Spotkanie z pisarką z Podlasia w Brukseli

26 kwietnia w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Korzeniewską autorką książek „Zabiorę Cię jesienią do Brukseli”, oraz ”W deszczu tańcz!”. Pochodząca z Województwa Podlaskiego pisarka od 11 lat mieszka w Brukseli, z którą jest związana od lat 20.

Pierwsza książka autorki jest swoistym, wirtualnym spacerem po stolicy Europy. Pokazuje Brukselę inną od tej, którą znamy z telewizji czy klasycznych przewodników. Jest to podróż nie tylko po miejscach, ale ludzkich losach. Jest to inspirująca opowieść o wartościach ogólnoludzkich takich jak: potrzeba akceptacji, przynależności, miłości, rozwoju, przyjaźni.

Znana dziennikarka TVN Anna Maruszeczko o tej książce napisała:„Zmysłowa książka o Brukseli i losach emigrantów. Przegląda się w niej cała „polska ściana wschodnia”. Bo o ich poszukiwaniach lepszego życia za granicą nikt tak jeszcze nie napisał.”

Książka „W deszczu tańcz”, to też podróż, tym razem jednak nie po miejscach i ludzkich losach, ale jest to wędrówka w głąb siebie. Autorka cofa się do czasów dzieciństwa, przez młodość do dojrzałego życia. Jest dyskretnym przewodnikiem. Podążając za nią, w jej wspomnieniach odnajdujemy własne przeżycia, rozterki, wzloty i potknięcia.

„W deszczu tańcz” to zbiór bardzo pozytywnych myśli, pogodnych, często lirycznych opowieści sławiących urodę życia. To ogromna dawka pozytywnej energii, inspirująca czytelnika do zmian. Udowadnia w niej, że niezależnie od tego, gdzie się człowiek urodził i bez względu na to ile ma lat, nigdy nie jest za późno na podążanie za swoimi marzeniami, czego autorka, spełniona kobieta „po czterdziestce” jest żywym przykładem.

Książka nakazująca powstawanie z klęczek, mimo przeciwności życia i „tańczenie w deszczu”. Jest to absolutnie pozycja dla każdego, mówiąca o tym, że „człowiek może być w życiu tym, kim wybiera być, a nie tym – kim się urodził”.

„Książka o kobiecie, ale wbrew pozorom nie tylko dla kobiet. Przecież marzenia nie maja płci i nigdy nie jest za późno, by zacząć je spełniać. Od urokliwego Podlasia i pięknej, spokojnej nadbużańskiej wioski, po Brukselę – na takim geograficznym tle autorka książki pokazuje, że jeśli chcemy, możemy wszystko. Szczerze polecam.” Joanna Kryńska, dziennikarka TVN24
Spotkania z autorką są zawsze ogromną dawką pozytywnej energii i inspiracji. Dlatego warto nie przeoczyć tych wydarzeń.  Autentyzm i prawdziwość przekazu, sprawiają, że uczestnicy spotkań nabierają siły do pozytywnych zmian w swoim życiu. Autorka jest zapraszana przez Akademię Walki z Rakiem, do szkół, ośrodków dla młodzieży z problemami, czy uzależnieniami. Mimo, że autorka nie jest zawodowym coachem, doczekała się od czytelników porównania  do Reginy Brett.

Ze względu na popularyzację Belgii wśród Polaków, autorka była gościem Pani Ambasador Belgii w Warszawie.

Patronaty medialne nad książką w „W deszczu tańcz!” objęły wszystkie większe media Polski Północno-Wschodniej: TVP Białystok, Radio Białystok, Radio Lublin, Radio Podlasie, Gazeta Współczesna, portale:”Zmiany w życiu” i „Klub Polki na Obczyźnie”.

Autorka występowała kilkukrotnie na antenie TVP Polonia.