OFF FASHION – POLSKA WSCHODNIA NA WYBIEGU

20 czerwca 2013 r. w Brukseli, dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej z Kieleckim Centrum Kultury i Polską Organizacją Turystyczną odbędzie się pokonkursowy pokaz mody laureatów tegorocznej edycji Off Fashion, pod nazwą „Off Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu”. Patronat nad wydarzeniem objął Pan Artur Harazim, Ambasador RP w Królestwie Belgii. Pokaz, zorganizowany zostanie w prestiżowej sali Autoworld, doskonale znanej wszystkich brukselczykom.

Celem pokazu będzie prezentacja zwycięskich kolekcji laureatów XIII edycji konkursu Off Fashion, którzy podejmą się roli Ambasadorów pięciu województw Polski Wschodniej i najlepiej przełożą na język mody swą fascynację tym makroregionem, przyczyniając się do jego popularyzacji w krajach Beneluxu. Pokaz pokonkursowy wzbogacony będzie dodatkowo o krótkie wydarzenia towarzyszące wzmacniające efekt promocyjny poszczególnych województw Polski Wschodniej. Dodatkowo zaproponowano młodym entuzjastom mody nową kategorię konkursową – konkurs na gadżety lub dodatki modowe promujące Dom Polski Wschodniej.

Off Fashion to Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody, który jest wydarzeniem kierowanym do młodych projektantów, zarówno tych zajmujących się modą zawodowo, jak i amatorsko,
z Polski i z zagranicy. Konkurs organizowany jest przez Kieleckie Centrum Kultury. Prace młodych projektantów ocenia dwunastoosobowe jury, w skład którego wchodzi m.in. prof. Barbara Hanuszkiewicz, Duet Paprockii Brzozowski, Halina Zawadzka, Connie Vaever. Pierwsza edycja Off Fashion miała miejsce w 2007 r.

Na pokaz pokonkursowy zaproszeni zostali przedstawiciele świata mody i wiodących mediów modowych
w Europie Zachodniej, jak również przedstawiciele świata dyplomacji z całego regionu Beneluxu, przedstawiciele instytucji Unii Europejskiej oraz osoby zaprzyjaźnione z Domem Polski Wschodniej
w Brukseli.

Rejestracja uczestników, która potrwa do 10 czerwca odbywa się poprzez zgłoszenia przyjmowane pod adresem poczty elektronicznej: offfashion@eastpoland.eu.