English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Aktualności DPW


Poprzednia   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18   Następna

Kawa z ekspertem - prezentacja działających na belgijskim rynku mediów w kontekście promocji polskich regionów podczas prezydencji

07-04-2011

Dnia 5 kwietnia w Domu Polski Wschodniej z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, odbyło się spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem", którego tematem była prezentacja działających na belgijskim rynku mediów w kontekście promocji polskich regionów podczas prezydencji polskiej w Radzie Unii Europejskiej.

Wizyta studyjna dotycząca zagadnień związanych z ochroną zdrowia oraz polityką społeczną

07-04-2011

W dniach 28-29 marca Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował wizytę studyjną dotyczącą zagadnień związanych z ochroną zdrowia oraz polityka społeczną. Do udziału w wizycie zaproszeni zostali pracownicy departamentów Urzędów Marszałkowskich, dyrektorzy szpitali oraz pracownicy uczelni wyższych.

Wizyta studyjna studentów Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego

15-03-2011

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, które zorganizowało wizytę studyjną w Belgii zwróciło się do biur regionalnych z Domu Polski Wschodniej z prośbą o możliwość zorganizowania spotkania z przedstawicielami w dniu 12 marca 2011 roku. W spotkaniu uczestniczył również gościnnie Dyrektor Biura Regionalnego Województwa Małopolskiego, Pan Filip Zoń.

Wystawa krzemienia pasiastego w Brukseli

09-03-2011

Dnia 8 marca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy krzemienia pasiastego pt. „Sztuka i Magia Diamenty Regionu Świętokrzyskiego”.

Networking i lobbing tematami seminarium w Domu Polski Wschodniej

26-02-2011

23 lutego w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się seminarium „Networking jako podstawowe narzędzie lobbingu”. Głównym celem seminarium była prezentacja i rekomendacja przystąpienia województw Polski wschodniej do wybranych platform współpracy terytorialnej działających w Unii Europejskiej.

Spotkanie sieci eris@ z cyklu Round Table Meetings

17-02-2011

W dniu 10 lutego br. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się spotkanie sieci eris@ z cyklu Round Table Meetings.
Spotkanie poświęcone było ekonomicznemu wymiarowi inwestycji w rozwój sieci szerokopasmowych, wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne oraz związanych z nimi usługami i aplikacjami.

Klub na urodziny

31-01-2011

Dom Polski Wschodniej, który jest przedstawicielstwem pięciu województw (lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego) w Brukseli, właśnie skończył rok. Z tej okazji w jego siedzibie przy Avenue de Tervueren 48 zorganizowano okolicznościowe spotkanie, w trakcie którego do życia powołano Klub Przyjaciół DPW.

Posiedzenie polskiej delegacji w PE

29-01-2011

Dnia 27 stycznia odbyło się posiedzenie polskiej delegacji do Komitetu Regionów, które miało miejsce w Parlamencie Europejskim. Tematem był m.in. skład delegacji po wyborach samorządowych.

Spotkanie w sprawie priorytetów DPW

29-01-2011

W Domu Polski Wschodniej 27 stycznia odbyła się narada, mająca na celu omówienie planu działań na 2011 rok. Wzięli w nim udział przedstawiciele województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z ekspertem przy kawie

21-01-2011

Dom Polski Wschodniej w Brukseli zainicjował cykl spotkań ze specjalistami od tematyki europejskiej. Pierwsze z nich odbyło się 14 stycznia. Gościem była Zsuzsa Beszteri, szefowa Gabinetu Stałego Przedstawicielstwa Węgier przy Unii Europejskiej.

WOŚP grała w Brukseli

13-01-2011

Nasi rodacy w Brukseli także włączyli się w działania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu setek osób, dla dzieciaków z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi udało się zebrać ponad 45 tys. euro. Dom Polski Wschodniej także miał swój wkład w ten sukces.

Szczęśliwego Nowego Roku!

31-12-2010

Dziękując za miłą współpracę w bieżącym roku, życzymy wszystkim Przyjaciołom Domu Polski Wschodniej wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011!

Aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność!

Zespół pracowników Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Wizyta studyjna nt. przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku

31-12-2010

W dniach 13-14 grudnia w Brukseli odbyła się wizyta studyjna, której tematem przewodnim była „Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej”. Na zaproszenie Domu Polski Wschodniej do Brukseli przybyli reprezentanci różnych instytucji mających swą siedzibę na wschodnich terenach Polski.

Druga zbiórka darów dla powodzian

31-12-2010

W okresie przedświątecznym, między 8 a 17 grudnia, Dom Polski Wschodniej po raz kolejny zorganizował w swojej siedzibie zbiórkę darów dla dotkniętych klęską powodzi województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Spotkanie grupy roboczej dotyczące polskiej prezydencji

31-12-2010

10 grudnia w Biurze Wielkopolski w Brukseli eksperci z polski oraz przedstawiciele wszystkich biur regionalnych wzięli udział w warsztatach dotyczących „Konferencji polskich regionów w ramach polskiej Prezydencji w Radzie UE nt. przyszłości sieci TEN-T i jej wpływu na rozwój regionów w UE”.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 70967

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo