English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Zielony Tydzień 2016

08-03-2016

Kolejna edycja Zielonego Tygodnia, największej corocznej konferencji poświęconej europejskiej polityce ochrony środowiska, odbędzie się od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. Temat przewodni tegorocznej edycji Zielonego Tygodnia to "Inwestowanie w zieloną przyszłość".

Natura ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i naszego bogactwa. Jesteśmy zależni od niej, do żywności, energii, surowców, wody i powietrza, które umożliwiają życie i napędzają gospodarkę. Dzielimy tę planetę z niezwykłą różnorodnością natury, która jest źródłem inspiracji dla nauki i rekreacji, częścią naszego dziedzictwa kulturowego przyczyniającą się do poprawy jakości naszego życia. Ochrona przyrody i utrzymania konkurencyjności Europy musi iść ze sobą w parze ponieważ odpowiednia polityka dotycząca różnorodności biologicznej może odegrać kluczową rolę w tworzeniu miejsc pracy i stymulowanie inwestycji.

Zielony Tydzień da okazję spojrzeć na te i inne korzyści, jakie otrzymujemy od natury i ramy jakie powinny być ustanowione w celu jej ochrony. Zielony Tydzień oferuje wyjątkową okazję do dyskusji i wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk. W ciągu ostatniej dekady, konferencja ta stała się obowiązkowym punkt programu dla osób zaangażowanych w ochronę środowiska. Edycja 2015 przyciągnęła około 3000 uczestników ze sfery rządowej, biznesu i przemysłu, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i mediów.

Zielony Tydzień jest otwarty dla publiczności, a udział jest bezpłatny. Zielony Tydzień oferuje także obszar dla wystawców i wydarzenia satelitarne, które odbywać się będą w całej Europie.

Więcej informacji, w tym możliwość aplikowania o powierzchnie wystawiennicze i zgłaszanie wydarzeń towarzyszących dostępnych jest na stronie: ec.europa.eu.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo