Delegacja Województwa Świętokrzyskiego z wizytą w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii

W dniu 11.03.2019 r. delegacja Województwa Świętokrzyskiego została oficjalnie przyjęta w Ambasadzie RP w Brukseli przez Adama Orzechowskiego, Ambasadora RP w Królestwie Belgii. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego reprezentowali Tomasz Janusz, p. o. Dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju oraz Konrad Cedro, Przedstawiciel Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, funkcjonującego w ramach Domu Polski Wschodniej.

W spotkaniu wziął również udział Profesor Stanisław Żak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który przybył do Brukseli na zaproszenie Domu Polski Wschodniej z wykładem inaugurującym obchody 100-lecia urodzin pochodzącego z Regionu Świętokrzyskiego polskiego pisarza Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Rok 2019 został ogłoszony przez Sejm RP „Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.” Adam Orzechowski, Ambasador RP w Królestwie Belgii objął Honorowy Patronat nad wszystkimi inicjatywami Domu Polski Wschodniej związanymi z uczczeniem pamięci pisarza na terenie Królestwa Belgii.