English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Władze województwa świętokrzyskiego rozwijają współpracę gospodarczą z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Królestwie Belgii.

02-08-2017

Marszałek Adam Jarubas oraz Grzegorz Orawiec, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego, rozmawiali Ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej w Królestwie Belgii – Arturem Orzechowskim. Spotkanie, które odbyło się w dniu 28 czerwca br., dotyczyło rozwoju współpracy gospodarczej, promocji świętokrzyskich produktów i usług w regionie stołecznym Brukseli, we Flandrii i Walonii.

Od wielu lat Województwo Świętokrzyskie prowadzi stałą, intensywną współpracę z Ambasadą RP i innymi polskimi instytucjami w Brukseli, na rzecz rozwoju międzynarodowych możliwości kooperacyjnych regionu, w szczególności
w obszarze rozwoju możliwości handlowych świętokrzyskich podmiotów gospodarczych. Poprzez działania Departamentu Polityki Regionalnej UMWŚ, podmioty z naszego województwa są aktywne na rynku belgijskim. Niejednokrotnie uczestniczą w spotkaniach branżowych z Komisją Europejską, wydarzeniach biznesowych i targach branżowych, organizowanych przez Biuro Regionalne Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli, działające w ramach DPR.

Jednym z wątków dyskusji było także nawiązanie wymiernej współpracy świętokrzyskich szkół z swoimi odpowiednikami w Belgii. W szczególności rozpatrywano możliwości rozwoju relacji międzynarodowych szkół świętokrzyskich kształcących uczniów na rzecz świętokrzyskich inteligentnych specjalizacji. Działanie to będzie koordynowane przez Departament Polityki Regionalnej UMWŚ.


WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo