English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

„Megatrendy – jak zacząć myśleć o przyszłości”

28-06-2018

„Megatrendy to globalne siły, które mają wpływ na wszystkich ludzi. Zmieniają społeczeństwa, kulturę oraz gospodarkę.” (http://www.rp.pl/artykul/1195049-Megatrendy--ktore-zmienia-swiat.html) „Megatrendy – jak zacząć myśleć o przyszłości” to właśnie temat kolejnego spotkania z cyklu kawa z ekspertem, które odbyło się z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli 25 czerwca w Domu Polski Wschodniej. Naszym ekspertem był Maciej Krzysztofowicz – analityk ze Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej.

Goście prof. Krasnodębskiego w Domu Polski Wschodniej

28-06-2018

Dom Polski Wschodniej w Brukseli w dn. 20 czerwca gościł prof. Zdzisława Krasnodębskiego, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który poprowadził tego pamiętnego wieczoru rozmowę z p. Joanną Wnuk-Nazarową - kompozytorką, dyrygentką, dyrektorem naczelnym i programowym Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, byłą minister kultury.

Seminarium w Parlamencie Europejskim dot. Afrykańskiego Pomoru Świń

20-06-2018

O zagrożeniach związanych z występowaniem w Polsce i Europie wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń oraz sposobach jego zwalczania rozmawiano w Parlamencie Europejskim podczas seminarium zorganizowanego przez europosła Krzysztofa Hetmana. W spotkaniu wzięli udział eksperci reprezentujący instytuty weterynaryjne, hodowcy i samorządowcy z Polski, Hiszpanii i Ukrainy oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej DG SANTE zajmującej się zdrowiem i bezpieczeństwem żywności.

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji zawodów biegowych

07-06-2018

Celami organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii drugiej edycji polskiej imprezy biegowej za granicą jest promocja Polski, Regionów Polski Wschodniej i innych wspaniałych części naszego kraju, aktywizacja ludzi kochających sport, amatorsko i zawodowo, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Partnerem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna.

Podkarpackie akcenty w rewelacyjnej "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego

07-06-2018

To był wyjątkowy wieczór w rzeszowskim WDK-u! Na regionalną premierę filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego przyjechali odtwórcy głównych ról - Tomasz Kot i Joanna Kulig. Nie zabrakło też autora zdjęć Łukasza Żala i Ewy Puszczyńskiej - producentki z firmy Opus Film. Tak jak w Cannes było wzruszająco i z gromkimi brawami.

W Londynie o Brexicie

05-06-2018

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wziął udział w spotkaniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) z Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli, które 4 czerwca odbyło się w Londynie. Brytyjscy samorządowcy zaprosili swoich partnerów z innych Państw Członkowskich do rozmów na temat Brexitu, do którego pozostało 298 dni.

Województwo Lubelskie wybrane do programu pilotażowego Komisji Europejskiej

28-05-2018

W Brukseli podczas konferencji dotyczącej dobrych praktyk w zarządzaniu polityką spójności wyłonionych zostało pięć instytucji zarządzających, które wezmą udział w nowym programie pilotażowym Komisji Europejskiej. Celem programu jest zapewnienie praktycznego wsparcia administracji krajowej i regionalnej w ich wysiłkach na rzecz dalszego wzmocnienia zdolności administracyjnych w zakresie zarządzania Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego i Funduszem Spójności.

RODO - GDPR

23-05-2018

Szanowni Państwo, W celu realizacji obowiązku informacyjnego wynikającego z Art. 13 RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), które zacznie obowiązywać od 25 maja uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączoną klauzulą informacyjną.

Znaczenie strategii makroregionalnych. Perspektywa regionalna.

17-05-2018

17 maja 2018 r. w siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów odbyło się kolejne, dziesiąte posiedzenie Międzyregionalnej Grupy Regionów Słabiej Rozwiniętych, które zostało zorganizowane wspólnie z Międzyregionalną Grupą Karpacką i Domem Polski Wschodniej w Brukseli.

Polskie regiony promowały swoje produkty regionalne podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

15-05-2018

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii i polskie przedstawicielstwa regionalne w Brukseli w związku z obchodami 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja promowane były produkty pochodzące z polskich regionów. Wśród regionalnych specjałów z Polski Wschodniej pojawiły się: Sękacz Mazurski, Krówki Opatowskie, woda z Buska Zdroju, soki owocowe, Cydr Lubelski, biszkopty z Podkarpacia, wódka Żubrówka, wino musujące Dorato.

Promocja Podkarpackiego w oparciu o inteligentne specjalizacje w SP RP przy UE w Brukseli

10-05-2018

Model produkowanego w Mielcu śmigłowca, efektownie wyglądający, spersonalizowany motocykl, gogle oferujące spacer w wirtualnej rzeczywistości oraz mnóstwo dobrego jedzenia - czyli Podkarpackie w pigułce. Tak wyglądała promocja województwa w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej.

Światowy Dzień Polonii i Flagi RP

07-05-2018

W dniu 6 maja br. w Brukseli odbył się Światowy Dzień Polonii i Flagi RP, z okazji którego Ambasada RP w Brukseli gościła liczną delegację z Senatu, której przewodniczył Pan Marszałek Stanisław Karczewski. MSZ reprezentował Pan Minister Andrzej Papierz.

Marszałek Województwa Lubelskiego prelegentem podczas konferencji w Komitecie Regionów dot. rewitalizacji budynków porolniczych

27-04-2018

23 kwietnia 2018 r. w Europejskim Komitecie Regionów odbyła się konferencja: „REVAB - Ponowne wykorzystanie i rewitalizacji budynków rolnych poprzez szkolenia oparte na rzeczywistych doświadczeniach”. Konferencja odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i została zorganizowana we współpracy z Europejską Organizację Właścicieli Ziemskich (European Landowners Organization).

Promocja firm z Polski Wschodniej na targach MIDEST w Paryżu

10-04-2018

W dniach 27 – 30 marca 2018 r. firmy z Polski Wschodniej miały okazję uczestniczyć w targach technologii i produkcji MIDEST w Paryżu. Wspólne stoisko na tragach to kolejne z działań pro-gospodarczych Domu Polski Wschodniej w Brukseli w 2018 roku.

Czym jest malarstwo? O historii malarstwa europejskiego dyskutowano w Domu Polski Wschodniej

23-03-2018

Z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisława Krasnodębskiego odbyło się 21 marca 2018 r. w Domu Polski Wschodniej spotkanie z Maciejem Mazurkiem - poetą, malarzem, krytykiem sztuki, publicystą.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75900

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo