English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Polska Wschodnia to region wielkich szans i wielkich możliwości – mówił minister Grzegorz Schetyna otwierając konferencję Polska Wschodnia w Kielcach, poświęconą potencjałowi inwestycyjnemu makroregionu i szansach na jego rozwój.

21-10-2015

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy dyskutowali m.in. na temat dotychczasowych efektów wdrażania programu operacyjnego Polska Wschodnia, którego celem jest ożywienie gospodarcze regionu pięciu wschodnich województw – lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. Tematem rozmów był też potencjał inwestycyjny makroregionu i szanse, jakie niesie nowa unijna perspektywa finansowa.

Unikalna wystawa obrazów sandomierskiego artysty Jurija Sulimowa oraz wystawa fotografii „In the East, in the West”, w Domu Polski Wschodniej.

21-10-2015

W dniu 14 października odbył się wernisaż twórczości Jurija Sulimowa, wspaniałego artysty promującego swymi obrazami ziemię sandomierską i region świętokrzyski.

Świętokrzyskie wraz z Podlaskim dzielą się z Europą wiedzą o wpływie turystyki zdrowotnej na ekonomię regionalną, podczas warsztatu eksperckiego w Brukseli w ramach Open Days 2015.

19-10-2015

Warsztat z udziałem naszych przedstawicieli oraz ekspertów Komisji Europejskiej cieszył się ogromnym zainteresowaniem ponad 120 ekspertów i gości z całej Europy związanych z rozwojem usług turystyki zdrowotnej. Członkami panelu eksperckiego byli m.in. przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Francji i Chorwacji.

Spotkania Świętokrzyskiego z Komisją Europejską oraz Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE, nt. wdrażania Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

19-10-2015

Zaproszenie biura regionalnego woj. św. w Brukseli do rozmów przyjęli: Magali Lenoel, Maja Łukaszewska – Krawiec z Dyrektoriatu Generalnego ds. Rozwoju Regionalnego oraz Krzysztof Kasprzyk, szef Wydziału Polityki Regionalnej Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli organizatorem wizyty studyjnej dotyczącej polityki społecznej Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020

30-09-2015

W dniach 22-23 września 2015 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli mieliśmy okazję gościć przedstawicieli samorządów wojewódzkich podczas wizyty studyjnej dotyczącej polityki społecznej Unii Europejskiej w nowej perspektywie 2014-2020. W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich zajmujących się tematyką polityki społecznej i wdrażania EFS z województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego, jak również przedstawiciele kilku innych biur regionalnych w Brukseli.

DPW promuje aktywny wypoczynek oraz najdłuższą w Europie ścieżkę rowerową Green Velo podczas Dnia Bez Samochodu w Brukseli.

24-09-2015

Dom Polski Wschodniej promował sektor uzdrowiskowy, atrakcje turystyczne i unikalne możliwości aktywnego wypoczynku, w tym szlak Green Velo – najdłuższą ścieżkę rowerową w Europie.

Lubelski design promuje się w Brukseli!

11-09-2015

10 września 2015 r. Ambasador Polski w Królestwie Belgii – pan Artur Harazim podczas wernisażu Cider&Art uroczyście otworzył wystawę Art in the Box.

SEMINARIUM „REGIONY POGRANICZA EUROPY – RÓŻNORODNOŚĆ – ROZWÓJ” Olsztyn, 24-26 czerwca 2015 r.

07-07-2015

W dniach 24-26 czerwca w 2015 roku w Centrum Dialogu Międzykulturowego DOM MENDELSOHNA w Olsztynie odbyło się seminarium „Regiony pogranicza Europy – różnorodność – rozwój”. Była to wspólna inicjatywa Fundacji BORUSSIA oraz Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Podczas spotkania starano się odpowiedzieć na pytanie: jak w odwołaniu do wspólnego dziedzictwa historycznego budować wśród mieszkańców regionów pogranicza, które od wieków stanowiły miejsce styku wielu kultur, narodów i tradycji, świadomość wspólnej odpowiedzialności i solidarności ponad granicami?

Lubelscy przedsiębiorcy i przedstawiciele lubelskich uczelni wyższych z wizytą w Brukseli.

02-07-2015

Czy można aplikować po unijne środki bezpośrednio z Brukseli? Z jakich programów mogą skorzystać zarówno uczelnie jak i przedsiębiorcy? Na te, jak i wiele innych pytań przedstawiciele lubelskich przedsiębiorstw i uczelni wyższych szukali odpowiedzi podczas wizyty w Brukseli dotyczącej „Wsparcia Unii Europejskiej dla badań i innowacyjności - szansa dla polskich firm i uczelni wyższych”, którą zorganizował Poseł do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Hetman wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Sławomirem Sosnowskim.

Lubelscy designerzy podczas Brussels Design September

01-07-2015

Biuro Regionalne Województwa Lubelskiego w Brukseli zaprasza na wystawę Art in the Box 2015 ( druga edycja) Wystawa Magic Box - Polish Design od 9 do 30 września 2015 Niepowtarzalny design prezentowany w niecodziennej witryno-galerii Tylko podczas festiwalu Design September!

Dom Polski Wschodniej promuje zdrową żywność, produkty spożywcze oraz atrakcje turystyczne regionów w Brukseli.

24-06-2015

W dniu 23 czerwca w Brukseli, przy siedzibie Parlamentu Europejskiego odbyło się wydarzenie "28 na Twoim talerzu" promujące unikalne walory kuchni, produktów spożywczych oraz turystyki 28 krajów członkowskich UE. Polskie stoisko zorganizowane przez Ambasadę RP oraz Dom Polski Wschodniej cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Dom Polski Wschodniej współorganizatorem stoiska polskiego podczas Targów Business Days w Luksemburgu. W wydarzeniu wzięło udział 237 wystawców, blisko 3 tysiące uczestników. Odbyło się ponad 30 warsztatów tematycznychi oraz 4 tysiące spotkań b2b.

24-06-2015

Zaproszenie DPW do udziału w targach przyjęło siedem podmiotów z Polski Wschodniej: Politechnika Białostocka, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Technologii, Klaster Obróbki Metalu, Wschodni Klaster Budowlany, Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, Instytut Fizyki PAN oraz 3S Data Center.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli organizatorem wizyty studyjnej dotyczącej unijnej polityki zdrowotnej w perspektywie UE 2014-2020”

02-06-2015

W dniach 27-28 maja 2015 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli mieliśmy okazję gościć przedstawicieli samorządów wojewódzkich podczas zorganizowanej przez Biuro Województwa Lubelskiego w Brukseli wizyty studyjnej dotyczącej polityki zdrowotnej Unii Europejskiej w nowej perspektywie 2014-2020.

Promocja Polski Wschodniej podczas Dni Otwartych instytucji unijnych w Brukseli

20-05-2015

W sobotę 9 maja Bruksela i jej europejska dzielnica w celu uczczenia ogłoszenia deklaracji Schumana zorganizowały Festiwal Europy. W ramach tej imprezy instytucje europejskie otworzyły swoje drzwi i umożliwiły zwiedzanie wszystkim zainteresowanym.

Regiony Polski Wschodniej podczas Fete de Tervueren

20-05-2015

DPW promuje wspólną ścieżkę rowerową pięciu regionów Polski Wschodniej oraz aplikację na smartfony- "My Guide" z Warmii i Mazur.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 78309

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo