Kolejny sukces organizacyjny! Zawody Polish Run znów na topie.

W dniach 10-20 lipca 2020 r. odbyła się czwarta edycja zawodów biegowych Polish Run. W związku z trwającą pandemią COVID-19 wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w wyjątkowej, zmienionej formule. W tym roku zawodnicy nie spotkali się na starcie, nie stanęli ramię w ramię z innymi biegaczami w tłumie i nie przekroczyli wspólnie linii mety. „Run whenever and wherever you are” (biegnij gdziekolwiek i kiedykolwiek) – to tegoroczna idea biegu Polish Run, która przeniosła naszą rywalizację w wymiar wirtualny.

W ramach nowej formuły Polish Run każdy z Uczestników realizował dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez organizatorów przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawiała uczestnikom pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami.

– Bez presji i obaw, dla wielu z nas, którzy zdecydują się na udział w biegu po raz pierwszy, będzie to świetny wstęp do prawdziwego współzawodnictwa, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w nowym kierunku. Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędzie się w sposób znany z większości imprez biegowych. Z pełnym zaufaniem pozostawiamy to w rękach naszych Zawodników. Jedynym wymogiem jest ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją – mówił Michał Szczepura, Przedstawiciel Województwa Podlaskiego w Brukseli, główny organizator zawodów.

Dzięki współpracy z Ambasadą RP w Królestwie Belgii, Polską Organizacją Turystyczną i Business & Science Poland zawody zyskały rozgłos nie tylko w Brukseli, gdzie zwyczajowo się odbywały, ale też w innych krajach. Wśród 724 osób, które zapisały się do udziału w zawodach poza dużą grupą Polaków na mecie meldowali się zawodnicy m.in. z: Belgii, Holandii, Francji, Irlandii, Szwecji, Rosji, Grecji, Norwegii, Kazachstanu, Jordanii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Egiptu, Ammanu i duża grupa Peruwiańczyków zamieszkujących Brukselę.

Pomimo tego, że były to zawody wirtualne, zwycięzcy i nagrody były prawdziwe. Wśród mężczyzn bezapelacyjny okazał się mający polskie korzenie reprezentant Francji Szymczak Ludovic. Wśród kobiet zwyciężczynią została pochodząca z Województwa Lubelskiego Magdalena Wójcicka.

Magdalena Wójcicka o biegu i planach na kolejne starty – To był mój pierwszy sprawdzian/start w tym sezonie i rywalizacja w wyjątkowej formule, co wymagało dodatkowej mobilizacji. Z powodu pandemii została odwołana większość zawodów w których planowałam uczestniczyć. Wyczekiwanie i głód rywalizacji, związana z tym adrenalina startowa oraz zamysł biegu przełożyły się na dobry rezultat. Był to rodzaj treningu w wyższym zakresie i jeden z etapów przygotowań do królewskiego dystansu, czyli maratonu, w którym zdecydowanie czuję się najlepiej i wierzę, że jeszcze w tym roku będę mogła powalczyć o kolejną życiówkę. Start w Polish Run potwierdza, że przygotowania zmierzają w dobrym kierunku. Kolejna okazja do sprawdzenia formy już w sierpniu podczas 22. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Alpejskich w Ludwikowicach Kłodzkich. To zwycięstwo jest dla mnie szczególnie ważne, bo ideą biegu jest promowanie polskości i Polski Wschodniej, w tym mojego rodzinnego województwa lubelskiego. Dziękuję mojemu Trenerowi – Zbigniewowi Białemu za wymagający, a zarazem „mądry” i owocny trening z zachowaniem pełni sił i witalności. Czwartą edycję biegu Polish Run ukończyłam w słoneczne niedzielne popołudnie z wynikiem 00:36:51  na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stornie: www.polishrun.eu a pełna lista wyników: live.sts-timing.pl.

Głównym sponsorem zawodów była polsko-belgijska firma Batist działająca w sektorze usługowym. Istniejące od 2006 roku przedsiębiorstwo jest jednym z liderów branży Titres-Services na terenie Brukseli, Antwerpii i Tertre. Obecnie zatrudnia ponad 700 wykwalifikowanych pracowników, którzy obsługują blisko 5000 klientów. Swoją wiodącą na rynku pozycję firma Batist zawdzięcza wysokiej jakości świadczonych usług, doskonale przeszkolonym pracownikom biurowym i terenowym, oraz doświadczonej kadrze menadżerskiej. Od początku swojego istnienia, Batist skupia się na zapewnieniu jak najlepszych warunków zatrudnienia swoim pracownikom i jak największej satysfakcji wszystkich swoich klientów.

Zapraszamy od obejrzenia galerii zdjęć z wirtualnych zawodów Polish Run 2020: www.facebook.com