English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Promocja potencjału Polski Wschodniej w sektorze lotniczym, kosmicznym i obronnym podczas targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów 2017

14-05-2017

Kilkuset gości z ponad 20 krajów świata, setki nieoficjalnych i oficjalnych spotkań, dyskusji, warsztatów i konferencji oraz biznesowych rozmów. Wiele nawiązanych kontaktów oraz przekazanych doświadczeń w sferze przemysłu lotniczego i obronnego. Tak w skrócie przedstawiają się efekty trzydniowej, najważniejszej lotniczej imprezy w tej części Europy - Aerospace & Defense Meetings Central Europe – Rzeszów. Stoisko DPW gościło przedstawicieli WSK-Tomaszów Lubelski, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oraz RST Roztocze.

Wystawa grafik dr szt. Amadeusza Popka w Domu Polski Wschodniej

12-05-2017

Wyjątkowym sukcesem okazał się wernisaż pochodzącego z Lublina artysty, dr szt. Amadeusza Popka, który odbył się w Domu Polski Wschodniej 11 maja 2017 r. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono zwiedzających, głównie Polonię belgijską. Podczas wystawy zatytułowanej „Between black and white” zaprezentowanych zostało 20 czarno-białych grafik wykonanych w technice serigrafii.

Firmy Polski Wschodniej uczestnikiem największych targów przemysłowych na świecie - Hannover MESSE

26-04-2017

Dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej w Brukseli z Klastrem Obróbki Metali, firmy z Polski wschodniej miały okazję uczestniczyć w jednych z największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych, podczas których promowane są nowe idee i nowinki branżowe, Hannover MESSE. W tym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.

Kawa z Ekspertem na temat Europejskiej Polityki Klimatycznej

11-04-2017

11 kwietnia 2017 r. z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Lubelskiego w Brukseli zostało zorganizowane pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem”. Podczas potkania uczestnicy dyskutowali na temat: LULUCF jako klucz do łagodzenia zmiany klimatu, działania związane z użytkowaniem gruntów, zmianą użytkowania gruntów oraz leśnictwem w unijnych celach redukcji emisji do 2030 r. Ekspertem, który przybliżył powyższą tematykę był Pan Radca Adam Guibourge-Czetwertyński reprezentujący Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.

Kongres Grupy EPP (Europejska Partia Ludowa) za utrzymaniem Polityki Spójności po roku 2020 w jej obecnym wymiarze.

31-03-2017

Przewodniczący grupy EPP w Europejskim Komitecie Regionów oraz sprawozdawca w sprawie przyszłości polityki spójności po 2020 r. Michael Schneider przedstawił stanowisko kongresu EPP w sprawie.

Indeks konkurencyjności regionalnej za rok 2016.

28-02-2017

Indeks obejmuje 263 regiony UE. Analiza Komisji Europejskiej zawiera przydatne informacje na temat poszczególnych regionów oraz ich wyników gospodarczych.

Przedstawiciele Domu Polski Wschodniej spotkali się 20 lutego 2017 r. z Unijną Komisarz d.s. Polityki Regionalnej - Coriną Creţu oraz Patrizio Fiorilli - doradcą Komisarz d.s. Polityki Regionalnej w zakresie komunikacji i Nicola de Michelisem - szefem gabinetu Komisarz.

21-02-2017

Było to czwarte z kolei spotkanie Komisarz d.s. Polityki Regionalnej z przedstawicielami biur regionalnych z wszystkich krajów UE. Spotkanie poświęcone było przyszłości polityki spójności po 2020 roku.

Województwa Domu Polski Wschodniej na Salon des Vacances

07-02-2017

Województwa działające w ramach Domu Polski Wschodniej w Brukseli promowały swoją ofertę turystyczną i ścieżki rowerowe Green Velo na odbywających się od 2 do 5 lutego 2017 r. międzynarodowych targach turystycznych Salon des Vacances w Brukseli w Belgii.

Podpisanie Planu Strategicznego funkcjonowania Domu Polski Wschodniej w Brukseli

17-01-2017

13 stycznia 2017 r. pięciu marszałków województw Polski Wschodniej podpisało w Lublinie Plan Strategiczny funkcjonowania Domu Polski Wschodniej w Brukseli. W podpisaniu wzięli udział: Jerzy Leszczyński - marszałek woj. podlaskiego Adam Jarubas - marszałek woj. świętokrzyskiego, Gustaw Marek Brzezin - marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, Bogdan Romaniuk - wicemarszałek woj. podkarpackiego oraz gospodarz spotkania - Sławomir Sosnowski - marszałek woj. lubelskiego.

7 grudnia w Domu Polski Wschodniej odbyło się przyjęcie świąteczne współorganizowane przez Ambasadora RP w Królestwie Belgii, Artura Orzechowskiego oraz Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

09-12-2016

Siedem lat temu, 2 grudnia 2009 roku, Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej podpisali porozumienie o utworzeniu wspólnego przedstawicielstwa w Brukseli. Koordynację nad pracami Domu Polski Wschodniej sprawują kolejno poszczególne województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Dom Polski Wschodniej powstał w celu pogłębienia współpracy i koordynacji działań pięciu przedstawicielstw regionalnych w Brukseli umożliwiając pełniejsze wykorzystanie wspólnego potencjału rozwojowego.

Sukces wernisażu fotografii Basi i Marcina Michałowskich w Domu Polski Wschodniej.

22-11-2016

Fantastycznym sukcesem okazał się wernisaż fotografii Basi i Marcina Michałowskich pt. "Double Exposition", który odbył się w naszej siedzibie w dniu 29.11.2016 r. W wydarzeniu wziął udział gość specjalny - Witold Nowakowski, Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Fotografii.

Sukcesy Warmii i Mazur oraz Świętokrzyskiego na Targach INNOVA BRUSSELS.

21-11-2016

W dniach 17-19 listopada 2016 r. w Brukseli odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016. Stoisko polskie było współorganizowane przez Dom Polski Wschodniej.

Duży sukces "III Dni Partnerstwa Wschodniego"

14-11-2016

W dniach 8-10 listopada 2016 r. w Brukseli odbyły się „III Dni Partnerstwa Wschodniego”, cykliczne wydarzenie organizowane przez Dom Polski Wschodniej, które poświęcone jest polsko-szwedzkiej inicjatywie Partnerstwa Wschodniego adresowanej do Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy.

Dom Polski Wschodniej promuje branżę spożywczą z Polski Wschodniej na jednych z największych targów spożywczych na świecie – SIAL Paryż

24-10-2016

Z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli, potencjał swych usług i wysoką jakość produktów na targach SIAL w Paryżu prezentowało trzynaście firm z branży spożywczej z Polski Wschodniej. Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych światowych imprez rolno-spożywczych. Podczas tegorocznej edycji targów, trwającej od 16 do 20 października 2016 r., wystawiło się 7000 firm z ponad 100 krajów. Na stoisku Domu Polski Wschodniej wystawiły się: PolBioEco, Mark Cukierki, Zakłady Mięsne Białystok, Mazurskie Miody, Laboratoria Natury, Eko-Owoc, Dary Natury, Vitalpol, SanExport Group, Sambor, PW Mat, Lyofit, Hochel.

Kawa z ekspertem DPW - Fundusze UE a Rozwój Gospodarczy Regionów po 2020 r.

21-10-2016

Gościem Domu Polski Wschodniej był Marek Przeor z Dyrekcji Generalnej ds. Rozwoju Regionalnego, Komisji Europejskiej.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 78305

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo