DPW promuje aktywny wypoczynek podczas Dnia Bez Samochodu w Brukseli

Dom Polski Wschodniej promował sektor uzdrowiskowy, atrakcje turystyczne i unikalne możliwości aktywnego wypoczynku, w tym szlak Green Velo – najdłuższą ścieżkę rowerową w Europie.

W dniu 20 września Bruksela zamieniła się w najdłuższy szlak rowerowy w Europie. „Dzień Bez Samochodu” to wydarzenie, podczas którego obowiązuje zakaz poruszania się autem, zaś stolica Europy zostaje przejęta przez dziesiątki tysięcy mieszkańców Brukseli na rowerach. Dom Polski Wschodniej wykorzystał tę szansę do promocji  oferty turystycznych, aktywnego wypoczynku oraz  szlaku rowerowego Green Velo. Stoisko promocyjne DPW odwiedziły tysiące mieszkańców Brukseli.

Belgia stanowi doskonałe miejsce do podejmowania bezpośredniej i efektywnej promocji produktów i usług związanych ze zdrowym stylem życia,  aktywnym wypoczynkiem i sportem. Belgijskie społeczeństwo jest jednym z najzamożniejszych w Europie, ale jednocześnie jednym z najzdrowszych i najbardziej aktywnych w kontekście uprawiania różnego rodzajów sportów. Ogromna część mieszkańców Brukseli porusza się na co dzień rowerami, zaś cele ich wypraw wakacyjnych bardzo często związane są z możliwością uprawiania aktywnego wypoczynku. Regiony Polski Wschodniej dysponują jednymi z największych i najnowocześniejszych baz uzdrowiskowych w Europie, zaś w powiązaniu ze szlakiem rowerowym Green Velo i innymi wyjątkowymi atrakcjami stanowią atrakcyjną destynację wypoczynkową dla mieszkańców Belgii i innych narodowości zamieszkujących ten kraj.