Województwa zrzeszone w Domu Polski Wschodniej w Wydziale Konsularnym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli

Województwa zrzeszone w Domu Polski Wschodniej w Brukseli zaprezentowały swoją ofertę turystyczną, skierowaną do gości odwiedzających wernisaż prac artystów z krajów Unii Europejskiej w Wydziale Konsularnym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli.

Dnia 8 września 2012 r. w siedzibie w Wydziału Konsularnego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli odbył się wernisaż sztuki nowoczesnej. Udział w wystawie wzięło 12 artystów z czego 4 pochodzenia polskiego: p. Halina Jakubowska (rzeźba) – laureatka tegorocznej nagrody „Polak Roku w Belgii” w kategorii Kultury, p. Stefania Paterka-Jezierska (malarstwo), p. Agnieszka Kapelusz (grafika) oraz p. Maria Kozubowska-Kuberska (malarstwo). W wernisażu wzięli udział członkowie Międzynarodowego Centrum Kultury, Konsulowie honorowi, przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele regionów Polski Wschodniej, polonijne środowiska artystyczne oraz przedstawiciele prasy polonijnej.

Pośród zgromadzonych dzieł znalazło się również miejsce na stoisko promocyjne Województw zrzeszonych w Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Zaprezentowana została szeroka oferta turystyczna, która przypadła do gustu wielu gościom odwiedzającym wernisaż prac artystów z krajów Unii Europejskiej. Różnego rodzaju foldery informacyjne, ulotki oraz drobne upominki w postaci długopisów, czy smyczy, cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności. Dodatkowo poprzez bezpośrednie rozmowy z artystami i uczestnikami wernisażu istniała możliwość zachęcenia ich do odwiedzenia Polski Wschodniej.