English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Województwo Podkarpackie prezentuje się podczas konferencji „Regiony na rzecz zmian gospodarczych”

15-06-2012

Dnia 15 czerwca 2012 r. odbyła się, rozpoczęta przez Komisarza Johannes'a Hahn'a, 5-ta edycja konferencji „Regiony na rzecz zmian gospodarczych”. Wydarzenie to miało charakter ogólnoeuropejski i przyciągnęło ponad 450 osób, które aktywnie włączają się w zmiany jakie zachodzą w ich regionach.

Historia Polski Wschodniej na festiwalu w Brukseli

12-06-2012

W piątek, 8 czerwca rozpoczął się w Centrum Flagey w Brukseli X Festiwal Filmowy. W niedzielę miał miejsce polski dzień filmowy, na który przybyły tłumy widzów. Honorowymi gośćmi festiwalu byli aktorzy Agata Kulesza i Marcin Dorociński, odtwórcy głównych ról w filmie „Róża” oraz jego reżyser Wojciech Smarzowski. Drugim pokazanym filmem był „Wymyk” Grega Zglińskiego z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

Województwo Podkarpackie promuje się podczas brukselskiego półmaratonu

28-05-2012

Dnia 27 maja 2012 r. odbył się 31-szy półmaraton "20 km przez Brukselę", podczas którego Województwo Podkarpackiego promowało swoją ofertę turystyczną.

"Kawa z Ekspertem" na temat Innowacji Społecznych

22-05-2012

Dnia 21 maja 2012 roku, w Domu Polski Wschodniej, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Naszymi ekspertami były panie zajmujące się na co dzień tą tematyką w Komisji Europejskiej: Henriette VAN-EIJL z Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu oraz Liesbet de LETTER z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej.

Spotkanie ekspertów unijnych w Domu Polski Wschodniej

22-05-2012

Dnia 22 maja 2012 r. w siedzibie Domu Polski Wschodniej odbyło się spotkanie ekspertów unijnych w zakresie dostępu do zasobów genetycznych.

Mieszkańcy Brukseli zachwyceni Województwem Podkarpackim

17-05-2012

Nowocześnie, aktywnie, a zarazem niezwykle przyjaźnie i ciepło – tak zaprezentowało się Podkarpackie podczas tradycyjnego i niezwykle popularnego Święta Alei Tervueren w Brukseli. Można śmiało powiedzieć, że niedziela 13 maja należała do województwa podkarpackiego. Obok stoiska promocyjnego, organizowanego tradycyjnie dla wszystkich województw przez Polską Organizację Turystyczną, Podkarpackie przygotowało dodatkowe atrakcje. „Explore Podkarpackie” – „Odkryj Podkarpackie” - to była specjalna propozycja Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Miasta Rzeszowa. Przy brukselskim rondzie Montgomery’ego w dużym oznakowanym namiocie, można było poznać i odkryć Podkarpackie.

Dom Polski Wschodniej na Fete de Tervueren

15-05-2012

13 maja, w słoneczną niedzielę, aleja Tervueren w Brukseli, przy której mieści się Dom Polski Wschodniej, świętowała swoje 115 . urodziny. Jak zwykle, gości było co niemiara. Na zamkniętym dla ruchu samochodowego Rondzie gen. Montgomery'ego i na pobliskich arteriach ustawiono dziesiątki stoisk promocyjnych, gastronomicznych i targowych z niemal całego świata. Wśród nich znalazł się także namiot Domu Polski Wschodniej.

Po raz trzeci DPW występuje wspólnie na Dniu Otwartych Drzwi - Open Doors Day

15-05-2012

12 maja, Bruksela i jej dzielnica europejska świętowały Dwudziesty Festiwal Europy. Instytucje unijne zaprosiły na swój Dzień Otwartych Drzwi - Open Doors Day. W sobotę, Komitecie Regionów można było doświadczyć regionalnej różnorodności Europy. Regiony skupione w East Poland House tj. Województwa: Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie oraz Warmińsko-Mazurskie już po raz trzeci zaprezentowały się na wspólnym stanowisku.

Konferencja Domu Polski Wschodniej „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.” w Rzeszowie

20-04-2012

18 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się konferencja „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.”. Organizatorem wydarzenia był Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

"Kawa z Ekspertem" na temat „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

16-03-2012

W dniu 8 marca w Domu Polski Wschodniej miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Tematem spotkania z Panem Olafem Kopczyńskim była „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

Trzeci Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej

06-03-2012

Wieczorem, dnia 1 marca 2012r., po Warsztatach Integracji Międzykulturowej, odbyło się trzecie spotkanie Przyjaciół Klubu Domu Polski Wschodniej. Na początku spotkania liczni goście dowiedzieli się jakie są wyniki całodziennych warsztatów.

Rodzinna Europa, Europa Mostów - Warsztaty Integracji Międzykulturowej w Brukseli

05-03-2012

W czwartek 1 marca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyły się warsztaty eksperckie na temat dialogu międzykulturowego: „Rodzinna Europa, Europa Mostów”, których celem było przekazanie przez instytucje kultury z Polski Wschodniej informacji na temat podejmowanych przez nie działań i inicjatyw związanych z dialogiem międzykulturowym, ideą integracji europejskiej i tolerancji. Uczestnicy warsztatów podjęli próbę wypracowania propozycji działań na przyszłość związanych z Partnerstwem Wschodnim, które powinny zostać uwzględnione przez instytucje Unii Europejskiej.

Warsztaty na temat dialogu międzykulturowego „Rodzinna Europa, Europa Mostów”

22-02-2012

Szanowni Państwo,

Województwo Podkarpackie przejęło rolę koordynatora prac Domu Polski Wschodniej w Brukseli

30-01-2012

24 stycznia Województwo Podkarpackie przejęło rolę koordynatora prac Domu Polski Wschodniej w Brukseli. To wspólna siedziba pięciu województw Polski Wschodniej, które mają tu swoje biura regionalne i wspólną salę konferencyjno-wystawową. Przez nadchodzący rok Podkarpacie odpowiadać będzie za koordynację działalności DPW. Na uroczystości objęcia przewodnictwa DPW przez Podkarpacie swoje walory kulturowe, turystyczne i gospodarcze zaprezentowały Krosno, Sanok i Jasło.

16-12-2011

Szanowni Państwo, Dziękując za dotychczasową owocną współpracę, życzymy Państwu ciepłych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym 2012 roku! Zespół Domu Polski Wschodniej w Brukseli


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75912

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo