English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne w Komitecie Regionów

16-12-2011

Tuż po zakończeniu pierwszego dnia Sesji Plenarnej Komitetu Regionów, wieczorem 14 grudnia 2011 r., w Brukseli odbyło się „Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne”. Uroczystej inauguracji wieczoru dokonali Przewodnicząca Komitetu Regionów Pani Mercedes Bresso oraz - w imieniu wszystkich polskich regionów, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pan Jacek Protas. Głos zabrał także JE Ambasador Jan Tombiński, Stały Przedstawiciel RP przy UE, który w swoim wystąpieniu podsumował Polską Prezydencję, ale także przypomniał, że nadrzędnym przesłaniem Unii Europejskiej jest pokój, solidarność i rozwój gospodarczy.

„Kawa z Ekspertem” na temat Programów Cross-Border Cooperation

08-12-2011

Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował w dniu 6 grudnia spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem” z Panią Bodil Persson, Kierownikiem Wydziału ds. koordynacji Programów Cross-Border Cooperation. Inspiracją do organizacji spotkania była konferencja polskich regionów nt. „Lokalnego i regionalnego wymiaru Partnerstwa Wschodniego”, na której przedstawione zostały m.in. poglądy o niskiej absorpcji środków UE na Ukrainie. Spotkanie miło zweryfikować tą tezę oraz przybliżyć słuchaczom kulisy tworzenia i funkcjonowania programów Cross-Border Cooperation.

Promocja Bieszczadów w Brukseli

08-12-2011

Otwarcie wystawy „Tworzyć z naturą – Bieszczady 2011”

Dom Polski Wschodniej odwiedziła grupa samorządowców

05-10-2011

W dniu 3 października Dom Polski Wschodniej odwiedziła grupa samorządowców z województw Świętokrzyskiego, Lubelskiego, Podkarpackiego, Małopolskiego i Mazowieckiego. Wizyta zrealizowana została w porozumieniu z Biurem Poselskim Posła do Parlamentu Europejskiego, Czesława Siekierskiego.

Podkarpacki Teatr im. W. Siemaszkowej zaprezentował się w Brukseli

29-09-2011

Dnia 15 września 2011 r. podkarpacki Teatr im. W. Siemaszkowej zaprezentował w Brukseli spektakl pt. „Tu leży śp. Michele Mercier, lat 52” autorstwa Marie Henry. Wydarzenie to było wspólnym przedsięwzięciem Domu Polski Wschodniej, Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii i Teatru im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa.

Taste of East Poland w Domu Polski Wschodniej

19-09-2011

Przedsiębiorcy z województw Polski Wschodniej przyjechali do Brukseli, żeby nawiązać współpracę z belgijskimi sieciami handlowymi i sklepami. Swoje produkty przy alei Tervuren 48 zaprezentowały firmy: Mazurskie Miody z Tomaszkowa, Mark z Giżycka (słodycze), Maria Siej z Lubartowa (makowce), Pszczółka z Lublina (cukierki), Społem z Kielc (majonezy, sosy).

Gobeliny Barbary Hulanickiej w Domu Polski Wschodniej

12-09-2011

Religie świata są tematem przewodnim dzieł Barbary Hulanickiej, które od jutra (13.09.2011) będzie można oglądać w Domu Polski Wschodniej. Początek wystawy o godz. 19:00. Wystawę gobelinów uroczyście otworzy Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Następnymi miastami, gdzie będzie można zobaczyć gobeliny są Lwów i Kijów.

Kawa z ekspertem: Strategia UE w zakresie ochrony różnorodności biologicznej i NATURA 2000

15-07-2011

14 lipca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem” które tym razem poświęcone zostało przedstawionej przez Komisję w dniu 3 maja br. nowej strategii ochrony i poprawy stanu różnorodności biologicznej w Europie w ciągu bieżącej dekady oraz zagadnieniom związanym z siecią Natura 2000.

Drugi Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej w Wigilię Prezydencji Polskiej

01-07-2011

Dnia 30 czerwca, w wigilię polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, odbyło się drugie spotkanie Przyjaciół Klubu Domu Polski Wschodniej. Na początku spotkania liczni goście mieli przyjemność wysłuchać utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta Duo G-dur "Rondo" oraz J. Halvorsen "Passacaglia", wykonanych przez skrzypaczkę Kamilę Haftkowską, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i altowiolistę Bartosza Korusa, Absolwenta Królewskiego Konserwatorium w Brukseli.

W Brukseli jednym głosem za Polską Wschodnią

01-07-2011

29 czerwca 2011 r. w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli, Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej, podpisali list intencyjny określający zasady współpracy przy aktualizacji "Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020".

Spotkanie z grupą małopolskich Urzędników w Domu Polski Wschodniej

06-06-2011

Biuro Przedstawicielskie Województwa Małopolskiego w Brukseli, które zorganizowało wizytę studyjną dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Wojewódzkiego z Krakow, zwróciło się do biur regionalnych z Domu Polski Wschodniej z prośbą o możliwość zorganizowania spotkania z przedstawicielami w dniu 13 czerwca 2011 roku.

Prezentacja oferty inwestycyjnej Regionów Polski Wschodniej podczas Bepolux Business Lunch w Brukseli

30-05-2011

26 maja w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbył się Bepolux Business Lunch: „5 regionów – 1 miejsce. Polska Wschodnia – nowe możliwości dla inwestorów”

Dom Polski Wschodniej podczas European Institutions Open Days

09-05-2011

Kilka dni przed Dniem Europy, poświęconym Europie jako wspólnocie żyjącej w pokoju, dobrobycie i klimacie stabilności, instytucje unijne zaprosiły na swój Dzień Otwartych Drzwi – Open Doors Day. W sobotę, 7 maja, w Komitecie Regionów można było doświadczyć regionalnej różnorodności Europy. Regiony skupione w East Poland House już po raz drugi zaprezentowały się na wspólnym stanowisku.

Kawa z ekspertem: nowe rozwiązania energetyczne dla obszarów wiejskich

05-05-2011

4 maja w Domu Polski Wschodniej w Brukseli z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Brukseli obyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem”. Tym razem spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele polskich i europejskich regionów, pracownicy Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów oraz Parlamentu Europejskiego poświęcone zostało nowym rozwiązaniom energetycznym dla obszarów wiejskic

Kawa z ekspertem - prezentacja działających na belgijskim rynku mediów w kontekście promocji polskich regionów podczas prezydencji

07-04-2011

Dnia 5 kwietnia w Domu Polski Wschodniej z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, odbyło się spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem", którego tematem była prezentacja działających na belgijskim rynku mediów w kontekście promocji polskich regionów podczas prezydencji polskiej w Radzie Unii Europejskiej.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75908

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo