English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Światowy Dzień Polonii i Flagi RP

07-05-2018

W dniu 6 maja br. w Brukseli odbył się Światowy Dzień Polonii i Flagi RP, z okazji którego Ambasada RP w Brukseli gościła liczną delegację z Senatu, której przewodniczył Pan Marszałek Stanisław Karczewski. MSZ reprezentował Pan Minister Andrzej Papierz.

Bogaty program wizyty obejmował m.in. spotkanie delegacji z rodzinami, nauczycielami szkół polskich w Comblain-la-Tour, ośrodku „Millenium” Polskiej Macierzy Szkolnej; zwiedzanie sanktuarium Banneux; spotkanie z przedstawicielami organizacji polonijnych w Ambasadzie RP w Brukseli, mszę w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli oraz uroczystą galę w Teatrze Saint Michel. Podczas gali, prowadzonej przez Annę Popek i Jana Pospieszalskiego, wręczono odznaki senackie zasłużonym przedstawicielom Polonii belgijskiej.

W dniu 4 maja br. Dom Polski Wschodniej przekazał na powyższe wydarzenie flagi województw, które były prezentowane podczas uroczystej mszy Świętej w kościele Notre Dame de la Chapelle. Na uroczystości zebrano imponującą liczbę sztandarów i flag reprezentujących długoletnie i bogate tradycje Polonii Belgijskiej, a całość wydarzenia odbyła się w asyście Pocztu Sztandarowego Reprezentacyjnej Kompanii Wojska Polskiego. 


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo