English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Drugi Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej w Wigilię Prezydencji Polskiej

01-07-2011

Dnia 30 czerwca, w wigilię polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, odbyło się drugie spotkanie Przyjaciół Klubu Domu Polski Wschodniej. Na początku spotkania liczni goście mieli przyjemność wysłuchać utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta Duo G-dur "Rondo" oraz J. Halvorsen "Passacaglia", wykonanych przez skrzypaczkę Kamilę Haftkowską, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i altowiolistę Bartosza Korusa, Absolwenta Królewskiego Konserwatorium w Brukseli.

W Brukseli jednym głosem za Polską Wschodnią

01-07-2011

29 czerwca 2011 r. w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli, Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej, podpisali list intencyjny określający zasady współpracy przy aktualizacji "Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020".

Spotkanie z grupą małopolskich Urzędników w Domu Polski Wschodniej

06-06-2011

Biuro Przedstawicielskie Województwa Małopolskiego w Brukseli, które zorganizowało wizytę studyjną dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Wojewódzkiego z Krakow, zwróciło się do biur regionalnych z Domu Polski Wschodniej z prośbą o możliwość zorganizowania spotkania z przedstawicielami w dniu 13 czerwca 2011 roku.

Prezentacja oferty inwestycyjnej Regionów Polski Wschodniej podczas Bepolux Business Lunch w Brukseli

30-05-2011

26 maja w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbył się Bepolux Business Lunch: „5 regionów – 1 miejsce. Polska Wschodnia – nowe możliwości dla inwestorów”

Dom Polski Wschodniej podczas European Institutions Open Days

09-05-2011

Kilka dni przed Dniem Europy, poświęconym Europie jako wspólnocie żyjącej w pokoju, dobrobycie i klimacie stabilności, instytucje unijne zaprosiły na swój Dzień Otwartych Drzwi – Open Doors Day. W sobotę, 7 maja, w Komitecie Regionów można było doświadczyć regionalnej różnorodności Europy. Regiony skupione w East Poland House już po raz drugi zaprezentowały się na wspólnym stanowisku.

Kawa z ekspertem: nowe rozwiązania energetyczne dla obszarów wiejskich

05-05-2011

4 maja w Domu Polski Wschodniej w Brukseli z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Brukseli obyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem”. Tym razem spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele polskich i europejskich regionów, pracownicy Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów oraz Parlamentu Europejskiego poświęcone zostało nowym rozwiązaniom energetycznym dla obszarów wiejskic

Kawa z ekspertem - prezentacja działających na belgijskim rynku mediów w kontekście promocji polskich regionów podczas prezydencji

07-04-2011

Dnia 5 kwietnia w Domu Polski Wschodniej z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, odbyło się spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem", którego tematem była prezentacja działających na belgijskim rynku mediów w kontekście promocji polskich regionów podczas prezydencji polskiej w Radzie Unii Europejskiej.

Wizyta studyjna dotycząca zagadnień związanych z ochroną zdrowia oraz polityką społeczną

07-04-2011

W dniach 28-29 marca Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował wizytę studyjną dotyczącą zagadnień związanych z ochroną zdrowia oraz polityka społeczną. Do udziału w wizycie zaproszeni zostali pracownicy departamentów Urzędów Marszałkowskich, dyrektorzy szpitali oraz pracownicy uczelni wyższych.

Wizyta studyjna studentów Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego

15-03-2011

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, które zorganizowało wizytę studyjną w Belgii zwróciło się do biur regionalnych z Domu Polski Wschodniej z prośbą o możliwość zorganizowania spotkania z przedstawicielami w dniu 12 marca 2011 roku. W spotkaniu uczestniczył również gościnnie Dyrektor Biura Regionalnego Województwa Małopolskiego, Pan Filip Zoń.

Wystawa krzemienia pasiastego w Brukseli

09-03-2011

Dnia 8 marca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy krzemienia pasiastego pt. „Sztuka i Magia Diamenty Regionu Świętokrzyskiego”.

Networking i lobbing tematami seminarium w Domu Polski Wschodniej

26-02-2011

23 lutego w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się seminarium „Networking jako podstawowe narzędzie lobbingu”. Głównym celem seminarium była prezentacja i rekomendacja przystąpienia województw Polski wschodniej do wybranych platform współpracy terytorialnej działających w Unii Europejskiej.

Spotkanie sieci eris@ z cyklu Round Table Meetings

17-02-2011

W dniu 10 lutego br. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się spotkanie sieci eris@ z cyklu Round Table Meetings.
Spotkanie poświęcone było ekonomicznemu wymiarowi inwestycji w rozwój sieci szerokopasmowych, wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne oraz związanych z nimi usługami i aplikacjami.

Klub na urodziny

31-01-2011

Dom Polski Wschodniej, który jest przedstawicielstwem pięciu województw (lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego) w Brukseli, właśnie skończył rok. Z tej okazji w jego siedzibie przy Avenue de Tervueren 48 zorganizowano okolicznościowe spotkanie, w trakcie którego do życia powołano Klub Przyjaciół DPW.

Posiedzenie polskiej delegacji w PE

29-01-2011

Dnia 27 stycznia odbyło się posiedzenie polskiej delegacji do Komitetu Regionów, które miało miejsce w Parlamencie Europejskim. Tematem był m.in. skład delegacji po wyborach samorządowych.

Spotkanie w sprawie priorytetów DPW

29-01-2011

W Domu Polski Wschodniej 27 stycznia odbyła się narada, mająca na celu omówienie planu działań na 2011 rok. Wzięli w nim udział przedstawiciele województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 73448

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo