Światowy Dzień Polonii i Flagi RP

W dniu 6 maja br. w Brukseli odbył się Światowy Dzień Polonii i Flagi RP, z okazji którego Ambasada RP w Brukseli gościła liczną delegację z Senatu, której przewodniczył Pan Marszałek Stanisław Karczewski. MSZ reprezentował Pan Minister Andrzej Papierz.

Bogaty program wizyty obejmował m.in. spotkanie delegacji z rodzinami, nauczycielami szkół polskich w Comblain-la-Tour, ośrodku „Millenium” Polskiej Macierzy Szkolnej; zwiedzanie sanktuarium Banneux; spotkanie z przedstawicielami organizacji polonijnych w Ambasadzie RP w Brukseli, mszę w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli oraz uroczystą galę w Teatrze Saint Michel. Podczas gali, prowadzonej przez Annę Popek i Jana Pospieszalskiego, wręczono odznaki senackie zasłużonym przedstawicielom Polonii belgijskiej.

W dniu 4 maja br. Dom Polski Wschodniej przekazał na powyższe wydarzenie flagi województw, które były prezentowane podczas uroczystej mszy Świętej w kościele Notre Dame de la Chapelle. Na uroczystości zebrano imponującą liczbę sztandarów i flag reprezentujących długoletnie i bogate tradycje Polonii Belgijskiej, a całość wydarzenia odbyła się w asyście Pocztu Sztandarowego Reprezentacyjnej Kompanii Wojska Polskiego.