English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Kurs "Budżet UE i fundusze dla regionów i miast"

22-09-2016

Jakie są zasady funkcjonowania budżetu UE? W jaki sposób europejskie miasta i regiony mogą pozyskiwać unijne środki? Masowy, otwarty kurs internetowy (MOOC) oferowany przez Europejski Komitet Regionów jest pierwszym tego rodzaju narzędziem skierowanym do władz lokalnych i regionalnych, by mogły lepiej rozeznać się w procesie kształtowania polityk europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do funduszy unijnych i poszerzenia wiedzy o budżetach UE.

Tegoroczny kurs został opracowany przez Europejski Bank Inwestycyjny i dwie dyrekcje generalne Komisji Europejskiej (DG ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz DG ds. Budżetu). MOOC obejmie sześć głównych tematów – każdy z nich będzie dostępny on-line przez jeden tydzień i wymagać będzie około dwóch godzin nauki. Tematem przewodnim będzie budżet UE i jego wykorzystanie. 

Udostępniane w trakcie kursu narzędzia, w tym nagrania wideo, debaty na żywo, arkusze informacyjne i quizy, zapewnią odpowiednią równowagę między podstawową teorią dotyczącą finansowania UE, stosownych procedur i oceny, a praktycznymi informacjami na temat opracowywania i realizacji projektów. W ramach kursu wystąpi ponad 50 prelegentów – urzędników UE, pracowników akademickich, praktyków i przedstawicieli władz lokalnych. Kurs potrwa od poniedziałku, 31 października, do piątku, 9 grudnia 2016 r. Materiały z kursu będą dostępne na stronie internetowej do 31 lipca 2017 r. Pod warunkiem zaliczenia przynajmniej 80 % materiałów z kursu, uczestnicy będą mogli pobrać zaświadczenie jego ukończenia. Już ponad 1 500 tys. osób zapisało się na kurs! 

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie: www.fun-mooc.fr.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo