Województwa Domu Polski Wschodniej na Salon des Vacances

Województwa działające w ramach Domu Polski Wschodniej w Brukseli promowały swoją ofertę turystyczną i ścieżki rowerowe Green Velo na odbywających się od 2 do 5 lutego 2017 r. międzynarodowych targach turystycznych Salon des Vacances w Brukseli w Belgii.

Salon des Vacances to największe targi turystyczne w Belgii, drugie (po Utrechcie) na terenie Benelusku. Rokrocznie odwiedza je ponad 110 tysięcy odwiedzających. Polskie Stoisko Narodowe, w skład którego wchodziło stoisko Domu Polski Wschodniej, jak co roku umiejscowione było w głównej hali wystawienniczej skupiającej destynacje europejskie.

Celem priorytetowym Domu Polski Wschodniej na targach Salon des Vacances była promocja szlaku rowerowego Green Velo. Jego promocja jest kontynuacja działań z 2016 roku, kiedy to reprezentujący Green Velo Krystian Herba pobił rekord Guinnessa wskakując na rowerze na szczyt sąsiadującego z targami budynku Atomium.

Podczas największych targów turystycznych rynku belgijskiego, na polskim stoisku narodowym spotkali się belgijscy dziennikarze turystyczni i touroperatorzy oraz przedstawiciele Polonii. W spotkaniu uczestniczył Artur Orzechowski, Ambasador RP w Królestwie Belgii, który objął stanowisko honorowym patronatem. Była to pierwsza wizyta Ambasadora na brukselskich targach i okazja do zapoznania się z ofertą turystyczną regionów Polski Wschodniej, a w szczególności szlakiem Green Velo. Stoisko odwiedził również Radca Kamil Ochmański, kierownik Wydziału Handlu i Inwestycji w Brukseli.