English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności z UE


Poprzednia   7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23   Następna

Europejskie rolnictwo szykuje się na zmiany

25-10-2011

Jak w przyszłości będzie wyglądać wspólna polityka rolna? 20 października Komisja przedstawiła Radzie swoje propozycje, i tym samym rozpoczęły się prace nad pakietem mającym zreformować tę politykę.

UE i Chiny zacieśnią współpracę w dziedzinie edukacji, kultury, młodzieży i badań naukowych

25-10-2011

Pekin, 24 października 2011 r. Unia Europejska i Chiny przygotowują się do zacieśnienia współpracy w kwestiach związanych z edukacją, kulturą, młodzieżą, badaniami naukowymi i wielojęzycznością. Androulla Vassiliou, komisarz ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży, przebywa z wizytą w Pekinie, aby sfinalizować plany rozpoczęcia „międzyludzkiego” dialogu w tych dziedzinach. Jego celem jest pogłębienie zrozumienia i wzajemnego zaufania przez wspieranie wymiany między dwoma strategicznymi partnerami. Komisarz Vassiliou spotka się ze swoją odpowiedniczką w chińskim rządzie, radcą stanu Liu Yandong, aby przygotować podstawy nowych ram współpracy, które zostaną oficjalnie ogłoszone przed końcem tego roku. Podczas swojej wizyty komisarz odbędzie też rozmowy z ministrem kultury Cai Wu oraz wiceministrem edukacji Hao Pingiem. Przewodniczyć będzie ponadto trzem ważnym wydarzeniom – uroczystości zakończenia Roku Młodzieży UE-Chiny pt. „Obóz przyszłości” (24 października), otwarciu festiwalu filmowego UE (26 października) oraz drugiemu Forum kulturalnemu wysokiego szczebla UE-Chiny (27 października), poświęconemu dyskusji na temat kulturowych skutków urbanizacji.

W Brukseli o przyszłości polityki miejskiej

11-10-2011

Rola miast w rozwoju regionalnym była tematem konferencji zorganizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast OPEN DAYS. Spotkanie otworzył marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie z Mercedes Bresso, która przewodniczy Komitetowi Regionów UE.

Europejski Tydzień Miast i Regionów w Brukseli

10-10-2011

Dziś w Brukseli rozpoczynają się Open Days, czyli drzwi otwarte instytucji unijnych połączone z prezentacją europejskich miast i regionów.

O postrzeganiu Polski na świecie w Parlamencie Europejskim

07-10-2011

Na Polską markę składają się ludzie, historia, turystyka i rodzime produkty. Takim wnioskiem zakończyła się konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki na temat postrzegania Polski jako marki na świecie.

Europa przedsiębiorczych kobiet

05-10-2011

Kobiety prowadzące biznes podsumowały dziś projekt "Imagining Growth", dzięki któremu poznały znaczenie mentoringu biznesowego. Uczestniczki pochodziły z Polski, Bułgarii i Włoch. Konferencja była także okazją do dyskusji na temat pomocy unijnej dla przedsiębiorczych kobiet.

Szczyt o przyszłości informatycznej w Unii Europejskiej

04-10-2011

Lisbon Council, thinktank zajmujący się innowacyjnością, zorganizował szczyt Digital Agenda 2011, na którym przedstawiciele instytucji unijnych oraz branży teleinformatycznej dyskutowali o wykorzystaniu internetu i nowoczesnych technologii przez Europejczyków. W spotkaniu wzięła udział wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Neelie Kroes, odpowiedzialna za Digital Agendę.

Tydzień przedsiębiorczości w Europie

03-10-2011

Do 9 października trwa Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw (European SME Week). Jest to akcja Komisji Europejskiej promująca przedsiębiorczość wśród Europejczyków.

Partnerstwo Wschodnie priorytetem Unii Europejskiej

03-10-2011

Przywódcy państw unijnych oraz krajów partnerskich spotkali się na szczycie w Warszawie, podczas którego zadeklarowali ściślejszą współpracę gospodarczą oraz wprowadzenie ruchu bezwizowego.

Nowy fundusz na projekty energetyczne - Europejski Fundusz Efektywności Energetycznej (EEE-F)

28-09-2011

Komisja Europejska uruchomiła w Europejskim Programie Energetycznym dla Obudowy (EEPR) nowych fundusz - Europejski Fundusz Efektywności Energetycznej (EEE-F). Fundusz będzie przeznaczony na projekty dedykowane efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej.

Otwarcie Parlamentarium w Brukseli

27-09-2011

Za nieco ponad dwa tygodnie będzie otwarte Parlamentarium, czyli interaktywne muzeum, w którym od zaplecza poznamy pracę eurodeputowanych.

Międzynarodowe badania nad tożsamością mniejszości narodowych w Europie

26-09-2011

Naukowcy z 10 krajów, w tym Polski badali mniejszości narodowe w centralnej i wschodniej części Europy. W Komitecie Społeczno-Ekonomicznym w Brukseli badacze przedstawili rezultaty swojej pracy.

Noc Naukowców w całej Europie

23-09-2011

Ponad 800 wydarzeń w 32 krajach Europy odbędzie się w trakcie Nocy Naukowców. Zazwyczaj niedostępne laboratoria i pracownie będą dziś otwarte dla wszystkich.

CLIQ, czyli współpraca miast w zakresie innowacyjności

22-09-2011

Uczestnicy projektu CLIQ skierowanego do średniej wielkości miast podsumowali w Komitecie Regionów swoją działalność. Luiza Sanches z Dyrektoriatu Generalnego Polityki Regionalnej w Komisji Europejskiej podkreślała, że jest to przykład znakomitego wykorzystania funduszy unijnych.

Komisja Europejska wzywa do tworzenia międzynarodowych projektów

21-09-2011

O partnerstwo w skali międzynarodowej apelowała dziś unijna komisarz ds. badań, innowacji i nauki, Máire Geoghegan-Quinn. - Europa musi jak najlepiej wykorzystać swoje zasoby, aby sprostać takim wyzwaniom, jak poprawa zdrowia obywateli, ekologiczny transport i modernizacja naszego potencjału przemysłowego. Państwa członkowskie oraz przedsiębiorstwa muszą zdecydowanie i długoterminowo zobowiązać się do udziału w strategicznym partnerstwie. Skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnych produktów i usług scementuje europejskie przywództwo i przyspieszy ożywienie gospodarcze - podkreślała komisarz.


data dodania: 2010-12-08 12:56:45 | data modyfikacji: 2010-12-16 12:22:58 | ilość wyświetleń: 74853

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo