Regiony Polski Wschodniej podczas Fete de Tervueren

DPW promuje wspólną ścieżkę rowerową pięciu regionów Polski Wschodniej oraz aplikację na smartfony- „My Guide” z Warmii i Mazur.

Dom Polski Wschodniej w dniu 10 maja 2015 podczas święta Fete de Tervueren w Brukseli promował wspólną ścieżkę rowerową dla pięciu regionów Polski Wschodniej oraz apliakcję „My Guide”. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

10 maja Avenue de Tervueren – główna historyczna aleja Brukseli obchodziła swoje 118 urodziny. Z tej okazji na tej najsłynniejszej brukselskiej alei na festynie promowały się europejskie państwa i regiony.

W tym roku w wyniku współpracy DPW z Regionalną Organizacji Turystyczną w Kielcach, jedną z atrakcji stoiska DPW był symulator rowerowy Green Velo. Stanowił trafiony element promocji wspólnej ścieżki rowerowej dla pięciu regionów Polski Wschodniej, będącej unikalną w skali europejskiej inicjatywą skierowaną do amatorów wypraw rowerowych.
Belgia jest doskonałym krajem do promocji ścieżki.

Wspaniałą atrakcją stoiska DPW była także promocja aplikacji na telefony „My Guide” z Warmii i Mazur. „My guide” to źródło wzajemnie uzupełniających się treści o miejscowościach i atrakcjach Warmii i Mazur, wydarzeniach i ciekawostkach związanych z krainą jezior.