English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności z UE


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Ministrowie finansów Niemiec i Francji w PE o przyszłości eurozony

05-12-2012

Wolfgang Schäuble i Pierre Moscovici - ministrowie finansów Niemiec i Francji, dyskutowali z eurodeputowanymi o wyzwaniach stojących przed europejską gospodarką i instytucjami unijnymi, które starają się ożywić wzrost gospodarczy i ustabilizować system finansowy. Spotkanie odbyło się w ramach dialogu ekonomicznego, ministrowie byli gośćmi Komisji ds. Gospodarczych i Monetarnych (ECON).

W tym tygodniu w PE

05-12-2012

Sytuacja MFF oraz budżetu 2013 staje się napięta, przez co gospodarka znów zdominuje agendę tuż przed ostatnim posiedzeniem plenarnym PE w 2012 r. Pierre Moscovici i Wolfgang Schäuble spotkają się w poniedziałek z posłami w ramach dialogu ekonomicznego. Martin Schulz i liderzy grup powitają uczestników konferencji "PE Osób Niepełnosprawnych". We wtorek na naszym czacie na FB, na pytania dotyczące praw człowieka w Iranie odpowie szefowa delegacji ds. kontaktów z tym krajem - Tarja Cronberg.

Schulz o cięciach budżetowych: Popularne, ale nieodpowiedzialne

23-11-2012

Przewodniczący PE Martin Schulz podczas swojego wystąpienia na posiedzeniu Rady Europejskiej podkreślał, że choć cięcia są popularnym narzędziem, to są one nieodpowiedzialne. Jego zdaniem budżet na lata 2014-2020 powinien być sposobem na kryzys, a nie jego częścią.

Listopadowa sesja plenarna w skrócie

23-11-2012

Bence Fliegauf i Miguel Gomes Finalista Nagrody LUX 2012 Andrea Segre oraz aktor Marco Paolini Przewodniczący PE Martin Schulz wita finalistów Nagrody LUX 2012 Zwycięzcą zostaje…. Przewodniczący PE Martin Schulz gratuluje zwycięzcy Andrea Segre podczas przemówienia Zdjęcie finalistów Nagrody Filmowej LUX 2012 Podczas listopadowej sesji plenarnej w Strasburgu 19-22 listopada posłowie ostrzegli liderów UE przed paraliżującymi skutkami drastycznych cięć w przyszłym budżecie UE. Z zadowoleniem przyjęli wiadomość o natychmiastowym zawieszeniu broni w Strefie Gazy, zatwierdzili nominację Tonio Borga na komisarza ds. zdrowia publicznego oraz przyjęli nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa dla motocykli. A tegoroczna Nagroda LUX została przyznana Andrei Segre za film "Io sono Li" ("Poeta").

Budżet UE na 2013 rok: trzeba więcej wysiłków

16-11-2012

Rada musiała przyjąć do wiadomości niemożliwość osiągnięcia porozumienia z Parlamentem Europejskim co do budżetu na rok 2013 i co do innych powiązanych kwestii.

Przewodniczący Ramon Luis Valcárcel Siso w piśmie skierowanym do szefów państw i rządów UE zwraca się o poparcie większego budżetu na politykę spójności

16-11-2012

Przewodniczący Komitetu Regionów Ramón Luis Valcárcel Siso skierował do szefów państw i rządów pismo, w którym podkreślił głębokie zaniepokojenie przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych dotyczące „pozbawienia ich koniecznych instrumentów umożliwiających podjęcie […] wyzwania”, któremu muszą stawić czoła. Przewodniczący KR-u ostrzega, że „kolejne cięcia środków na politykę spójności mogą zagrozić możliwościom powrotu na drogę wzrostu i ożywienia gospodarczego”.

Pieniądze z Pokojowej Nagrody Nobla zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci dotkniętych przez wojny i konflikty

16-11-2012

Komisja Europejska formalnie przyjęła dziś w imieniu Unii Europejskiej środki finansowe pochodzące z Pokojowej Nagrody Nobla i ogłosiła, że zamierza przeznaczyć je na pomoc dzieciom dotkniętym przez wojny i konflikty na całym świecie.

W tym tygodniu w PE

07-11-2012

Podczas pracowitego listopadowego tygodnia, kiedy rozstrzygnie się kwestia, kto zostanie prezydentem USA, PE będzie gościł kanclerz Angelę Merkel, a członkowie komisji zagłosują m.in. nad sprawozdaniami dotyczącymi usług lotniskowych i Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Europosłowie zastanowią się także nad kwestiami nadzoru bankowego i miejsca programu Erasmus w budżecie na lata 2014-2020, zaś szef konserwatystów Martin Callanan w środę porozmawia na czacie z naszymi facebookowymi fanami.

Komisja przyjmuje program prac na 2013 r.

25-10-2012

W swoim przemówieniu o stanie Unii Europejskiej1 wygłoszonym 12 września prezydent Barroso przedstawił ambitne plany dotyczące przyszłości UE. Nadrzędnym celem pozostaje przywrócenie wzrostu gospodarczego w UE. Jest to cel priorytetowy, który wymaga nowego sposobu myślenia i ukierunkowanych działań w ramach ściśle określonych obszarów polityki. Przyjęty dzisiaj program prac Komisji na 2013 r. określa działania, jakie podejmie Komisja w przyszłym roku i w kolejnych latach, aby osiągnąć ten cel.

Transport kolejowy: Komisja pozywa Polskę do Trybunału Sprawiedliwości w związku interoperacyjnością kolei

25-10-2012

Fundusze europejskie pomogą odzyskać pracę

25-10-2012

Przemysł samochodowy, włókienniczy i komputerowy to tylko niektóre z przemysłów dotkniętych przez kryzys. Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji może pomóc tym, którzy stracili pracę z powodu tych zmian. W tym tygodniu Parlament Europejski zatwierdził pomoc w powrocie na rynek pracy dla 8000 osób w kolejnych siedmiu krajach członkowskich.

Środowisko: Komisja proponuje środki w zakresie zwalczania „piractwa biologicznego

04-10-2012

Naukowcy i przedsiębiorstwa z UE odniosą korzyści dzięki przedstawionemu dziś wnioskowi, którego celem jest zapewnienie pewnego dostępu do zasobów genetycznych spoza Unii. Wniosek – projekt rozporządzenia wdrażającego protokół z Nagoi o dostępie do zasobów genetycznych oraz sprawiedliwym i równym podziale korzyści wynikających z wykorzystania tych zasobów – został stworzony z myślą o ochronie praw państw oraz społeczności rdzennych i lokalnych pozwalających na wykorzystanie ich zasobów genetycznych i wiedzy, z jednoczesnym zapewnieniem europejskim naukowcom lepszego i pewniejszego dostępu do wysokiej jakości próbek zasobów genetycznych przy niskim koszcie i wysokiej pewności prawnej.

Komisja w roli lidera na konferencji prezentującej rozwiązania informatyczne XXI wieku

04-10-2012

W dniach 4–5 października ponad 800 specjalistów w dziedzinie informatyki i decydentów z instytucji i agencji UE weźmie udział w organizowanej przez Komisję Europejską konferencji ICT 2012. Impreza ta ma pomóc w stworzeniu podstaw administracji cyfrowej UE na XXI w.

Akt o jednolitym rynku II: dwanaście działań priorytetowych na rzecz nowego wzrostu gospodarczego

04-10-2012

W 2012 r. przypada dwudziesta rocznica utworzenia jednolitego rynku. Wiele udało się osiągnąć. Dla europejskich konsumentów jednolity rynek oznacza większy wybór i niższe ceny. Obywatelom jednolity rynek zapewnia możliwość swobodnego podróżowania, zamieszkania i podjęcia pracy tam, gdzie pragną. Młodym ludziom daje szansę studiowania za granicą – ponad 2,5 milionów studentów skorzystało z tej szansy przez ostatnie 25 lat. Natomiast 23 milionom przedsiębiorstw w UE jednolity rynek zapewnił dostęp do 500 milionów konsumentów i wygenerował inwestycje zagraniczne. Wniosek, potwierdzony licznymi dowodami, jest jasny: silny i zintegrowany jednolity rynek jest motorem wzrostu gospodarczego, przyczynia się do tworzenia miejsc pracy oraz zapewnia szanse obywatelom Unii, które jeszcze 20 lat temu nie istniały.

„Łącząc Europę” – czołowi przedsiębiorcy oraz decydenci zdecydowanie popierają plan Komisji przeznaczenia 50 mld EUR na strategiczne inwestycje w infrastrukturę transportu, energetyki i internetu

04-10-2012

Podczas konferencji wysokiego szczebla w Brukseli przedsiębiorcy i decydenci polityczni zdecydowanie poparli utworzenie w nowym okresie finansowania UE obejmującym lata 2014-2020 instrumentu „Łącząc Europę”, zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej. Z budżetem sięgającym 50 mld EUR, instrument „Łącząc Europę” mógłby stać się jednym z głównych narzędzi dla ukierunkowanych inwestycji w infrastrukturę na szczeblu europejskim, mających zapewnić sprawne funkcjonowanie jednolitego rynku oraz stymulowanie trwałego wzrostu gospodarczego, zwiększenie zatrudnienia i konkurencyjności w całej Unii Europejskiej.


data dodania: 2010-12-08 12:56:45 | data modyfikacji: 2010-12-16 12:22:58 | ilość wyświetleń: 74871

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo