Miłoszewski i Lankosz w Brukseli

Z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, Dom Polski Wschodniej, Instytut Polski w Brukseli, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii zorganizowali w Brukseli spotkania z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim, reżyserem Borysem Lankoszem oraz tłumaczem prozy Zygmunta Miłoszewskiego na j. francuski – Kamilem Barbarskim.

12 kwietnia w Centrum Kultury Wolubilis odbył się pokaz filmu „Ziarno prawdy”, wyreżyserowanego przez B. Lankosza na podstawie książki Z. Miłoszewskiego, dyskusja z reżyserem i autorem prowadzona przez znaną pisarkę Grażynę Plebanek oraz sesja podpisywania książek przez Z. Miłoszewskiego. Akcja „Ziarna prawdy”, drugiej części trylogii o prokuratorze Szackim dzieje się w Sandomierzu, natomiast ostatniej –  „Gniew” – w Olsztynie.

 

13 kwietnia w gościnnych progach naszej Ambasady odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z naszymi gośćmi nt. ich twórczości, ale też życiu prywatnym. Obydwa spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.