English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Kongres Grupy EPP (Europejska Partia Ludowa) za utrzymaniem Polityki Spójności po roku 2020 w jej obecnym wymiarze.

31-03-2017

Przewodniczący grupy EPP w Europejskim Komitecie Regionów oraz sprawozdawca w sprawie przyszłości polityki spójności po 2020 r. Michael Schneider przedstawił stanowisko kongresu EPP w sprawie.

Przewodniczący grupy EPP w Europejskim Komitecie Regionów oraz sprawozdawca w sprawie przyszłości polityki spójności po 2020 r. Michael Schneider przedstawił stanowisko kongresu w sprawie.

"Polityka spójności jest istotnym elementem traktatów UE i filarem procesu integracji europejskiej. Silna i skuteczna polityka spójności ma zasadnicze znaczenie dla silnej i skutecznej Unii Europejskiej. Zobowiązania przywódców EPE, naszej politycznej rodziny, aby utrzymać udział Polityki Spójności  w ogólnym budżecie UE jest ważnym znakiem solidarności i nadziei dla wielu europejskich regionów i miast ".

Władze kongresu zwróciły się również z apelem do instytucji UE o systematyczny kontakt z  władzami regionalnymi i lokalnymi,  które cieszą się dużym zaufaniem obywateli. Europejski Komitet Regionów został uznany w dokumencie za przedstawiciela europejskich regionów i miast, co przyczyni się wzmocnienia oddziaływania procesu w Brukseli.

Pełny tekst dokumentu dostępny jest tutaj (ang.);

EPP - Europejska partia polityczna, w skład której wchodzą głównie partie proeuropejskie, chadeckie, ludowe, konserwatywno-liberalne i demokratyczne krajów Unii Europejskiej. Powstała 8 lipca 1976 
z inicjatywy Europejskiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej wchodzącej w skład Międzynarodówki Chrześcijańsko-Demokratycznej.

W jej skład wchodzą 73 partie członkowskie z 39 krajów, kilkunastu szefów państw i rządów Unii Europejskiej, 13 członków Komisji Europejskiej (w tym Przewodniczący Komisji Europejskiej) oraz Przewodniczący Rady Europejskiej.

źródło: http://epp.cor.europa.eu/ 


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo