Promocja Bieszczadów w Brukseli

Otwarcie wystawy „Tworzyć z naturą – Bieszczady 2011”

Wystawa została otwarta podczas uroczystej gali 29 listopada w Domu Polski Wschodniej. Organizatorami tego niezwykle ciekawego, artystycznego wydarzenia byli: Elżbieta Łukacijewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury w Sanoku. Honorowy patronat nad wystawą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta.

Prezentacja ekspozycji w Brukseli była zakończeniem 6 miesięcznego projekt kulturalnego pod tą samą nazwą: Tworzyć z naturą – Bieszczady 2011. Dwujęzyczna „podróżująca ekspozycja” powstała przy współpracy z gminami powiatu sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego i do tej pory prezentowana była na ich terenie. Zgodnie z zaplanowanymi w projekcie działaniami, jej oficjalny pokaz, który był istotą całego przedsięwzięcia, odbył się w Brukseli.

Janusz Ostrowski, wiceprezes Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury w Sanoku podkreślał, że wystawa ma przede wszystkim pokazać potencjał ludzi mieszkających w Bieszczadach. Zdjęcia prezentowane na wystawie, to głównie dzieła lokalnych artystów, którzy od lat tworzą na tamtym terenie. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków finansowych budżetu Województwa Podkarpackiego. Głównym sponsorem wystawy był PGNiG w Sanoku.