Kolejne wspaniałe wydarzenie w Domu Polski Wschodniej

W dniu 11 października w DPW odbyło się kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Domu Polski Wschodniej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Henryk Cirut z Olsztyna (województwo warmińsko-mazurskie) oraz Walerjan Romanowski i Wawrzyniec Kuc z województwa świętokrzyskiego.

Henryk Cirut pokazał zebranym wystawę „Dendroformy”, która prezentuje trzecią odsłonę fotografii artysty pod nazwą „Tryptyk Warmiński”. Wcześniejsze  nosiły nazwy „Geoformy” i „Hydroformy”.
Henryk Cirut jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii i Pedagogiki. Był sztukatorem w Lubelskim Przedsiębiorstwie Konserwacji Zabytków (m.in. prace sztukatorskie w zamojskim ratuszu oraz pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim), redaktorem graficznym „Gazety Olsztyńskiej” od 1974 do 1979 r., w latach 70. był również współtwórcą gazety studentów Warmii i Mazur „Dylematy”. Henryk Cirut jest też jednym z pomysłodawców Olsztyńskiego Informatora Kulturalnego OIK, a także wieloletnim członkiem zespołu redakcyjnego biuletynów prasowych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz współzałożyciel Fundacji Środowisk Twórczych.
Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, następnie kontynuował ją w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Wawrzyniec Kuc– podróżnik, reporter; szef grupy Traveler4x4.

Walerian Romanowski – pobi rekord Guinnessa w nieprzerwanej jeździe rowerem górskim przez 48 godzin. Swój wyczyn dedykował chorym na nowotwory krwi. O swojej wyprawie opowiedział naszym gościom, czym podbił serca wszystkich.