Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Podsumowanie realizacji działań na bieżący rok i plany na rok 2018 – to główne tematy spotkania grupy roboczej ds. Domu Polski Wschodniej. Posiedzenie odbyło się 30 sierpnia w Białymstoku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędów marszałkowskich: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Gościem spotkania był m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Dom Polski Wschodniej to wspólne przedstawicielstwo pięciu regionów Polski wschodniej w Brukseli.

W środę, 30 sierpnia  odbyło się kolejne  posiedzenie Grupy Roboczej ds. Domu Polski Wschodniej w Brukseli. To wspólne przedstawicielstwo pięciu polskich województw.  Cykliczne spotkanie grupy  odbyło się tym razem w stolicy województwa podlaskiego. Warto przypomnieć, że w 2018 r nasz region przejmie  przewodnictwo w DPW. Obecnie prace wspólnego przedstawicielstwa koordynuje województwo podkarpackie.

W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego) odpowiedzialni za funkcjonowanie Domu Polski Wschodniej w Brukseli oraz przedstawiciele województw rezydujący w Brukseli. W posiedzeniu udział wziął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, który podkreślił wagę współpracy województw w ramach DPW będącego doskonałą platforma wspólnego działania na rzecz rozwoju Polski Wschodniej na arenie europejskiej.

Podczas obrad omówiony został przebieg realizacji tegorocznego Planu działań DPW a także wspólnie wypracowano Plan działań DPW na rok 2018, który zaspokoi potrzeby i wspólne interesy pięciu województw.