English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

WOŚP grała w Brukseli

13-01-2011

Nasi rodacy w Brukseli także włączyli się w działania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu setek osób, dla dzieciaków z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi udało się zebrać ponad 45 tys. euro. Dom Polski Wschodniej także miał swój wkład w ten sukces.

Szczęśliwego Nowego Roku!

31-12-2010

Dziękując za miłą współpracę w bieżącym roku, życzymy wszystkim Przyjaciołom Domu Polski Wschodniej wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011!

Aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność!

Zespół pracowników Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Wizyta studyjna nt. przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku

31-12-2010

W dniach 13-14 grudnia w Brukseli odbyła się wizyta studyjna, której tematem przewodnim była „Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej”. Na zaproszenie Domu Polski Wschodniej do Brukseli przybyli reprezentanci różnych instytucji mających swą siedzibę na wschodnich terenach Polski.

Druga zbiórka darów dla powodzian

31-12-2010

W okresie przedświątecznym, między 8 a 17 grudnia, Dom Polski Wschodniej po raz kolejny zorganizował w swojej siedzibie zbiórkę darów dla dotkniętych klęską powodzi województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Spotkanie grupy roboczej dotyczące polskiej prezydencji

31-12-2010

10 grudnia w Biurze Wielkopolski w Brukseli eksperci z polski oraz przedstawiciele wszystkich biur regionalnych wzięli udział w warsztatach dotyczących „Konferencji polskich regionów w ramach polskiej Prezydencji w Radzie UE nt. przyszłości sieci TEN-T i jej wpływu na rozwój regionów w UE”.

Wizyta studyjna touroperatorów w Domu Polski Wschodniej

31-12-2010

Biuro Turystyczne Quand, które zorganizowało wizytę studyjną w Belgii dla touroperatorów i przedstawicieli podmiotów branży turystycznej z województwa lubelskiego zwróciło się do biura regionu lubelskiego w Brukseli z prośbą o możliwość zorganizowania spotkania z przedstawicielami Domu Polski Wschodniej w dniu 4 grudnia 2010 roku.

Wystawa „Podkarpackie. Rezydencje i ogrody”

31-12-2010

25 listopada w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Podkarpackie. Rezydencje i ogrody”, prezentującej kilkanaście najbardziej reprezentacyjnych dla tego regionu zamków, pałaców i dworów wraz z otaczającymi je historycznymi ogrodami.

Wizyta dziennikarzy z Polski Wschodniej

31-12-2010

15 listopada grupa dziennikarzy z terenów Polski wschodniej odwiedziła Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Spotkanie w siedzibie pięciu polskich regionów stanowiło jeden z punktów wizyty studyjnej organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Wystawa Grunwald-Art 2010

31-12-2010

28 października w Domu Polski Wschodniej w Brukseli miał miejsce wernisaż zatytułowany Grunwald-Art 2010, który składa się z prac artystów z Litwy, Niemiec, Polski i Rosji powstałych podczas pleneru z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno polskich, jak i zagranicznych gości.

Małe Partnerstwo Wschodnie - prezentacja doświadczeń regionów polski wschodniej w Brukseli

31-12-2010

12 października Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii zorganizowały seminarium „Małe Partnerstwo Wschodnie - współpraca Regionów Polski Wschodniej z partnerami z Ukrainy i Białorusi". Organizacja seminarium stworzyła okazję władzom województw do odświeżenia kontaktów z partnerami zza wschodniej granicy RP. Każdy z Marszałków zaprosił do udziału w seminarium przedstawicieli tych regionów, z którymi współpraca układa się najlepiej i trwa już od wielu lat.

Delegacja z województwa lubelskiego w ramach KSOW

31-12-2010

5 października w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się spotkanie Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Przedstawicieli Lokalnych Grup Działania, Pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Rolników Lubelszczyzny (około 35 osób). Byli to uczestnicy wizyty studyjnej zorganizowanej na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przez Agencję Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Lublinie.

Wystawa fotografii upamiętniająca strajki lubelskie

31-12-2010

4 października członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, otworzył w Domu Polski Wschodniej w Brukseli wystawę „Zaczęło się w lipcu”. Ekspozycję, stworzoną z materiałów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność", Urzędu Miasta Świdnik, WSK "PZL-Świdnik" SA oraz prywatnych kolekcji, zorganizował z okazji XXX-lecia strajków lipcowych Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w ramach działalności Domu Polski Wschodniej.

Koncert Chopinowski w Domu Polski Wschodniej

31-12-2010

29 czerwca z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbył się koncert mający na celu uświetnić obchody 200. rocznicy urodzin jednego z największych kompozytorów i pianistów świata Fryderyka Chopina. Do udziału w koncercie zaproszono dwóch muzyków pochodzących z województwa podlaskiego: Adama Roszkowskiego (skrzypce) oraz jego brata Jana Roszkowskiego (wiolonczela). Na fortepianie towarzyszyła im Zofia Łałak.

Seminarium dotyczące Partnerstwa Wschodniego

31-12-2010

23 czerwca w siedzibie Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się seminarium dotyczące Partnerstwa Wschodniego. Wśród prelegentów znaleźli się poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal oraz przedstawiciele DG RELEX (Dyrekcji Generalnej ds. Stosunków Zewnętrznych Komisji Europejskiej) Maciej Stadejek i Jakub Urbanik.

Zbiórka darów dla powodzian

31-12-2010

W maju trzy z pięciu województw wchodzących w skład Domu Polski Wschodniej - lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie - dotknięte zostały klęską powodzi. Solidaryzując się z rodakami z tych regionów, Dom Polski Wschodniej zorganizował akcję pomocy dla powodzian w formie zbiórki darów.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 58706

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo