English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Wesołych Świąt!

20-12-2013

Szanowni Państwo! Dziękując za dotychczasową owocną współpracę, Życzymy Państwu ciepłych radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym 2014 roku! Zespół Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Władze samorządowe województwa świętokrzyskiego z wizytą w Brukseli.

16-12-2013

W dniu 15 grudnia 2013 r., Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego miało zaszczyt gościć kilkudziesięciu przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu.

Nabór wolontariuszy do pracy w Biurze Regionalnym Woj. Świętokrzyskiego w Brukseli

11-12-2013

Poszukujemy osób chętnych do zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy w Biurze Regionalnym w Brukseli. Wymagana b. dobra znajomość j. angielskiego i chęć do efektywnej, interesującej, twórczej pracy.

Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne DPW w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii

10-12-2013

3 grudnia w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii odbyło się Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne. Uroczystej inauguracji wieczoru dokonał Ambasador Artur Harazim oraz przedstawiciele władz regionów Polski Wschodniej. W trakcie spotkania nastąpiło również uroczyste przekazanie koordynacji działań Domu Polski Wschodniej w Brukseli na rok 2014 województwu świętokrzyskiemu.

Świętokrzyskie i Komisja Europejska nt. rolnictwa w perspektywie unijnej 2014-2020

05-12-2013

W dniu 3 grudnia w siedzibie Domu Polski Wschodniej i Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli odbyło się spotkanie Członka Zarządu Kazimierza Kotowskiego z Zbigniewem Fąfarą, Menadżerem z Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej oraz posłem Parlamentu Europejskiego, Czesławem Siekierskim.

W Parlamencie Europejskim lobbowano za strategią makroregionalną UE dla obszaru Karpat

04-12-2013

Z inicjatywy europosła Tomasza Poręby w Parlamencie Europejskim 3 grudnia 2013 r. odbyła się konferencja dotycząca opracowania strategii makroregionalnej UE dla regionu Karpat. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ministerstw a także prezydencji litewskiej, Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów oraz władz szczebla regionalnego z Władysławem Ortylem, Marszałkiem Województwa Podkarpackiego na czele.

Grand Prix Targów Innova dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

22-11-2013

Główną nagrodę 62. Światowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova” zdobyli naukowcy z UWM i Torunia.

Polska Wschodnia podbija Targi Brussels Innova - Świętokrzyskie 3 rok pod rząd z medalem

20-11-2013

Regiony Polski Wschodniej absolutnym hegemonem Targów Innova - Świętokrzyskie wraca z wydarzenia ze złotym medalem. Po raz trzeci uczniowie Technikum Elektronicznego w Połańcu wracają z medalem. Mariusz Bielaska, uczeń klasy IVA Technikum Elektroniczenego za swój wynalazek lokalizator osób zaginionych, otrzymał złoty medal i nagrodę specjalną.

O możliwościach wsparcia rozwoju MŚP i klastrów w Domu Polski Wschodniej

20-11-2013

W dniach 18-19.11 br. Dom Polski Wschodniej gościł przedstawicieli firm, klastrów, instytucji otoczenia biznesu, instytucji pożyczkowych i poręczeniowych oraz urzędów marszałkowskich podczas wizyty studyjnej organizowanej przez przedstawicieli w Brukseli województw: lubelskiego i świętokrzyskiego.

Złoty medal dla Województwa Podkarpackiego na targach "Brussels Innova 2013"

19-11-2013

Sukcesem zakończyła się wspólna prezentacja województwa podkarpackiego i Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza w Rzeszowie na 62 Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova 2013” w Bruskeli. Zgłoszony do konkursu podkarpacki wynalazek - Miniaturowy system sterowania i nawigacji dla platform latających stworzony przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej i firmy Eurotech Sp. z o. o. został nie tylko bardzo wysoko oceniony przez międzynarodowe jury, ale zdobył złoty medal.

Druga październikowa sesja plenarna w skrócie

28-10-2013

Parlament przegłosował cofnięcie cięć w budżecie 2014, proponowanych przez Radę, oraz przyjął poprawki do budżetu na rok 2013, by pokryć deficyt wynoszący 2,7 mld euro. Posłowie poparli także zawieszenie umowy SWIFT pomiędzy UE a USA, ze względu na podejrzenia o wykorzystywanie danych bankowych przez NSA. Burza oklasków przywitała Aung San Suu Kyi, która po 23 latach odebrała Nagrodę Sacharowa. Martin Schulz nazwał to wydarzenie wielkim momentem, na które czekały pokolenia.

Świętokrzyskie i Podlaskie o innowacjach w sektorze rolno – spożywczym na Open Days 2013 w Brukseli.

11-10-2013

Wydarzenie pt. „Regions for agricultural productivity and sustainability” było próbą odpowiedzi na pytanie: „Jak produkować więcej, lepiej i zdrowiej?”. Doświadczenia w tym zakresie przedstawili eksperci m.in. z Polski, Włoch, Turcji, Irlandii Północnej, Holandii.

Rozmowy Domu Polski Wschodniej z władzami Euroregionu Dniestr z Ukrainy

11-10-2013

We wtorek 8 października br. w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli, miało miejsce spotkanie przedstawicieli regionu z władzami Euroregionu Dniestr na Ukrainie. Gośćmi DPW byli m.in. Pan Sergiy Tatusiak, Przewodniczący Euroregionu, Przewodniczący Winnickiej Rady Obwodowej; Pan Gavrylov Oleksii, Przewodniczący Rady Regionalnej Stałego Komitetu Integracji Europejskiej oraz Pan Olexandre Moroz, Przedstawiciel Regionu Winnica w Brukseli.

Dom Polski Wschodniej inicjatorem i organizatorem debaty nt. polityki społecznej w latach 2014-2020 w Brukseli. Kawa ekspercka z DG Employment.

11-10-2013

Tematem przewodnim spotkania, które odbyło się w siedzibie DPW, w dniu 08.10. br, były kwestie związane z wdrażaniem rekomendacji Komisji Europejskiej w zakresie polityki społecznej, zarówno poprzez regionalne programy operacyjne, jak programy szczebla centralnego.

Spotkanie Klubu Domu Polski Wschodniej w Brukseli.

11-10-2013

W związku z obradami Związku Województw RP w Brukseli oraz rozpoczynającym się Europejskim Tygodniem Regionów i Miast Open Days, w dniu 7 października w siedzibie DPW w Brukseli, odbyło się spotkanie przedstawicieli władz regionalnych, ambasad krajów UE, instytucji unijnych.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75910

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo