Dom Polski Wschodniej promuje branżę spożywczą z Polski Wschodniej na targach TAVOLA w Kortrijk w Belgii

Z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli, potencjał swych usług i wysoką jakość produktów prezentowało dziewięć firm z branży spożywczej z Polski Wschodniej. W targach TAVOLA uczestniczyli m.in: Polskie Borówki, Zakłady Mięsne Wierzejki, Zakłady Mięsne Białystok, Spółdzielnia Producentów Warzyw i Owoców Sielec, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem”, Mazurskie Miody czy firma dystrybucyjna Mastermedia.

Odbywające się raz na dwa lata targi TAVOLA stanowią miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów z branży spożywczej. Profil kupujących to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy małych supermarketów i sklepów małopowierzchniowych. Dom Polski Wschodniej będący wspólnym przedstawicielstwem pięciu województw Polski Wschodniej we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Królestwie Belgii zorganizował w ramach tragów powierzchnię wystawienniczą niezbędną do zabezpieczenia potrzeb podmiotów, które były zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu. Z usług i powierzchni Domu Polski Wschodniej skorzystało podczas wydarzenia dziewięć podmiotów branżowych.

Targi swoim zakresem obejmowały stoiska wystawowe oraz bezpośrednie spotkania b2b. Giełda kooperacyjna oferowała możliwość znalezienia partnera również z innych krajów Unii Europejskiej oraz nawiązania trwałej współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć w sferze biznesowej.