English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Wystawa grafik dr szt. Amadeusza Popka w Domu Polski Wschodniej

12-05-2017

Wyjątkowym sukcesem okazał się wernisaż pochodzącego z Lublina artysty, dr szt. Amadeusza Popka, który odbył się w Domu Polski Wschodniej 11 maja 2017 r. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono zwiedzających, głównie Polonię belgijską. Podczas wystawy zatytułowanej „Between black and white” zaprezentowanych zostało 20 czarno-białych grafik wykonanych w technice serigrafii.

Zorganizowana przez Dom Polski Wschodniej wystawa została objęta honorowym patronatem Ambasady RP w Królestwie Belgii.

Dr szt. Popek Amadeusz (ur. 5.07.1977 r. w Lublinie) – artysta malarz, grafik, nauczyciel akademicki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W latach 1992 -1997 kształcił się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Jego specjalizacją było snycerstwo (formy użytkowe). Naukę w liceum zakończył pracą dyplomową ze snycerstwa, zatytułowaną "Drzwi mojego świata" - tryptyk płasko-rzeźbiony. Po maturze rozpoczął studia na Wydziale Artystycznym UMCS. Ukończył dwie specjalizacje tj. malarstwo i grafikę. Dyplom z malarstwa wykonał pod kierunkiem prof. Mieczysława Hermana, zaś z grafiki pod kierunkiem prof. Zdzisława Niedźwiedzia. Dyplom jego został uhonorowany wyróżnieniem dziekańskim. 

W maju 2013 uzyskał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, pracą teoretyczną oraz zestawem grafik o tym samym tytule: „Krajobrazy intymne. Cykl grafik w technice serigrafii”. W swojej działalności artystycznej zajmuję się głównie rysunkiem, także grafiką w technice serigrafii oraz w technikach tj. akwaforta i akwatinta. Zorganizował 27 wystaw indywidualnych w tym trzy zagraniczne oraz uczestniczył w sumie w 27 wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 2002 roku. Pełnił funkcję sekretarza GKR przy ZG ZPAP w kadencji 2010-2014.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo