English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   Następna

Województwo Lubelskie w międzynarodowym projekcie

18-04-2013

Pani Edyta Kolano, w charakterze eksperta z województwa lubelskiego, uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach międzynarodowych badań naukowych pn. „Equity Action”. Podczas spotkania poruszono problem zdrowia i nierówności w zdrowiu, jako istotnych czynników wpływających na wzrost gospodarczy. Lubelskie jest jednym z trzech regionów w kraju biorących udział w projekcie.

Województwa Podkarpackie i Świętokrzyskie przedstawiły swoją ofertę inwestycyjną podczas konferencji "Regionalne aspekty polskiej strategii Go China"

18-03-2013

W dniu 6 marca 2013 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja pt. „Regionalne aspekty polskiej strategii Go China”. Gospodarzami tego wydarzenia byli polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego: Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz, członkowie Delegacji PE ds. Relacji z ChRL: Wojciech Olejniczak, Elżbieta Łukacijewska, Danuta Jazłowiecka oraz Czesław Siekierski, we współpracy z województwami: łódzkim, mazowieckim, podkarpackim oraz świętokrzyskim. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Polski i jej regionów oraz pogłębienie bezpośrednich relacji gospodarczych z partnerami chińskimi.

Dom Polski Wschodniej uczestnikiem Tygodnia Języka Polskiego w Antwerpii

01-03-2013

Dnia 28 lutego 2013 roku Dom Polski Wschodniej wziął udział w Tygodniu Języka Polskiego, który obył się w Szkole Językowej SCVO-Talen w Antwerpii.

Dyrektywa tytoniowa tematem spotkania w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

01-03-2013

Dnia 27 lutego, z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Brukseli, w Domu Polski Wschodniej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem”. Spotkanie poświęcone zostało szczególnie ważnemu zagadnieniu jakim jest, zaproponowany w grudniu ubiegłego roku przez nowego Komisarza ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej, projekt rewizji Unijnej Dyrektywy Tytoniowej.

Spotkanie eksperckie z cyklu 'Kawa z ekspertem' w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

01-02-2013

Dnia 31 stycznia 2013 r. Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował spotkanie eksperckie z cyklu "Kawa z ekspertem" z p. Krzysztofem Kasprzykiem ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE pt. „Podsumowanie Prezydencji Trio Dania-Polska-Cypr w Radzie Unii Europejskiej”.

Wesołych Świąt!

13-12-2012

Szanowni Państwo! Dziękując za dotychczasową owocną współpracę, Życzymy Państwu ciepłych radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym 2013 roku! Zespół Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej

13-12-2012

12 grudnia 2012 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Domu Polski Wschodniej. Głównym tematem spotkania, poprzedzonego koncertem kolęd, było przekazanie koordynacji nad działaniami DPW – koordynację w imieniu Marszałka Województwa Jarosława Dworzańskiego odebrał Michał Szczepura, Przedstawiciel Województwa Podlaskiego w Brukseli.

Spotkanie z cyklu

10-12-2012

6 grudnia 2012 r., w ramach cyklu spotkań « Kawa z ekspertem », Dom Polski Wschodniej w Brukseli gościł Pana Grzegorza Radziejewskiego, zastępcę Szefa Gabinetu Komisarza ds. Budżetu i Programowania Finansowego, który przybliżył słuchaczom perspektywę finansową UE na lata 2014-2020. Temat spotkania zyskał na aktualności szczególnie w kontekście zakończonych fiaskiem listopadowych negocjacji nad budżetem Unii Europejskiej.

Dni Partnerstwa Wschodniego w Brukseli

28-11-2012

W dniach 26 – 27 listopada 2012 r. w Brukseli odbyły się pierwsze Dni Partnerstwa Wschodniego. Organizatorami dwudniowego wydarzenia byli Dom Polski Wschodniej w Brukseli będący wspólną siedzibą województw Lubelskiego, Podkarpackiego, Podlaskiego, Warmińsko – Mazurskiego i Świętokrzyskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Instytut Adama Mickiewicza.

Para Prezydencka spotkała się z Polonią

15-11-2012

Dnia 14.11.2012 r. na zakończenie wizyty w Królestwie Belgii w siedzibie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli Para Prezydencka spotkała się m. in. z Polonią.

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Dom Polski Wschodniej w Brukseli

13-11-2012

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Dom Polski Wschodniej w Brukseli, który jest wspólną siedzibą pięciu województw Polski wschodniej: Lubelskiego, Podkarpackiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Tego dnia stanowił on symboliczną siedzibę wszystkich szesnastu polskich biur regionalnych w Brukseli.

Dni Partnerstwa Wschodniego w Brukseli

29-10-2012

Celem organizowanych po raz pierwszy Dni Partnerstwa Wschodniego jest zainicjowanie szeroko rozpowszechnionej dyskusji na temat kulturowego wymiaru Partnerstwa Wschodniego. Kultura, która mówi powszechnie zrozumiałym językiem, jest idealnym czynnikiem do przyspieszenia procesów politycznych, gospodarczych i społecznych reform w krajach Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego. Ułatwia także wdrażanie prawdziwie partnerskich relacji między Unią Europejska, a krajami objętymi inicjatywą Partnerstwa Wschodniego, jako że ich dziedzictwo kulturowe jest ważnym elementem dziedzictwa europejskiego, którego wszyscy jesteśmy częścią.

Województwo Podkarpackie uczestniczyło w Open Days 2012

16-10-2012

W dniach 8-11 października odbywały się w Brukseli doroczne spotkania europejskich miast i regionów „European Week of Regions and Cities Brussels” Open Days 2012. Z inicjatywy Komitetu Regionów odbywają się w stolicy UE konferencje, wystawy, spotkania i warsztaty na tematy interesujące przedstawicieli europejskich wspólnot regionalnych. W tegorocznych Open Days wzięła udział delegacja Podkarpacia z Marszałkiem Mirosławem Karapytą i Przewodniczącą Sejmiku Teresą Kubas-Hul na czele.

Konferencja w sprawie trasy Via Carpathia w Parlamencie Europejskim

03-10-2012

Dnia 2 października w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja "Przyszłość Via Carpatia jako najważniejszego szlaku transportowego wschodnich regionów Unii Europejskiej".

Wizyta studyjna „Mobilność alternatywna i zrównoważone środki transportu”

28-09-2012

W dniach 26-27 września 2012r. Dom Polski Wschodniej w Brukseli był organizatorem wizyty studyjnej „Mobilność alternatywna i zrównoważone środki transportu”, która odbyła się w ramach Mobility Week.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 78319

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo