Firmy z Polski Wschodniej uczestnikiem targów w Szwecji

W dniach 10 – 13 listopada 2015 r. w Jönköping (Szwecja) odbyły się największe w Europie Północnej targi specjalistyczne dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej – Elmia Subcontractor 2015. Targi te są miejscem spotkań firm i przedsiębiorców z całej Europy, co stwarza możliwości zawarcia wielomilionowych kontraktów.

Targi Elmia Subcontractor, które odbywają się corocznie od 1975 roku, gromadzą około 1200 wystawców z około 30 krajów. W tegorocznej edycji targów wzięli udział wystawcy z 30 państw m.in. z Belgii, Bułgarii, Danii, Finlandii, Indii, Polski, Rosji, Niemiec czy Chin. Targi odwiedziło ponad 15 000 gości.

W celu podtrzymania dobrej współpracy z przedsiębiorcami Dom Polski Wschodniej podjął decyzję o aktywnym udziale w targach zabezpieczając niezbędną powierzchnię i infrastrukturę wystawienniczą. Udział przedsiębiorców z Polski Wschodniej na wspólnym stoisku dał niepowtarzalną okazję, aby spotkać wiele firm związanych z przemysłem podwykonawców, podzielić się wiedzą, doświadczeniami i zyskać nowe relacje biznesowe. Kontakty, które nawiązywane są podczas targów prowadzą do kontraktów o wartości ok. 2 mld euro rocznie. Targi obejmują tematy związane zarówno z rozwojem produktów, jak i możliwościami wymiany handlowej: procesy produkcyjne, produkty i komponenty, materiały, surowce i półprodukty, projektowanie, narzędzia i usługi.

Targi przeznaczone były dla firm oferujących:

  • maszyny, urządzenia, linie produkcyjne,
  • surowce, półprodukty, komponenty, produkty gotowe,
  • narzędzia i osprzęt,
  • usługi dla sektora metalowego, maszynowego, elektromaszynowego i samochodowego;

Dodatkowym atutem dla wystawców jak również odwiedzających gości była odbywająca się na terenie wystawienniczym giełda kooperacyjna, dająca możliwość uczestnikom określenia profilu swojej działalności oraz rodzaju współpracy, którą chcieliby nawiązać. Dane zarejestrowanych firm umieszczane zostały w specjalnym  katalogu on-line. Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonywali wyboru firm, z którymi chcieliby się spotkać podczas giełdy. W dniach 11 i 12 listopada, przy ponumerowanych stolikach, odbywały się serie uprzednio zaaranżowanych 25-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami.

Targi Elmia Subcontractor to doskonała okazja do:

  • pozyskania nowych zleceń,
  • zapoznania się z nowymi i innowacyjnymi technologiami,
  • promocji firmy na rynkach zagranicznych,
  • wymiany doświadczeń.

To efektywny i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie. W ostatniej edycji giełdy, podobnie jak w latach ubiegłych, udział wzięli przedstawicieli dużych firm z sektora samochodowego m.in Volvo, SKB, Skanska, Gunnebo Industries, BorgWarner, Fortaco Group, Atlas Copco Rock Drills i SEM.

Województwo Podlaskie podczas targów reprezentowały: POLINVEST Sp. z o.o., KANEX Sp. z o.o., JAZON Sp. z o.o., Promotech-KM, Promotech, JOBIMET oraz Klaster Obróbki Metali.

Województwo Podkarpackie reprezentowała firma Mechanical Works Ltd RUFUS.