Dom Polski Wschodniej na Fete de Tervueren

5 maja, w niedzielę, główna historyczna aleja Brukseli – Avenue de Tervueren obchodziła swoje 116 urodziny. W ramach tego święta, jak co roku, cała ulica między godziną 9.00 a 19.00 została zamknięta dla ruchu samochodowego, umożliwiając podczas całodniowego festynu prezentacje państwom i regionom europejskim, restauracjom, rzemieślnikom i producentom wytwarzającym swoje produkty w Belgii.

Wydarzenie stworzyło okazje dla pięciu regionów z East Poland House (Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego), których siedziba zlokalizowana jest właśnie przy Av. De Tervueren, do zaprezentowania się i zaistnienia w świadomości mieszkańców. Stoiska, usytuowane przy rondzie Montgomery odwiedzane były przez turystów oraz licznie przybywających mieszkańców Brukseli z rodzinami.

Tradycyjnie promowaliśmy ofertę turystyczną województw, zachęcaliśmy do poznania szlaków, oferowaliśmy materiały promocyjne: mapy, foldery, przewodniki i drobne gadżety reklamowe. Przed zbliżającym się sezonem turystycznym wiele osób poszukiwało praktycznych informacji o regionach, pytało o turystykę aktywną oraz gospodarstwa agroturystyczne. Można też było skosztować tradycyjnej kuchni polskiej, której potrawy serwowane były przez polską restaurację. Na dorocznym Fete de Tervueren nie brakowało imprez towarzyszących, m.in. atrakcji dla miłośników malarstwa, muzyki i tańca. Tradycyjnie najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych. W pobliżu odbywały się koncerty, prezentacje tańca oraz jazdy konne dla dzieci. Dodatkową atrakcją były zabytkowe tramwaje, które przez cały dzień kursowały pomiędzy Rondem Montgomery i Muzeum Tramwajów.

Stoisko Domu Polski Wschodniej w Brukseli  zorganizowane zostało we współpracy z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Brukseli oraz Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej RP.