English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Konferencja Domu Polski Wschodniej „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.” w Rzeszowie

20-04-2012

18 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się konferencja „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.”. Organizatorem wydarzenia był Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

"Kawa z Ekspertem" na temat „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

16-03-2012

W dniu 8 marca w Domu Polski Wschodniej miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Tematem spotkania z Panem Olafem Kopczyńskim była „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

Trzeci Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej

06-03-2012

Wieczorem, dnia 1 marca 2012r., po Warsztatach Integracji Międzykulturowej, odbyło się trzecie spotkanie Przyjaciół Klubu Domu Polski Wschodniej. Na początku spotkania liczni goście dowiedzieli się jakie są wyniki całodziennych warsztatów.

Rodzinna Europa, Europa Mostów - Warsztaty Integracji Międzykulturowej w Brukseli

05-03-2012

W czwartek 1 marca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyły się warsztaty eksperckie na temat dialogu międzykulturowego: „Rodzinna Europa, Europa Mostów”, których celem było przekazanie przez instytucje kultury z Polski Wschodniej informacji na temat podejmowanych przez nie działań i inicjatyw związanych z dialogiem międzykulturowym, ideą integracji europejskiej i tolerancji. Uczestnicy warsztatów podjęli próbę wypracowania propozycji działań na przyszłość związanych z Partnerstwem Wschodnim, które powinny zostać uwzględnione przez instytucje Unii Europejskiej.

Warsztaty na temat dialogu międzykulturowego „Rodzinna Europa, Europa Mostów”

22-02-2012

Szanowni Państwo,

Województwo Podkarpackie przejęło rolę koordynatora prac Domu Polski Wschodniej w Brukseli

30-01-2012

24 stycznia Województwo Podkarpackie przejęło rolę koordynatora prac Domu Polski Wschodniej w Brukseli. To wspólna siedziba pięciu województw Polski Wschodniej, które mają tu swoje biura regionalne i wspólną salę konferencyjno-wystawową. Przez nadchodzący rok Podkarpacie odpowiadać będzie za koordynację działalności DPW. Na uroczystości objęcia przewodnictwa DPW przez Podkarpacie swoje walory kulturowe, turystyczne i gospodarcze zaprezentowały Krosno, Sanok i Jasło.

16-12-2011

Szanowni Państwo, Dziękując za dotychczasową owocną współpracę, życzymy Państwu ciepłych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym 2012 roku! Zespół Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne w Komitecie Regionów

16-12-2011

Tuż po zakończeniu pierwszego dnia Sesji Plenarnej Komitetu Regionów, wieczorem 14 grudnia 2011 r., w Brukseli odbyło się „Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne”. Uroczystej inauguracji wieczoru dokonali Przewodnicząca Komitetu Regionów Pani Mercedes Bresso oraz - w imieniu wszystkich polskich regionów, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pan Jacek Protas. Głos zabrał także JE Ambasador Jan Tombiński, Stały Przedstawiciel RP przy UE, który w swoim wystąpieniu podsumował Polską Prezydencję, ale także przypomniał, że nadrzędnym przesłaniem Unii Europejskiej jest pokój, solidarność i rozwój gospodarczy.

„Kawa z Ekspertem” na temat Programów Cross-Border Cooperation

08-12-2011

Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował w dniu 6 grudnia spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem” z Panią Bodil Persson, Kierownikiem Wydziału ds. koordynacji Programów Cross-Border Cooperation. Inspiracją do organizacji spotkania była konferencja polskich regionów nt. „Lokalnego i regionalnego wymiaru Partnerstwa Wschodniego”, na której przedstawione zostały m.in. poglądy o niskiej absorpcji środków UE na Ukrainie. Spotkanie miło zweryfikować tą tezę oraz przybliżyć słuchaczom kulisy tworzenia i funkcjonowania programów Cross-Border Cooperation.

Promocja Bieszczadów w Brukseli

08-12-2011

Otwarcie wystawy „Tworzyć z naturą – Bieszczady 2011”

Dom Polski Wschodniej odwiedziła grupa samorządowców

05-10-2011

W dniu 3 października Dom Polski Wschodniej odwiedziła grupa samorządowców z województw Świętokrzyskiego, Lubelskiego, Podkarpackiego, Małopolskiego i Mazowieckiego. Wizyta zrealizowana została w porozumieniu z Biurem Poselskim Posła do Parlamentu Europejskiego, Czesława Siekierskiego.

Podkarpacki Teatr im. W. Siemaszkowej zaprezentował się w Brukseli

29-09-2011

Dnia 15 września 2011 r. podkarpacki Teatr im. W. Siemaszkowej zaprezentował w Brukseli spektakl pt. „Tu leży śp. Michele Mercier, lat 52” autorstwa Marie Henry. Wydarzenie to było wspólnym przedsięwzięciem Domu Polski Wschodniej, Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii i Teatru im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa.

Taste of East Poland w Domu Polski Wschodniej

19-09-2011

Przedsiębiorcy z województw Polski Wschodniej przyjechali do Brukseli, żeby nawiązać współpracę z belgijskimi sieciami handlowymi i sklepami. Swoje produkty przy alei Tervuren 48 zaprezentowały firmy: Mazurskie Miody z Tomaszkowa, Mark z Giżycka (słodycze), Maria Siej z Lubartowa (makowce), Pszczółka z Lublina (cukierki), Społem z Kielc (majonezy, sosy).

Gobeliny Barbary Hulanickiej w Domu Polski Wschodniej

12-09-2011

Religie świata są tematem przewodnim dzieł Barbary Hulanickiej, które od jutra (13.09.2011) będzie można oglądać w Domu Polski Wschodniej. Początek wystawy o godz. 19:00. Wystawę gobelinów uroczyście otworzy Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Następnymi miastami, gdzie będzie można zobaczyć gobeliny są Lwów i Kijów.

Kawa z ekspertem: Strategia UE w zakresie ochrony różnorodności biologicznej i NATURA 2000

15-07-2011

14 lipca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem” które tym razem poświęcone zostało przedstawionej przez Komisję w dniu 3 maja br. nowej strategii ochrony i poprawy stanu różnorodności biologicznej w Europie w ciągu bieżącej dekady oraz zagadnieniom związanym z siecią Natura 2000.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 73454

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo