Promocja Regionu Podlaskiego na rynku belgijskim

W dniach 11-12 czerwca br. gościliśmy dwóch dziennikarzy reprezentujących jedne z największych magazynów podróżniczych na rynku belgijskim „Travel2” oraz „Travel Magazine”. Zrealizowana wizyta studyjna miała na celu promocje walorów turystyczno-krajoznawczych województwa podlaskiego, a w szczególności oferty turystyki zdrowotnej oraz wellness&SPA.

Wizyta zrealizowana została przez Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Domem Polski Wschodniej. Dwa pierwsze dni dziennikarze spędzili w województwie warmińsko-mazurskim, a kolejne dwa w podlaskim.

Wizyta w naszym regionie rozpoczęła się w Augustowie. Dziennikarze zapoznali się z ofertą wellness&SPA Hotelu Warszawa SPA&Resort***, spróbowali tam również przepysznej regionalnej kuchni. Następnie w Sanatorium Uzdrowiskowym „Augustów” przestawiona została im oferta uzdrowiskowa oraz imponujące plany rozbudowy obiektu, który pierwszych gości przyjmie już w styczniu 2017 roku. Dzięki spacerowi na błonie nad Nettą zobaczyli Śluzy Kanału Augustowskiego oraz fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.  By poczuć klimat uzdrowiska wyruszyli z Portu Katamaranów w rejs Jaćwieżą w Dolinę Rospudy.

Dzień drugi spędzili w Białowieży. Po noclegu i poznaniu oferty wellness&SPA Hotelu Białowieskiego Conference Wellness&SPA*** wyruszyli bryczką do Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego, który zachwycił dziennikarzy. Następnie zwiedzanie Białowieży Pałac Stacja zakończyło się przejazdem Białowieskimi Drezynami w otoczeniu Puszczy dostarczając pozytywnych emocji. Po wysiłku związanym z napędzaniem drezyny siłą własnych mięśni z przyjemnością spędzili obiad w Restauracji Carskiej, która zachwyciła smakiem oraz wnętrzem.

Województwo podlaskie zrobiło na dziennikarzach bardzo dobre wrażenie, z niecierpliwością czekamy na powstałe artykuły oraz Gości, którzy po przeczytaniu pozytywnych recenzji odwiedzą nasze województwo.