English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Dom Polski Wschodniej promuje branżę spożywczą z Polski Wschodniej na targach TAVOLA w Kortrijk w Belgii.

16-03-2016

Z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli, potencjał swych usług i wysoką jakość produktów prezentowało dziewięć firm z branży spożywczej z Polski Wschodniej. W targach TAVOLA uczestniczyli m.in: Polskie Borówki, Zakłady Mięsne Wierzejki, Zakłady Mięsne Białystok, Spółdzielnia Producentów Warzyw i Owoców Sielec, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem”, Mazurskie Miody czy firma dystrybucyjna Mastermedia.

Spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem” poświęcone polityce spójności po 2020 roku

08-03-2016

4 maca 2016 r. z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się kolejce spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem”, które poświęcone zostało roli regionów w kształtowaniu polityki spójności po 2020 roku. W roli eksperta wystąpił Krzysztof Kasprzyk, Kierownik Wydziału ds. Polityki Regionalnej Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.

Dom Polski Wschodniej promuje sektor metalowy – maszynowy oraz usług biznesowych podczas giełdy kooperacyjnej „MNE Kortrijk Xpo 2016” w Belgii.

08-02-2016

Z inicjatywy DPW w Brukseli, potencjał swych usług i wysoką jakość produktów prezentowało osiem przedsiębiorstw z Polski Wschodniej. W wydarzeniu uczestniczyli: PPHU Malinex, WSK Tomaszów Lubelski, RST Roztocze, IMA Technik, NextBuy, Promotech, Promotech KM i Prefabet Kurzętnik

Merry Christmas and Happy New Year 2016!

18-12-2015

Dear All, Thank you for our fruitful cooperation in 2015. We wish You warm, joyful and familial Christmas, as well as prosperity and lots of successes in the coming 2016! Team of the East Poland House in Brussels

Konkurs Filmowy „Młodzi kręcą Unię”

11-12-2015

Dwa zespoły, których filmy otrzymają największą ilością głosów internautów – wygrywają wyjazd do Brukseli oraz kamery Polaroid Cube. Wybierz film i zagłosuj…

Polska Wschodnia we współczesnej kinematografii

04-12-2015

W dniu 2 grudnia 2015 r. mieszkańcy Brukseli mieli niebywałą okazję zobaczyć Polskę Wschodnią w całkowicie nowej odsłonie. W kinie Cinema Nova w Brukseli odbyła się projekcja dwóch filmów: „Carte Blanche”, którego akcja dzieje się w Lublinie. Film opowiada o autentycznych losach nauczyciela historii, który stopniowo zaczyna tracić wzrok. Oprócz wciągającej historii, widzowie mieli okazję poznać Lublin zarówno od strony historycznej z jego zabytkową architekturą i klimatem, ale również zobaczyć jak nowoczesnym i zadbanym miastem jest Lublin.

Dom Polski Wschodniej współgospodarzem polskiego przyjęcia świątecznego

04-12-2015

3 grudnia w salach reprezentacyjnych Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii odbyło się przyjęcie świąteczne współorganizowane przez Ambasadora RP w Królestwie Belgii, Artura Harazima i Dom Polski Wschodniej.

Jak odnieść sukces w programie Horyzont 2020 – od pomysłu na projekt do realizacji

24-11-2015

W dniu 20 listopada 2015 na terenie targów Brussels Innova odbyła się, zorganizowana przez Biuro Regionalne Województwa Lubelskiego, „kawa z ekspertem”, pt.: „Jak odnieść sukces w programie Horyzont 2020 – od pomysłu na projekt do realizacji”. Korzystając z okazji, iż wielu znakomitych polskich wynalazców i pracowników naukowych przyjechało na tegoroczne targi Brussels Innova stworzyliśmy dodatkową okazję do zapoznania się z praktyczną stroną aplikowania po środki w ramach Programu Horyzont 2020.

Firmy z Polski Wschodniej uczestnikiem targów w Szwecji

19-11-2015

W dniach 10 – 13 listopada 2015 r. w Jönköping (Szwecja) odbyły się największe w Europie Północnej targi specjalistyczne dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej – Elmia Subcontractor 2015. Targi te są miejscem spotkań firm i przedsiębiorców z całej Europy, co stwarza możliwości zawarcia wielomilionowych kontraktów.

Dom Polski Wschodniej angażuje się w politykę senioralną

16-11-2015

4 listopada br. w Domu Polski Wschodniej odbyło się kolejne, zorganizowane przez Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem”. Tematy wiodące to: Europejska Sieć innowacji i środowiska przyjaznego starzeniu się oraz Pakt Unii Europejskiej na rzecz zmian demograficznych. Ekspertem był Pan Maciej Kucharczyk – Dyrektor Wykonawczy AGE Platform Europe, sieci zrzeszającej 140 organizacji seniorskich z całej UE.

Polak Roku 2015

13-11-2015

10 listopada br odbyła się już 8. gala rozdania statuetek Polak Roku w Belgii zorganizowana przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, Radę Polonii Belgijskiej oraz Dom Polski Wschodniej i Polską Organizację Turystyczną. Marszałków Polski Wschodniej reprezentował Pan Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, koordynator Domu Polski Wschodniej. Publiczność z ogromnym zainteresowaniem obejrzała film promujący szlak ścieżek rowerowych w Polsce Wschodniej - GREEN VELO. Tytuł Polaka Roku otrzymali: Działalność Gospodarcza: Wojciech Pawlus, Firma COMARCH Działalność Społeczna: Michał Kuśmiderski Kultura i Nauka: Justyna Napiórkowska W głosowaniu internetowym nagrodę internautów zdobył pan Adam Snarski. Nagrodę Specjalną otrzymała dr Zofia Kułakowska.

Konkurs fotograficzny pt. „Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat”

12-11-2015

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w konkursie fotograficznym, pt. „Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat”.

W Świętokrzyskiem o państwach Norden i samorządności w ramach Stałej Ogólnopolskiej Konferencji Współpracy Samorządów.

04-11-2015

W dniach 17-18 listopada 2015 r. w Kielcach odbędzie się konferencja „Polska – państwa nordyckie. Samorządowy wymiar współpracy międzynarodowej”. Sukces polskiej transformacji ustrojowej, polsko-nordyckie kontakty gospodarcze i samorządowe oraz różnice międzykulturowe – to tylko kilka z tematów, które zostaną poruszone podczas wydarzenia.

Firmy z Polski Wschodniej uczestnikiem targów w Antwerpii

23-10-2015

W dniach 21 – 22 października w Antwerpii odbyły się targi „Subcontracting” dla podwykonawców m.in. dla branży metalowej. Dom Polski Wschodniej będący wspólnym przedstawicielstwem pięciu województw Polski Wschodniej we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Królestwie Belgii zorganizował w ramach tragów powierzchnię wystawienniczą niezbędną do zabezpieczenia potrzeb podmiotów, które były zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu.

Marszałkowie województw Polski Wschodniej dyskutowali wraz z Komisją Europejską o przyszłości makroregionu podczas spotkania w Kielcach

21-10-2015

W konferencji „Polska Wschodnia - dziś i jutro" zorganizowanej w kieleckim ośrodku wystawienniczym w czwartek, 15 października, o szansach i wyzwaniach dla makroregionu dyskutowali marszałkowie pięciu województw, których program dotyczy.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 78302

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo