English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Polska Wschodnia we współczesnej kinematografii

04-12-2015

W dniu 2 grudnia 2015 r. mieszkańcy Brukseli mieli niebywałą okazję zobaczyć Polskę Wschodnią w całkowicie nowej odsłonie. W kinie Cinema Nova w Brukseli odbyła się projekcja dwóch filmów: „Carte Blanche”, którego akcja dzieje się w Lublinie. Film opowiada o autentycznych losach nauczyciela historii, który stopniowo zaczyna tracić wzrok. Oprócz wciągającej historii, widzowie mieli okazję poznać Lublin zarówno od strony historycznej z jego zabytkową architekturą i klimatem, ale również zobaczyć jak nowoczesnym i zadbanym miastem jest Lublin.

Dom Polski Wschodniej współgospodarzem polskiego przyjęcia świątecznego

04-12-2015

3 grudnia w salach reprezentacyjnych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii odbyło się przyjęcie świąteczne współorganizowane przez Ambasadora RP w Królestwie Belgii, Artura Harazima i Dom Polski Wschodniej.

Jak odnieść sukces w programie Horyzont 2020 – od pomysłu na projekt do realizacji

24-11-2015

W dniu 20 listopada 2015 na terenie targów Brussels Innova odbyła się, zorganizowana przez Biuro Regionalne Województwa Lubelskiego, „kawa z ekspertem”, pt.: „Jak odnieść sukces w programie Horyzont 2020 – od pomysłu na projekt do realizacji”. Korzystając z okazji, iż wielu znakomitych polskich wynalazców i pracowników naukowych przyjechało na tegoroczne targi Brussels Innova stworzyliśmy dodatkową okazję do zapoznania się z praktyczną stroną aplikowania po środki w ramach Programu Horyzont 2020.

Firmy z Polski Wschodniej uczestnikiem targów w Szwecji

19-11-2015

W dniach 10 – 13 listopada 2015 r. w Jönköping (Szwecja) odbyły się największe w Europie Północnej targi specjalistyczne dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej – Elmia Subcontractor 2015. Targi te są miejscem spotkań firm i przedsiębiorców z całej Europy, co stwarza możliwości zawarcia wielomilionowych kontraktów.

Dom Polski Wschodniej angażuje się w politykę senioralną

16-11-2015

4 listopada br. w Domu Polski Wschodniej odbyło się kolejne, zorganizowane przez Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem”. Tematy wiodące to: Europejska Sieć innowacji i środowiska przyjaznego starzeniu się oraz Pakt Unii Europejskiej na rzecz zmian demograficznych. Ekspertem był Pan Maciej Kucharczyk – Dyrektor Wykonawczy AGE Platform Europe, sieci zrzeszającej 140 organizacji seniorskich z całej UE.

Polak Roku 2015

13-11-2015

10 listopada br odbyła się już 8. gala rozdania statuetek Polak Roku w Belgii zorganizowana przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, Radę Polonii Belgijskiej oraz Dom Polski Wschodniej i Polską Organizację Turystyczną. Marszałków Polski Wschodniej reprezentował Pan Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, koordynator Domu Polski Wschodniej. Publiczność z ogromnym zainteresowaniem obejrzała film promujący szlak ścieżek rowerowych w Polsce Wschodniej - GREEN VELO. Tytuł Polaka Roku otrzymali: Działalność Gospodarcza: Wojciech Pawlus, Firma COMARCH Działalność Społeczna: Michał Kuśmiderski Kultura i Nauka: Justyna Napiórkowska W głosowaniu internetowym nagrodę internautów zdobył pan Adam Snarski. Nagrodę Specjalną otrzymała dr Zofia Kułakowska.

Konkurs fotograficzny pt. „Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat”

12-11-2015

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w konkursie fotograficznym, pt. „Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat”.

W Świętokrzyskiem o państwach Norden i samorządności w ramach Stałej Ogólnopolskiej Konferencji Współpracy Samorządów.

04-11-2015

W dniach 17-18 listopada 2015 r. w Kielcach odbędzie się konferencja „Polska – państwa nordyckie. Samorządowy wymiar współpracy międzynarodowej”. Sukces polskiej transformacji ustrojowej, polsko-nordyckie kontakty gospodarcze i samorządowe oraz różnice międzykulturowe – to tylko kilka z tematów, które zostaną poruszone podczas wydarzenia.

Firmy z Polski Wschodniej uczestnikiem targów w Antwerpii

23-10-2015

W dniach 21 – 22 października w Antwerpii odbyły się targi „Subcontracting” dla podwykonawców m.in. dla branży metalowej. Dom Polski Wschodniej będący wspólnym przedstawicielstwem pięciu województw Polski Wschodniej we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Królestwie Belgii zorganizował w ramach tragów powierzchnię wystawienniczą niezbędną do zabezpieczenia potrzeb podmiotów, które były zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu.

Marszałkowie województw Polski Wschodniej dyskutowali wraz z Komisją Europejską o przyszłości makroregionu podczas spotkania w Kielcach

21-10-2015

W konferencji „Polska Wschodnia - dziś i jutro" zorganizowanej w kieleckim ośrodku wystawienniczym w czwartek, 15 października, o szansach i wyzwaniach dla makroregionu dyskutowali marszałkowie pięciu województw, których program dotyczy.

Polska Wschodnia to region wielkich szans i wielkich możliwości – mówił minister Grzegorz Schetyna otwierając konferencję Polska Wschodnia w Kielcach, poświęconą potencjałowi inwestycyjnemu makroregionu i szansach na jego rozwój.

21-10-2015

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy dyskutowali m.in. na temat dotychczasowych efektów wdrażania programu operacyjnego Polska Wschodnia, którego celem jest ożywienie gospodarcze regionu pięciu wschodnich województw – lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Tematem rozmów był też potencjał inwestycyjny makroregionu i szanse, jakie niesie nowa unijna perspektywa finansowa.

Unikalna wystawa obrazów sandomierskiego artysty Jurija Sulimowa oraz wystawa fotografii „In the East, in the West”, w Domu Polski Wschodniej.

21-10-2015

W dniu 14 października odbył się wernisaż twórczości Jurija Sulimowa, wspaniałego artysty promującego swymi obrazami ziemię sandomierską i region świętokrzyski.

Świętokrzyskie wraz z Podlaskim dzielą się z Europą wiedzą o wpływie turystyki zdrowotnej na ekonomię regionalną, podczas warsztatu eksperckiego w Brukseli w ramach Open Days 2015.

19-10-2015

Warsztat z udziałem naszych przedstawicieli oraz ekspertów Komisji Europejskiej cieszył się ogromnym zainteresowaniem ponad 120 ekspertów i gości z całej Europy związanych z rozwojem usług turystyki zdrowotnej. Członkami panelu eksperckiego byli m.in. przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Francji i Chorwacji.

Spotkania Świętokrzyskiego z Komisją Europejską oraz Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, nt. wdrażania Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

19-10-2015

Zaproszenie biura regionalnego woj. św. w Brukseli do rozmów przyjęli: Magali Lenoel, Maja Łukaszewska – Krawiec z Dyrektoriatu Generalnego ds. Rozwoju Regionalnego oraz Krzysztof Kasprzyk, szef Wydziału Polityki Regionalnej Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli organizatorem wizyty studyjnej dotyczącej polityki społecznej Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020

30-09-2015

W dniach 22-23 września 2015 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli mieliśmy okazję gościć przedstawicieli samorządów wojewódzkich podczas wizyty studyjnej dotyczącej polityki społecznej Unii Europejskiej w nowej perspektywie 2014-2020. W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich zajmujących się tematyką polityki społecznej i wdrażania EFS z województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego, jak również przedstawiciele kilku innych biur regionalnych w Brukseli.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75899

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo