Województwa Domu Polski Wschodniej na Salon des Vacances 10-02-2015

Województwa działające w ramach Domu Polski Wschodniej w Brukseli promowały swoje walory turystyczne i ścieżki rowerowe Green Velo w odbywających się od 5 do 9 lutego 2015 r. międzynarodowych targach turystycznych Salon des Vacances w Brukseli w Belgii.

W targach uczestniczyło 700 wystawców, w tym Tunezja będąca krajem honorowym tegorocznej edycji targów, liczne biura podróży, touroperatorzy i organizacje turystyczne. Na polskim stoisku, po raz pierwszy w Brukseli, prezentował się Szlak Rowerowy Polski Wschodniej Green Velo, obok reprezentacji Warmii i Mazur, Małopolski, województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Bielsko-Biała.

Targi te są drugą, co do wielkości imprezą targową w Beneluksie, po targach Vakantiebeurs w Utrechcie, na których Polska prezentowała się w styczniu br. Uroczystość otwarcia polskiego stoiska odbyła się w obecności Ambasadora Polski w Królestwie Belgii, Pana Artura Harazima. Obecni też byli I Radca WPHI Pan Krzysztof Turowski oraz Minister Andrzej Szteliga, występujący w roli Dyrektora Domu Polski Południowej – nowej formacji zrzeszającej Przedstawicielstwa regionów Polski Południowej w Brukseli. Dominika Szulc dyrektor ośrodka POT w Brukseli przedstawiła wystawców zebranym, – w tym nowość – która z pewnością przypadła do gustu zakochanym w turystyce rowerowej Belgom – szlak rowerowy Green Velo. Wśród kilkudziesięciu gości znaleźli się belgijscy touroperatorzy i dziennikarze, którzy zaproszeni zostali do odwiedzenia stoiska i degustacji polskich specjałów. Odbyło się też losowanie zestawów bursztynowej biżuterii.

Salon des Vacances rokrocznie odwiedzany jest przez ponad 100 tysięcy osób, a wśród 700 wystawców tegorocznej edycji znależli się tacy potentaci turystyczni jak Thomas Cook, Jetair czy Corendon, ale również kraje będące najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnych wyjazdów. Nie brakowało także krajów, które nie zawsze kojarzą się z urlopowymi wyjazdami, ale jak się okazało, mają wiele do zaproponowania – Czechy, Węgry, Słowacja, Łotwa czy Ukraina. Szacuje się, że tegoroczne brukselskie targi odwiedziło co najmniej 115 tysięcy osób.