Firmy Polski Wschodniej uczestnikiem największych targów przemysłowych na świecie – Hannover MESSE

Dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej w Brukseli z Klastrem Obróbki Metali, firmy z Polski wschodniej miały okazję uczestniczyć w jednych z największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych, podczas których promowane są nowe idee i nowinki branżowe, Hannover MESSE. W tym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.

Tegoroczna edycja targów była szczególna ze względu na to, że Polska jako kraj partnerski była najbardziej widocznym uczestnikiem targów. Polskie firmy skupione były w prestiżowym pawilonie narodowym. Polska była też współautorem ceremonii otwarcia z udziałem m.in. kanclerz Angeli Merkel, premier Beaty Szydło i wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina.  Tegoroczna edycji targów odbyła się w dniach 24-28 kwietnia 2017 r.

Hasłem przewodnim tegorocznych targów było „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. Natomiast hasło przewodnie naszej obecności na targach w Hanowerze, jako kraju partnerskiego, to SMART MEANS POLAND. Udział Polski jako kraju partnerskiego wspomaga ekspansję polskich firm na rynkach zagranicznych. Zwiększenie umiędzynarodowienia polskiej gospodarki oraz zwiększenie eksportu towarów i usług zaawansowanych technologicznie to jedne z najistotniejszych elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Na stoisku Polski Wschodniej w Hanowerze pokazały się m.in firmy: Promotech, Promotech KM, Nota, APS, Alnea Soldering, Poltra, Podkarpackie Zakłady Mechaniczne, Roztocze i Jazon. Stoisko było wystylizowane w barwach narodowych, z 3 wyraźnymi oznaczeniami: Polska, Polska Wschodnia i Klaster Obróbki Metali.

Warto również wiedzieć, że w czasie targów doszło do podpisania umowy o współpracy dwustronnej pomiędzy Klastrem Obróbki Metali i największą organizacją branżową w Brandenburgii – Cluster Metal Industry. Stronę niemiecką reprezentowali m.in. Albrecht Gerber, minister gospodarki i energetyki oraz Christian Rickerts, sekretarz stanu landu Brandenburgia. Ze strony polskiej w uroczystości wziął udział przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju oraz członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski.