Lubelscy przedsiębiorcy i przedstawiciele lubelskich uczelni wyższych z wizytą w Brukseli

Czy można aplikować po unijne środki bezpośrednio z Brukseli? Z jakich programów mogą skorzystać zarówno uczelnie jak i przedsiębiorcy? Na te, jak i wiele innych pytań przedstawiciele lubelskich przedsiębiorstw i uczelni wyższych szukali odpowiedzi podczas wizyty w Brukseli dotyczącej „Wsparcia Unii Europejskiej dla badań i innowacyjności – szansa dla polskich firm i uczelni wyższych”, którą zorganizował Poseł do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Hetman wspólnie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Sławomirem Sosnowskim.

Wiedzą z tego zakresu dzielili się z nami przedstawiciele Komisji Europejskiej, Agencji Wykonawczych jak i reprezentanci regionów oraz organizacji mających bogate doświadczenie w aplikowaniu o wsparcie finansowe na poziomie europejskim.

Goście mieli również okazję odwiedzić Dom Polski Wschodniej w Brukseli i zapoznać się z działalnością Biura Regionalnego Województwa Lubelskiego w Brukseli.

Liczymy, że to spotkanie przyniesie realne, mierzalne rezultaty w postaci zwiększenia wykorzystywania funduszy unijnych przez lubelskich przedsiębiorców i uczelnie wyższe, a w konsekwencji zwiększy konkurencyjność i potencjał gospodarczy naszego województwa.