Dom Polski Wschodniej uczestnikiem Tygodnia Języka Polskiego w Antwerpii

Dnia 28 lutego 2013 roku Dom Polski Wschodniej wziął udział w Tygodniu Języka Polskiego, który obył się w Szkole Językowej SCVO-Talen w Antwerpii.

Szkoła Językowa SCVO-Talen jest największym centrum językowym we Flandrii, które oferuje szeroką gamę kursów językowych – wśród 14 nauczanych języków jest również język polski. W szkole cyklicznie organizowane są tygodnie tematyczne poświęcone jednemu z nauczanych języków.

Podczas Tygodnia Języka Polskiego, dzięki stoisku promocyjnemu Domu Polski Wschodniej, uczestnicy kursów językowych mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Polski i dowiedzieć się ciekawych informacji o województwach Polski Wschodniej. Punkt informacyjny Domu Polski Wschodniej prezentował wyczerpujące materiały o tym makroregionie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ulotki w języku francuskim i flamandzkim prezentujące rozmaite atrakcje turystyczne oraz niezwykle popularną w Belgii  turystykę rowerową. Tłumnie odwiedzający stoisko słuchacze szkoły językowej pytali m.in. o połączenia lotnicze z Polską, ilość ścieżek rowerowych oraz najciekawsze miejsca do zwiedzania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się materiały związane z polską kuchnią regionalną.

Tego dnia dobyło się także wiele konkursów dotyczących Polski. Studenci mieli też okazję zobaczyć wiele prezentacji multimedialnych dotyczących różnych zagadnień związanych z Polską.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko degustacyjne z tradycyjnymi polskimi potrawami takimi jak: pierogi, barszcz, żurek.

Tydzień Języka Polskiego w Antwerpii, który został zorganizowany przez Szkołę Językową SCVO-Talen przy współpracy z Domem Polski Wschodniej i Polską Organizacją Turystyczną był znakomitą okazją do promocji Polski Wschodniej wśród osób uczących się języka polskiego i zainteresowanych wyjazdami turystycznymi do naszego kraju.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli będzie kontynuował działania promocyjne w Antwerpii poprzez udział w Dniach Kultury Polskiej, które odbędą się listopadzie br.