English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

03-05-2016

Od 30 maja do 5 czerwca po raz kolejny Polska włączy się do ogólnoeuropejskiej inicjatywy pod nazwą Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Głównym zadaniem projektu jest inicjowanie działań promujących i wspierających implementację zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach - gospodarczym, społecznym i środowiskowym.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju jest wspierany przez Europejską Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, której statutowym celem jest ułatwianie wymiany dobrych praktyk i doświadczeń pomiędzy państwami członkowskimi. Działania będące częścią projektu przyczynią się m.in. do rozwoju technologii, kształtowania świadomości w społeczeństwie oraz budowania zasobów potrzebnej wiedzy. Inicjatywa skierowana jest do podmiotów w sektorze państwowym jak i prywatnym. W kręgu zainteresowania znajdują się m.in. agencje rządowe, samorząd, ośrodki badawcze, instytucji edukacyjne, w tym szkoły i uczelnie wyższe, muzea, fundacje, organizacje społeczne, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. Projekt jest kierowany również do poszczególnych obywateli.

Aby wziąć udział w projekcie, należy zaproponować działanie, np. konferencję, wystawę, projekt filmowy lub edukacyjny, działanie społeczne, inicjatywę biznesową, które swoim zasięgiem obejmie co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju. Pomysł trzeba zarejestrować na europejskiej platformie www.esdw.eu, a następnie zorganizować i wypromować inicjatywę w dniach 30 maja - 5 czerwca br.

Więcej informacji na stronie: www.esdw.eu.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo