Off Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu

Off Fashion, czyli Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody, jest wydarzeniem kierowanym do młodych projektantów, zarówno tych zajmujących się modą zawodowo, jak i amatorsko, z Polski i z zagranicy. Konkurs organizowany jest Kieleckie Centrum Kultury. Prace młodych projektantów ocenia dwunastoosobowe jury, w skład którego wchodzi m.in. Prof. Barbara Hanuszkiewicz, Duet Paprocki i Brzozowski, Halina Zawadzka, Connie Vaever. Pierwsza edycja Off Fashion miała miejsce w 2007 r.

W dniu 5 marca 2013 r. ogłoszono XIII edycję konkursu pod hasłem „Ambasadorzy”, którego partnerem jest Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Dom Polski Wschodniej w Brukseli powstał w 2009r. jako wspólna inicjatywa pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej w Brukseli z Kieleckim Centrum Kultury zorganizowany zostanie po raz pierwszy pokaz pokonkursowy Off Fashion w Brukseli pod nazwą „Off Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu”. Celem pokazu będzie prezentacja zwycięskich kolekcji laureatów XIII edycji konkursu Off Fashion, którzy podejmą się roli Ambasadorów pięciu województw Polski Wschodniej i najlepiej przełożą na język mody swą fascynację tym makroregionem, przyczyniając się do jego popularyzacji w krajach Beneluxu. Pokaz pokonkursowy wzbogacony będzie dodatkowo o krótkie wydarzenia towarzyszące (pokazy, wystawy), wzmacniające efekt promocyjny poszczególnych województw Polski Wschodniej.

Chęć współpracy przy organizacji pokazu pokonkursowego potwierdził Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Brukseli. Patronat nad wydarzeniem objął Pan Ambasador Artur Harazim.

Pokaz, organizowany będzie 20 czerwca 2013 r. w prestiżowej sali Autoworld w Brukseli, doskonale znanej wszystkich brukselczykom.

Dodatkowo Dom Polski Wschodniej w Brukseli zaproponował młodym entuzjastom mody nową kategorię konkursową – konkurs na gadżety lub dodatki modowe promujące DPW. Na zgłoszenia czekamy do 6 maja 2013r. Kartę zgłoszeniową, system identyfikacji instytucji oraz szczegółowe zasady konkursu można znaleźć na stronie : www.offfashion.eu.

Na pokaz pokonkursowy DPW planuje zaprosić 150 – 200 osób – przedstawicieli świata mody i wiodących mediów modowych w Europie Zachodniej, jak również przedstawicieli świata dyplomacji z całego regionu Beneluxu, przedstawicieli instytucji Unii Europejskiej, osób zaprzyjaźnionych z Domem Polski Wschodniej w Brukseli.

Więcej informacji na terma Off Fashion na stronie: www.offfashion.eu.