English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Wesołych Świąt!

13-12-2012

Szanowni Państwo! Dziękując za dotychczasową owocną współpracę, Życzymy Państwu ciepłych radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym 2013 roku! Zespół Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej

13-12-2012

12 grudnia 2012 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Domu Polski Wschodniej. Głównym tematem spotkania, poprzedzonego koncertem kolęd, było przekazanie koordynacji nad działaniami DPW – koordynację w imieniu Marszałka Województwa Jarosława Dworzańskiego odebrał Michał Szczepura, Przedstawiciel Województwa Podlaskiego w Brukseli.

Spotkanie z cyklu

10-12-2012

6 grudnia 2012 r., w ramach cyklu spotkań « Kawa z ekspertem », Dom Polski Wschodniej w Brukseli gościł Pana Grzegorza Radziejewskiego, zastępcę Szefa Gabinetu Komisarza ds. Budżetu i Programowania Finansowego, który przybliżył słuchaczom perspektywę finansową UE na lata 2014-2020. Temat spotkania zyskał na aktualności szczególnie w kontekście zakończonych fiaskiem listopadowych negocjacji nad budżetem Unii Europejskiej.

Dni Partnerstwa Wschodniego w Brukseli

28-11-2012

W dniach 26 – 27 listopada 2012 r. w Brukseli odbyły się pierwsze Dni Partnerstwa Wschodniego. Organizatorami dwudniowego wydarzenia byli Dom Polski Wschodniej w Brukseli będący wspólną siedzibą województw Lubelskiego, Podkarpackiego, Podlaskiego, Warmińsko – Mazurskiego i Świętokrzyskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Instytut Adama Mickiewicza.

Para Prezydencka spotkała się z Polonią

15-11-2012

Dnia 14.11.2012 r. na zakończenie wizyty w Królestwie Belgii w siedzibie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli Para Prezydencka spotkała się m. in. z Polonią.

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Dom Polski Wschodniej w Brukseli

13-11-2012

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Dom Polski Wschodniej w Brukseli, który jest wspólną siedzibą pięciu województw Polski wschodniej: Lubelskiego, Podkarpackiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Tego dnia stanowił on symboliczną siedzibę wszystkich szesnastu polskich biur regionalnych w Brukseli.

Dni Partnerstwa Wschodniego w Brukseli

29-10-2012

Celem organizowanych po raz pierwszy Dni Partnerstwa Wschodniego jest zainicjowanie szeroko rozpowszechnionej dyskusji na temat kulturowego wymiaru Partnerstwa Wschodniego. Kultura, która mówi powszechnie zrozumiałym językiem, jest idealnym czynnikiem do przyspieszenia procesów politycznych, gospodarczych i społecznych reform w krajach Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego. Ułatwia także wdrażanie prawdziwie partnerskich relacji między Unią Europejska, a krajami objętymi inicjatywą Partnerstwa Wschodniego, jako że ich dziedzictwo kulturowe jest ważnym elementem dziedzictwa europejskiego, którego wszyscy jesteśmy częścią.

Województwo Podkarpackie uczestniczyło w Open Days 2012

16-10-2012

W dniach 8-11 października odbywały się w Brukseli doroczne spotkania europejskich miast i regionów „European Week of Regions and Cities Brussels” Open Days 2012. Z inicjatywy Komitetu Regionów odbywają się w stolicy UE konferencje, wystawy, spotkania i warsztaty na tematy interesujące przedstawicieli europejskich wspólnot regionalnych. W tegorocznych Open Days wzięła udział delegacja Podkarpacia z Marszałkiem Mirosławem Karapytą i Przewodniczącą Sejmiku Teresą Kubas-Hul na czele.

Konferencja w sprawie trasy Via Carpathia w Parlamencie Europejskim

03-10-2012

Dnia 2 października w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja "Przyszłość Via Carpatia jako najważniejszego szlaku transportowego wschodnich regionów Unii Europejskiej".

Wizyta studyjna „Mobilność alternatywna i zrównoważone środki transportu”

28-09-2012

W dniach 26-27 września 2012r. Dom Polski Wschodniej w Brukseli był organizatorem wizyty studyjnej „Mobilność alternatywna i zrównoważone środki transportu”, która odbyła się w ramach Mobility Week.

Województwa zrzeszone w Domu Polski Wschodniej w Wydziale Konsularnym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli

18-09-2012

Województwa zrzeszone w Domu Polski Wschodniej w Brukseli zaprezentowały swoją ofertę turystyczną, skierowaną do gości odwiedzających wernisaż prac artystów z krajów Unii Europejskiej w Wydziale Konsularnym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli.

Dyrektywa tytoniowa tematem spotkania w Domu Polski Wschodniej

12-07-2012

Dnia 12 lipca 2012 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się spotkanie poświęcone przygotowywanej przez Komisję Europejską unijnej dyrektywie dotyczącej wyrobów tytoniowych (2001/37/WE). Współorganizatorem spotkania była Polska Izba Handlu, największa reprezentacja handlu detalicznego i dystrybucji w Polsce.

Oficjalna prezentacja Priorytetów Prezydencji Republiki Cypryjskiej podczas spotkania eksperckiego w Domu Polski Wschodniej

27-06-2012

W związku z istotnym z punktu widzenia Unii Europejskiej wydarzeniem jakim jest objęcie przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej przez Republikę Cypryjską, ostatniego z państw tzw. Trio Polska-Dania-Cypr, Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował dnia 26 czerwca 2012 r. spotkanie eksperckie z p. Michalis'em Koumides'em, reprezentantem Przedstawicielstwa Republiki Cypryjskiej przy Unii Europejskiej.

Wizyta studyjna Domu Polski Wschodniej

22-06-2012

W dniach 19-20 czerwca br. Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował wizytę studyjną dotyczącą zagadnień związanych ze źródłami energii odnawialnej pt. "Energia w regionach", która odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EU Sustainable Energy Week 2012). Co roku setki instytucji i organizacji w ponad 30 krajach biorą udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii (EUSEW), współorganizując swoje wydarzenia w ramach „Dnia energii” oraz prowadząc działania służące promocji efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Tegoroczna, siódma edycja EUSEW trwała od 18 do 22 czerwca. Głównym tematem tegorocznej konferencji wysokiego szczebla w Brukseli było niedawno przyjęte porozumienie w sprawie strategii rozwoju energetyki odnawialnej.

Wystawa poświęcona Księdzu Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu w Parlamencie Europejskim

21-06-2012

W dniu 19 czerwca 2012 r. Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz uczestniczył w otwarciu wystawa pt. „Z otwartymi dłońmi" poświęconej Księdzu Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu SJ, Misjonarzowi Afryki organizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Bezpośrednio przed tym wydarzeniem odbyło się seminarium na temat życia i pracy Księdza Kardynała.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75916

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo