Świętokrzyskie produkty promowane na prestiżowych Targach Spożywczych Tavola, w belgijskim Kortrijk

Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, wspólnie z przedstawicielami grupy producenckiej San Export Group z Sandomierza oraz przedsiębiorstwem zajmującym się przetwórstwem owoców i warzyw Gomar Pińczów wzięło udział w międzynarodowych Targach Tavola. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 18 tys. gości, w tym setki przedstawicieli branży spożywczej z terenów m.in. Niemiec, Francji, Belgii, Luksemburga, Holandii, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Jednym z najlepszych sposobów na promocję regionalnych produktów  i zdobycie szerokiego spektrum odbiorców na wymagającym rynku europejskim jest udział w targach branżowych. Takie możliwości dają międzynarodowe targi dobrej żywności TAVOLA w Kortrijk
na pograniczu francusko-belgijskim, gdzie prezentują się przedsiębiorcy oferujący najwyższej jakości europejskie produkty żywnościowe. Do udziału w tych targach konieczne jest spełnienie szeregu wyśrubowanych  kryteriów, które gwarantują wyselekcjonowanie spośród zgłoszonych jedynie najlepszych, pod kątem jakości, produktów i usług.

W wyniku współpracy Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli,
z Ambasadą RP w Królestwie Belgii, w tym roku przedstawiciele europejskiej branży  spożywczej  mieli okazję do zapoznania się z ofertą firmy z powiatu pińczowskiego Gomar oraz San Export Group, zrzeszającej największe grupy producenckie powiatu sandomierskiego. Oba podmioty uzyskały możliwość organizacji stoiska w ramach wspólnej przestrzeni zapewnionej dla jedynie kilku firm z terenu Polski, przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli.