English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Domu Polski Wschodniej w Brukseli

22-03-2018

Podsumowanie realizacji działań w 2017 roku realizacja i ewaluacja wdrażania planu na rok 2018 – to główne tematy spotkania grupy roboczej ds. Domu Polski Wschodniej. Posiedzenie odbyło się 20 marca w Brukseli. Uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędów marszałkowskich: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Dom Polski Wschodniej to wspólne przedstawicielstwo pięciu regionów Polski wschodniej w Brukseli, którego pracami w tym roku kieruje Województwo Podlaskie.

Szymon Hołownia gościem Domu Polski Wschodniej

19-03-2018

17 marca 2018 r. w Domu Polski Wschodniej odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, dziennikarzem, publicystą, pisarzem, założycielem Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka.

Dom Polski Wschodniej promuje branżę spożywczą z Polski Wschodniej na targach TAVOLA w Kortrijk w Belgii.

16-03-2018

W dniach 11-13 marca br. odbyły się w Kortrijk targi spożywcze TAVOLA 2018. Na przygotowanym przez Dom Polski Wschodniej stoisku zaprezentowano ofertę 6 polskich firm z Polski Wschodniej.

Radni Powiatu Bartoszyckiego z Warmii i Mazur w Brukseli.

16-02-2018

W dniach 12-14 lutego w Brukseli odbyła się wizyta radnych Powiatu Bartoszyckiego (Warmińsko-Mazurskie). Pierwszego dnia pobytu goście zapoznali się z zasadami funkcjonowania Biura Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli oraz Domu Polski Wschodniej. Ponadto odbyło się spotkanie z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (poruszane tematy: polityka regionalna, wdrażanie programów RPO w Polsce, w tym RPO i rola Komisji Europejskiej w tym procesie, a także Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego, którego tematem był EFS, zatrudnienie i polityka społeczna w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej. Goście odwiedzili również Parlament Europejski, spotkali się z Jackiem Grabowskim - Konsulem RP w Królestwie Belgii. Drugi dzień poświęcony był funkcjonowaniu Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej oraz działaniom Wydziału Polityki Regionalnej i Spójności oraz Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich SP RP. Pobyt w Brukseli zakończył się spotkaniem z Małgorzatą Kozak z Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury, a jego tematem był program Erasmus+ - Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Polska Wschodnia promuje swoją ofertę turystyczną na targach Salon des Vacances w Brukseli

05-02-2018

W dniach 1-4 lutego 2018 r. regiony Polski Wschodniej promowały swoją ofertę turystyczną na największych w Belgii targach turystycznych – Salon des Vacances. Była to już 60 jubileuszowa edycja tych targów. Targi „Salon des Vacances” to najważniejsze wydarzenie tego typu w Belgii, które co roku odwiedza ponad 100 tysięcy osób i w których bierze udział około 700 wystawców. Tematami przewodnimi tegorocznych targów były: rejsy wycieczkowe, Spa&Wellness i zdrowie oraz gastronomia. Dodatkowy nacisk położony był na miejsca przyjazne społecznościom LGBT.

Samorządowcy Polski Wschodniej zabiegają w Brukseli o przyszłość polityki spójności

05-02-2018

1 lutego 2018 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli w obecności Przewodniczącego Europejskiego Komitetu Regionów Karla-Hainza Lambertza uroczyście podpisano deklarację na rzecz silnej polityki spójności UE po 2020 r. #CohesionAlliancejest sojuszem podmiotów przekonanych, że polityka spójności UE musi pozostać filarem przyszłości UE. Został on utworzony w drodze współpracy między czołowymi europejskimi stowarzyszeniami regionów i miast oraz Europejskim Komitetem Regionów. Postuluje, aby dzięki budżetowi UE po roku 2020 polityka spójności stała się bardziej skuteczna, widoczna i dostępna dla wszystkich regionów w Unii Europejskiej.

Firmy z Polski Wschodniej na targach w Hamburgu

26-01-2018

W dniach 23 – 26 stycznia 2018 r. firmy z Polski Wschodniej miały okazję uczestniczyć w targach technologii i produkcji NORTEC w Hamburgu. Wspólne stoisko na tragach to jedno z pierwszych działań w 2018 r. Domu Polski Wschodniej w Brukseli, które w tym roku działa pod przewodnictwem Województwa Podlaskiego.

Podlaskie przejmuje koordynację nad Domem Polski Wschodniej w Brukseli

12-12-2017

7 grudnia w Brukseli, podczas wigilijnego spotkania w Domu Polski Wschodniej, Województwo Podkarpackie przekazało koordynację nad Domem Polski Wschodniej w Brukseli Województwu Podlaskiemu. Koordynację odebrał Marszałek Województwa Podlaskiego - Jerzy Leszczyński w towarzystwie Członka Zarządu Województwa Stefana Krajewskiego oraz Radnych Sejmiku: Mieczysława Bagińskiego, Jacka Piorunka, Andrzeja Koronkiewicza, Krzysztofa Krasińskiego, Karola Pileckiego, Łukasza Siekierko oraz Dyrektora Gabinetu Marszałka, Wiesława Żylińskiego. Delegacja z Województwa Podlaskiego, korzystając z okazji złożyła również wizytę w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Eurodeputowanego, Czesława Siekierskiego.

Debata w Parlamencie Europejskim nt. przyszłości Programu Polska Wschodnia

28-11-2017

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata dotycząca przyszłości Programu Polska Wschodnia po 2020. W dyskusji uczestniczyli: Minister Paweł Chorąży z Ministerstwa Rozwoju, Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Konferencja: „Europejska wartość dodana Polityki Spójności w regionach”

22-11-2017

21 listopada 2017r. odbyła się w Parlamencie Europejskim konferencja: „Europejska wartość dodana Polityki Spójności w regionach” zorganizowana przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

Zapraszamy na konferencję „Europejska Wartość Dodana Polityki Spójności w regionach”

07-11-2017

Dom Polski Wschodniej w Brukseli zaprasza do udziału w konferencji „Europejska wartość dodana Polityki Spójności w regionach”, która odbędzie się 21 listopada 2017 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Kolejne wspaniałe wydarzenie w Domu Polski Wschodniej

13-10-2017

W dniu 11 października w DPW odbyło się kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Domu Polski Wschodniej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Henryk Cirut z Olsztyna (województwo warmińsko-mazurskie) oraz Walerjan Romanowski i Wawrzyniec Kuc z województwa świętokrzyskiego.

Firmy z Polski Wschodniej na Międzynarodowych Targach Kosmetycznych „Estetika” w Brukseli

13-10-2017

W dniach 7 – 10 października 2017 r. odbyła się kolejna, jesienna edycja Międzynardowych Targów Kosmetycznych ESTETIKA. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Brukselli dedykowanych branży kosmetycznej.

Województwo lubelskie prezentuje projekt doradztwa energetycznego w Brukseli

13-10-2017

W zakończonym właśnie Europejskim Tygodniu Miast i Regionów w Brukseli aktywnie uczestniczyło również województwo lubelskie. Biuro Regionalne Województwa Lubelskiego w Brukseli współorganizowało wraz z partnerami z Niemiec, Francji, Holandii i Belgii warsztaty "Działaj zielono! Lokalni partnerzy na rzecz zielonego wzrostu".

Silny głos Polski i polskich regionów w zakresie przyszłości Polityki Spójności 2020+, głównego narzędzia wsparcia rozwoju naszego kraju z funduszy UE.

11-10-2017

Z udziałem marszałków regionów Polski Wschodniej, Adama Jarubasa - Marszałka Woj. Świętokrzyskiego, Sławomira Sosnowskiego - Marszałka Woj. Lubelskiego, Gustawa Marka Brzezina - Marszałka Woj. Warmińsko - Mazurskiego oraz Władysława Ortyla - Marszałka Woj. Podkarpackiego przedstawiono w Brukseli stanowisko polskich regionów w zakresie kluczowej polityki inwestycyjnej UE przeznaczonej na rozwój gospodarek na poziomie województw.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75909

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo