English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Domu Polski Wschodniej w Brukseli

01-09-2017

Podsumowanie realizacji działań na bieżący rok i plany na rok 2018 – to główne tematy spotkania grupy roboczej ds. Domu Polski Wschodniej. Posiedzenie odbyło się 30 sierpnia w Białymstoku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędów marszałkowskich: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Gościem spotkania był m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Dom Polski Wschodniej to wspólne przedstawicielstwo pięciu regionów Polski wschodniej w Brukseli.

W środę, 30 sierpnia  odbyło się kolejne  posiedzenie Grupy Roboczej ds. Domu Polski Wschodniej w Brukseli. To wspólne przedstawicielstwo pięciu polskich województw.  Cykliczne spotkanie grupy  odbyło się tym razem w stolicy województwa podlaskiego. Warto przypomnieć, że w 2018 r nasz region przejmie  przewodnictwo w DPW. Obecnie prace wspólnego przedstawicielstwa koordynuje województwo podkarpackie.

W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich województw Polski Wschodniej ( warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego) odpowiedzialni za funkcjonowanie Domu Polski Wschodniej w Brukseli oraz przedstawiciele województw rezydujący w Brukseli. W posiedzeniu udział wziął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, który podkreślił wagę współpracy województw w ramach DPW będącego doskonałą platforma wspólnego działania na rzecz rozwoju Polski Wschodniej na arenie europejskiej.

Podczas obrad omówiony został przebieg realizacji tegorocznego Planu działań DPW a także wspólnie wypracowano Plan działań DPW na rok 2018, który zaspokoi potrzeby i wspólne interesy pięciu województw.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo