x
English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Aktualności z UE


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Samorządowcy z Lubelszczyzny w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

21-06-2012

Dzięki udanej współpracy pana posła do Parlamentu Europejskiego, Arkadiusza Bratkowskiego i jego biura poselskiego w Brukseli z Biurem Regionalnym Województwa Lubelskiego, po raz kolejny grupa samorządowców z Lubelszczyzny dowiedziała się o działalności Domu Polski Wschodniej.

Województwo Podlaskie laureatem nagrody Regio Stars!

20-06-2012

Sukces województwa podlaskiego. Portal www.podlaskiedotacje.pl, czyli Mapa projektów RPOWP, otrzymał prestiżową nagrodę Komisji Europejskiej.

Europejska agenda cyfrowa: roczna tablica wyników potwierdza potrzebę przeprowadzenia strukturalnych reform gospodarczych w całej Europie, nadwyżkę miejsc pracy w dziedzinie ICT oraz silną tendencję w kierunku usług telefonii i technologii komórkowej

19-06-2012

Obywatele Europy, przedsiębiorcy i innowatorzy generują wystarczające zapotrzebowanie na usługi cyfrowe, by zapewnić Europie zrównoważony wzrost gospodarczy. Jednak niemożność zapewnienia wystarczająco szybkiego internetu, treści on-line, badań i odpowiednich umiejętności podważa ten potencjał. Rosnący pobór danych oraz coraz większa popularność technologii komórkowych (takich jak smartfony) i usług komórkowych (jak internet 3G, strumieniowa transmisja muzyki i dostęp do poczty elektronicznej on-line) stanowią najważniejsze trendy w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), w którym istnieje obecnie 8 mln miejsc pracy i który odpowiada za 6% PKB UE.

Czy twoje miasto będzie Zieloną Stolicą Europy w 2015 r.?

19-06-2012

15 czerwca Komisja rozpoczęła poszukiwania miasta, które otrzyma tytuł Zielonej Stolicy Europy w 2015 r. O nagrodę Zielonej Stolicy Europy mogą ubiegać się miasta, których mieszkańcy przodują w najbardziej przyjaznym dla środowiska stylu życia – stanowiąc wzór do naśladowania dla wszystkich miast. Celem corocznego przyznawania tego tytułu jest wspieranie miast europejskich, by stały się bardziej atrakcyjnymi i zdrowymi miejscami, gdzie żyje się zdrowo, przyjemnie i zgodnie z naturą.

PE zawiesza współpracę z Radą po jej decyzji w sprawie Schengen

19-06-2012

Konferencja Przewodniczących (liderzy grup politycznych i przewodniczący Parlamentu Europejskiego) po intensywnej debacie zdecydowali dziś w Strasburgu, że Parlament Europejski zawiesi współpracę z Radą w sprawie pięciu kwestii do czasu uzyskania zadowalającego wyniku w zarządzaniu strefą Schengen.

W tym tygodniu w PE

19-06-2012

Zaostrzenie przepisów dotyczących agencji ratingowych, ostateczne głosowanie w komisji w sprawie ACTA i reforma Wspólnej Polityki Rolnej - będą w tym tygodniu przedmiotem obrad Parlamentu. Siedzibę PE odwiedzą członkowie syryjskiej opozycji, którzy spotkają się z deputowanymi i Europejską Służbą Działań Zewnętrznych. Wreszcie w tym tygodniu komisja parlamentarna budżetowa ma zatwierdzić mandat Parlamentu do prowadzenia "trójstronnych" negocjacji nad budżetem 2013 z Komisją i Radą.

Jaka przyszłość dla Afganistanu?

14-06-2012

Deputowani krytykują szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton za brak widocznych rezultatów strategii UE w Afganistanie. Siły NATO mają opuścić ten kraj w 2014 r., ale posłowie mają wątpliwości, czy Afgańczycy poradzą sobie sami, bo to państwo ciągle zmaga się z korupcją, biedą i terroryzmem.

Walka o nowy unijny budżet na lata 2014-2020

14-06-2012

UE rozpoczyna rozmowy na temat następnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Czy w trakcie kryzysu uda się zrealizować ambitną strategię 2020? Czy może państwa Unii będą bardziej skoncentrowane na tym, jak wykorzystują unijne fundusze? Jak w tej nowej rzeczywistości finansować inne, tradycyjne polityki UE? Na te i inne pytania będziemy się starać odpowiedzieć w tym dossier poświęconym nowej perspektywie budżetowej.

Dwupak gospodarczy, czyli długofalowa wizja zapewnienia stabilności strefie euro

14-06-2012

Nowe propozycje prawne dotyczące zarządzania gospodarczego powinny sprzyjać pobudzaniu wzrostu gospodarczego, a wzmocnione uprawnienia Komisji wobec polityki budżetowej państw członkowskich muszą być poddane demokratycznej kontroli, to wnioski z głosowania, w którym Parlament Europejski przyjął w pierwszym czytaniu stanowisko wobec propozycji tak zwanego dwupaku gospodarczego.

Nowy fundusz na europejską infrastrukturę

14-06-2012

7 czerwca 2012 r. w Luksemburgu Rada zgodziła się na utworzenie instrumentu „Łącząc Europę” – nowego funduszu, z którego finansowana będzie najważniejsza europejska infrastruktura energetyczna, telekomunikacyjna i transportowa. Ministrowie porozumieli się także co do ostatniej nierozstrzygniętej kwestii – czy nowy instrument powinien w większym stopniu finansować projekty budowy dróg

Zdrowie publiczne – Światowy Dzień Krwiodawcy – Wszyscy krwiodawcy są bohaterami!

14-06-2012

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, w tym roku obchodzonego pod hasłem „Wszyscy krwiodawcy są bohaterami”, Komisja Europejska zwraca uwagę na to, jak ważne są bezpieczne zasoby krwi, i zachęca wszystkich Europejczyków, aby powiększyli szeregi odpowiedzialnych honorowych krwiodawców. Obecnie ponad 500 milionów mieszkańców UE polega na krwi oddawanej przez mniej niż 15 milionów krwiodawców. To nie wystarczy, aby pokryć potrzeby tych Europejczyków, którzy cierpią na choroby przewlekłe i potrzebują regularnych transfuzji, a także osób, które uległy wypadkowi i ich przeżycie zależy od dostępności krwi.

Sesja plenarna 11 - 14 czerwca 2012 (Strasburg)

11-06-2012

Zarządzanie gospodarcze, wieloletni budżet UE, debata na temat strefy Schengen - to najważniejsze tematy czerwcowej sesji plenarnej w Strasburgu. Oprócz tego pojawią się wiele tematów międzynarodowych, jak kwestia Afganistanu, Tybetu i konfliktu w Syrii.

PE przeciw decyzji Rady UE w sprawie Schengen

11-06-2012

PE wezwał duńską prezydencję w Radzie UE, aby wyjaśniła ona na sesji plenarnej w przyszłym tygodniu, dlaczego rządy państw członkowskich użyły prawnego wybiegu w celu odsunięcia deputowanych od decyzji dotyczących bezwizowego ruchu w strefie Schengen. Postanowienie Rady oznacza, że instytucje unijne nie będą mogły nadzorować kontroli granicznych wewnątrz Unii. Parlament rozważa obecnie wszystkie prawne możliwości działania.

W tym tygodniu w PE

05-06-2012

Program tego tygodnia w Parlamencie Europejskim zdominuje gospodarka. Członkowie komisji gospodarczych będą głosować nad nowymi zasadami dotyczącymi kredytów hipotecznych i agencji ratingowych. Natomiast grupy polityczne w PE przygotowują się do sesji plenarnej 11-14 czerwca w Strasburgu, gdzie będzie mowa o długoterminowym budżecie UE.

Komisja Europejska i UEFA rozpoczynają kampanię „Porady konsumenckie” dla kibiców podróżujących na rozgrywki EURO 2012

04-06-2012

1 czerwca 2012 r. komisarz UE ds. zdrowia i polityki konsumenckiej, John Dalli, oraz przewodniczący UEFA Michel Platini rozpoczęli konsumencką kampanię informacyjną dla kibiców podróżujących na mistrzostwa w piłce nożnej EURO 2012 r. Zainaugurowana strona internetowa, dostępna ze strony głównej UEFA EURO 2012 oraz z wielu innych stron internetowych, w tym z Europejskich Centrów Konsumenckich, zawiera wskazówki, jak najlepiej przygotować się do podróży do Polski (i z powrotem) i co zrobić w przypadku napotkanych w tym czasie problemów konsumenckich.


data dodania: 2010-12-08 12:56:45 | data modyfikacji: 2010-12-16 12:22:58 | ilość wyświetleń: 52022

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo