Województwo Podkarpackie zapromowało ofertę związaną z turystyką aktywną podczas brukselskiego półmaratonu

Dnia 26 maja 2013 r. odbył się po raz 33-ci półmaraton „20 km przez Brukselę”. Wydarzenie to przyciągnęło jak zwykle wiele tysięcy osób, które biegają nie tylko rekreacyjnie, ale również zawodowo.

W tegorocznej edycji półmaratonu brukselskiego wystartowała rekordowa liczba biegaczy, bo aż 37 000. Wśród rywalizujących zawodników znaleźli się przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Komitetu Regionów, ambasad, przedstawicielstw regionalnych, biznesu oraz co ciekawe, belgijskiego rodu królewskiego z Księciem Phillippe’em na czele. W sumie organizatorzy zarejestrowali biegaczy ze 122 krajów z całego świata.

Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy finiszujący biegacze witani byli owacyjnie przez kilka tysięcy sympatyków biegów długodystansowych zgromadzonych pod Łukiem Triumfalnym Cinquantenaire.

Wzdłuż ostatniej prostej półmaratonu usytuowano wiele stoisk promocyjnych. Swoją obecność zaznaczyło również Województwo Podkarpackiego w postaci stoiska z ofertą dot. aktywnego wypoczynku na terenie Województwa.

Przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem wakacyjnym Przedstawicielstwo Województwa Podkarpackiego w Brukseli przedstawiło odwiedzającym szeroką ofertę turystyczną. Mapy, przewodniki i foldery ze szlakami turystycznymi oraz opisami przepięknych, niezbadanych przez turystów z Europy Zachodniej miejsc, cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Wiele osób odwiedzających stoisko wspominało, że odwiedziło już kilka lokacji w Polsce Zachodniej i Centralnej, ale teraz przyszła kolej na „magiczny Wschód” z Bieszczadami na czele. Osoby odwiedzające stoisko Województwa Podkarpackiego miały również możliwość oglądania i dopingowania finiszujących biegaczy.

Półmaraton „20 km przez Brukselę” przebiega od Parku Cinquantenaire, przez Rue de la Loi, okolice Pałacu Królewskiego, Sablon, Palais de Justitie, Aleję Louisa, Chausse de la Huipe, park Woluwe, aż po rondo Montgomery.

Wyniki:
Miejsce 1: Peter Wanshiru (Kenia), czas: 59’21”
Miejsce 2: Milton Kiplagat Rotich (Kenia), czas: 59’34”
Miejsce 3: Onesphore Nkunzimana (Burundi), czas: 1h00’ 53”