejskiego.

Na sesji plenarnej w maju 2015 roku komisarz Andrus Ansip podkreślił, że inicjatywy przewidziane w strategii muszą być postrzegane jako pakiet: "Jeśli uda nam się zrealizować tylko połowę, nie osiągniemy prawdziwego wspólnego rynku cyfrowego".

Pakiet telekomunikacyjny jest niezbędnym krokiem na drodze do realizacji celu strategii, jakim jest stworzenie warunków do funkcjonowania szybkiej, niezawodnej i dostępnej sieci cyfrowej. 30 czerwca 2015 roku Parlament i Rada osiągnęły wstępne porozumienie ws. pakietu.

Więcej informacji: www.europarl.europa.eu


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo