English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Seminarium w Parlamencie Europejskim dot. Afrykańskiego Pomoru Świń

20-06-2018

O zagrożeniach związanych z występowaniem w Polsce i Europie wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń oraz sposobach jego zwalczania rozmawiano w Parlamencie Europejskim podczas seminarium zorganizowanego przez europosła Krzysztofa Hetmana. W spotkaniu wzięli udział eksperci reprezentujący instytuty weterynaryjne, hodowcy i samorządowcy z Polski, Hiszpanii i Ukrainy oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej DG SANTE zajmującej się zdrowiem i bezpieczeństwem żywności.

Zapraszamy do udziału w drugiej educji zawodów biegowych "Polish Run"

07-06-2018

Celami organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii drugiej edycji polskiej imprezy biegowej za granicą jest promocja Polski, Regionów Polski Wschodniej i innych wspaniałych części naszego kraju, aktywizacja ludzi kochających sport, amatorsko i zawodowo, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia.

Podkarpackie akcenty w rewelacyjnej "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego

07-06-2018

To był wyjątkowy wieczór w rzeszowskim WDK-u! Na regionalną premierę filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego przyjechali odtwórcy głównych ról - Tomasz Kot i Joanna Kulig. Nie zabrakło też autora zdjęć Łukasza Żala i Ewy Puszczyńskiej - producentki z firmy Opus Film. Tak jak w Cannes było wzruszająco i z gromkimi brawami.

W Londynie o Brexicie

05-06-2018

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wziął udział w spotkaniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) z Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli, które 4 czerwca odbyło się w Londynie. Brytyjscy samorządowcy zaprosili swoich partnerów z innych Państw Członkowskich do rozmów na temat Brexitu, do którego pozostało 298 dni.

Województwo Lubelskie wybrane do programu pilotażowego Komisji Europejskiej

28-05-2018

W Brukseli podczas konferencji dotyczącej dobrych praktyk w zarządzaniu polityką spójności wyłonionych zostało pięć instytucji zarządzających, które wezmą udział w nowym programie pilotażowym Komisji Europejskiej. Celem programu jest zapewnienie praktycznego wsparcia administracji krajowej i regionalnej w ich wysiłkach na rzecz dalszego wzmocnienia zdolności administracyjnych w zakresie zarządzania Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego i Funduszem Spójności.

RODO - GDPR

23-05-2018

Szanowni Państwo, W celu realizacji obowiązku informacyjnego wynikającego z Art. 13 RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), które zacznie obowiązywać od 25 maja uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączoną klauzulą informacyjną.

Znaczenie strategii makroregionalnych. Perspektywa regionalna.

17-05-2018

17 maja 2018 r. w siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów odbyło się kolejne, dziesiąte posiedzenie Międzyregionalnej Grupy Regionów Słabiej Rozwiniętych, które zostało zorganizowane wspólnie z Międzyregionalną Grupą Karpacką i Domem Polski Wschodniej w Brukseli.

Polskie regiony promowały swoje produkty regionalne podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

15-05-2018

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii i polskie przedstawicielstwa regionalne w Brukseli w związku z obchodami 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja promowane były produkty pochodzące z polskich regionów. Wśród regionalnych specjałów z Polski Wschodniej pojawiły się: Sękacz Mazurski, Krówki Opatowskie, woda z Buska Zdroju, soki owocowe, Cydr Lubelski, biszkopty z Podkarpacia, wódka Żubrówka, wino musujące Dorato.

Promocja Podkarpackiego w oparciu o inteligentne specjalizacje w SP RP przy UE w Brukseli

10-05-2018

Model produkowanego w Mielcu śmigłowca, efektownie wyglądający, spersonalizowany motocykl, gogle oferujące spacer w wirtualnej rzeczywistości oraz mnóstwo dobrego jedzenia - czyli Podkarpackie w pigułce. Tak wyglądała promocja województwa w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej.

Światowy Dzień Polonii i Flagi RP

07-05-2018

W dniu 6 maja br. w Brukseli odbył się Światowy Dzień Polonii i Flagi RP, z okazji którego Ambasada RP w Brukseli gościła liczną delegację z Senatu, której przewodniczył Pan Marszałek Stanisław Karczewski. MSZ reprezentował Pan Minister Andrzej Papierz.

Marszałek Województwa Lubelskiego prelegentem podczas konferencji w Komitecie Regionów dot. rewitalizacji budynków porolniczych

27-04-2018

23 kwietnia 2018 r. w Europejskim Komitecie Regionów odbyła się konferencja: „REVAB - Ponowne wykorzystanie i rewitalizacji budynków rolnych poprzez szkolenia oparte na rzeczywistych doświadczeniach”. Konferencja odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i została zorganizowana we współpracy z Europejską Organizację Właścicieli Ziemskich (European Landowners Organization).

Promocja firm z Polski Wschodniej na targach MIDEST w Paryżu

10-04-2018

W dniach 27 – 30 marca 2018 r. firmy z Polski Wschodniej miały okazję uczestniczyć w targach technologii i produkcji MIDEST w Paryżu. Wspólne stoisko na tragach to kolejne z działań pro-gospodarczych Domu Polski Wschodniej w Brukseli w 2018 roku.

Czym jest malarstwo? O historii malarstwa europejskiego dyskutowano w Domu Polski Wschodniej

23-03-2018

Z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisława Krasnodębskiego odbyło się 21 marca 2018 r. w Domu Polski Wschodniej spotkanie z Maciejem Mazurkiem - poetą, malarzem, krytykiem sztuki, publicystą.

Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Domu Polski Wschodniej w Brukseli

22-03-2018

Podsumowanie realizacji działań w 2017 roku realizacja i ewaluacja wdrażania planu na rok 2018 – to główne tematy spotkania grupy roboczej ds. Domu Polski Wschodniej. Posiedzenie odbyło się 20 marca w Brukseli. Uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędów marszałkowskich: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Dom Polski Wschodniej to wspólne przedstawicielstwo pięciu regionów Polski wschodniej w Brukseli, którego pracami w tym roku kieruje Województwo Podlaskie.

Szymon Hołownia gościem Domu Polski Wschodniej

19-03-2018

17 marca 2018 r. w Domu Polski Wschodniej odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, dziennikarzem, publicystą, pisarzem, założycielem Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 68887

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo