English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


XI Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii

03-05-2016

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW2016) jest największym europejskim forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energii oraz inwestycjach w technologie ekologiczne. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii obchodzony będzie w dniach od 13 do 17 czerwca 2016 roku.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii to inicjatywa Komisji Europejskiej, której pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku.  Dziś działania w tym zakresie koordynowane są przez Agencję Wykonawczą ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ścisłej współpracy z Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds. Energii.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii prezentuje działania poświęcone wydajności energetycznej i rozwiązań energii odnawialnej. Jest przeznaczony do rozpowszechniania najlepszych praktyk, inspirowanie nowych pomysłów i budowania sojuszy, aby pomóc osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne UE.

Jak co roku istnieje możliwość włączenia się w tę inicjatywę także na poziomie regionalnym poprzez organizację wydarzenia lokalnego w ramach Dni Energii.

Jak zostać organizatorem Dnia Energii?

Dzień energii jest zdefiniowany jako wydarzenie non-profit, która promuje efektywność energetyczną i energię odnawialną. W ramach Dnia Energii regiony mogą organizować: wystawy, konferencje, imprezy online, spektakle, wycieczki z przewodnikiem, dni otwarte, warsztaty, kampanie medialne i koncerty.

Jeśli efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii są dla Ciebie ważne, to jesteś potencjalnym organizatorem Dzień Energii. Poprzedni organizatorzy Dni Energii to:

  • Lokalne i regionalne władze publiczne;
  • Prywatne firmy, organizacje przedsiębiorców, izby gospodarcze;
  • Stowarzyszenia, grupy obywatelskie i organizacje pozarządowe;
  • Szkoły, ośrodki badawcze i think tanki.

Pięć dobrych powodów, aby pomóc:

  • Podniesienie rangi i poprawa wizerunku organizacji, miasta lub regionu;
  • Zostanie częścią Ruchu Europejskiego;
  • Rozprzestrzenianie się technologii i praktyk z zakresu zrównoważonej energii;
  • Przyciąganie uwagi mediów;
  • Dodatkowe wsparcie imprezy z Sekretariatu EUSEW.

Zainteresowani organizacją Dnia Energii i umieszczeniem go w oficjalnym kalendarzu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii proszeni są o zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej EUSEW2016 lub kontakt z organizatorami: energydays@eusew.eu lub +32 2 340 30 65.

Więcej informacji na stronie: www.eusew.eu.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo