Mieszkańcy Brukseli zachwyceni Województwem Podkarpackim

Nowocześnie, aktywnie, a zarazem niezwykle przyjaźnie i ciepło – tak zaprezentowało się Podkarpackie podczas tradycyjnego i niezwykle popularnego Święta Alei Tervueren w Brukseli. Można śmiało powiedzieć, że niedziela 13 maja należała do województwa podkarpackiego. Obok stoiska promocyjnego, organizowanego tradycyjnie dla wszystkich województw przez Polską Organizację Turystyczną, Podkarpackie przygotowało dodatkowe atrakcje. „Explore Podkarpackie” – „Odkryj Podkarpackie” – to była specjalna propozycja Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Miasta Rzeszowa. Przy brukselskim rondzie Montgomery’ego w dużym oznakowanym namiocie, można było poznać i odkryć Podkarpackie.

Nowocześnie, aktywnie, a zarazem niezwykle przyjaźnie i ciepło – tak zaprezentowało się Podkarpackie podczas tradycyjnego i niezwykle popularnego Święta Alei Tervueren w Brukseli. Można śmiało powiedzieć, że niedziela 13 maja należała do województwa podkarpackiego. Obok stoiska promocyjnego, organizowanego tradycyjnie dla wszystkich województw przez Polską Organizację Turystyczną, Podkarpackie przygotowało dodatkowe atrakcje. „Explore Podkarpackie” – „Odkryj Podkarpackie” – to była specjalna propozycja Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Miasta Rzeszowa. Przy brukselskim rondzie Montgomery’ego, w dużym oznakowanym namiocie można było poznać i odkryć Podkarpackie.

„Fete de Tervueren” to plenerowa impreza masowa o wieloletniej tradycji, odbywająca się na jednej z najbardziej prestiżowych ulic w Brukseli, którą co roku odwiedza ok. 30 tysięcy ludzi. Zgodnie z tradycją z okazji tego święta, organizatorzy oraz uczestnicy imprezy przygotowują liczne prezentacje, koncerty, a także degustacje. W tym roku bardzo mocno swoją obecność zaznaczyło Podkarpackie, którego stoisko odwiedziło kilka tysięcy ludzi.

Podkarpackie stoisko od początku przyciągało zainteresowanych bez względu na wiek. Przygotowane zostały propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, które nie pozwoliły rodzicom pójść dalej do póki nie spróbowały zrobić gigantycznych baniek mydlanych, albo kwiatów z bibuły. Wszyscy zainteresowani rozmawiali o atrakcjach turystycznych województwa, oglądali prezentację multimedialną oraz spoty, brali udział w konkursach, w których można było otrzymać atrakcyjne nagrody. Inni natomiast spróbowali swoich sił na profesjonalnym symulatorze lotu. I tutaj, odwiedzający nie pozostali bez ekscytujących doświadczeń z regionu, gdyż startowali z lotniska w Jasionce i mogli oglądać okolice Rzeszowa z lotu ptaka. Rzeszów pokazał również swoje atrakcje na dużym dotykowym ekranie multitouch. Tam na specjalnie przygotowanej aplikacji, odwiedzający mogli oglądać zdjęcia i filmy promujące miasto.

-Wydarzenie w Brukseli, którego hasłem przewodnim było „Explore Podkarpackie” to coś więcej niż tylko wyśmienita zabawa dla dzieci i dorosłych. Przygotowane atrakcje miały na celu zbudowanie atmosfery pełnej radości i relaksu oraz pozytywnych emocji – dokładnie tego co turysta może doświadczyć na Podkarpaciu. Co więcej zaszczepiliśmy w wielu ludziach pomysł na spędzenie niezapomnianych wakacji właśnie na Podkarpaciu. – opowiadał Kamil Czyż – zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

„Explore Podkarpackie” to była prezentacja województwa, która poprzez nowoczesną formę pokazała to wszystko, co warto tu zobaczyć, posmakować, poczuć. To było prawdziwe odkrywanie regionu, gdzie można zarówno aktywnie spędzić wolny czas, poznać jego zabytki, tutejsze rękodzieło i posmakować regionalnego jedzenia. Brukselska impreza promocyjna stanowiła przede wszystkim kampanię wizerunkową, mająca na celu zaprezentowanie Podkarpackiego, swoiste „osłuchanie” z nazwą regionu, wzbudzenie pozytywnych skojarzeń, wywołanie zainteresowania nim i w rezultacie zachęcenie do przyjazdu.

Izabela Fac
Departament Promocji i Turystyki
Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego