English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   Następna

Województwa zrzeszone w Domu Polski Wschodniej w Wydziale Konsularnym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli

18-09-2012

Województwa zrzeszone w Domu Polski Wschodniej w Brukseli zaprezentowały swoją ofertę turystyczną, skierowaną do gości odwiedzających wernisaż prac artystów z krajów Unii Europejskiej w Wydziale Konsularnym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli.

Dyrektywa tytoniowa tematem spotkania w Domu Polski Wschodniej

12-07-2012

Dnia 12 lipca 2012 r. w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyło się spotkanie poświęcone przygotowywanej przez Komisję Europejską unijnej dyrektywie dotyczącej wyrobów tytoniowych (2001/37/WE). Współorganizatorem spotkania była Polska Izba Handlu, największa reprezentacja handlu detalicznego i dystrybucji w Polsce.

Oficjalna prezentacja Priorytetów Prezydencji Republiki Cypryjskiej podczas spotkania eksperckiego w Domu Polski Wschodniej

27-06-2012

W związku z istotnym z punktu widzenia Unii Europejskiej wydarzeniem jakim jest objęcie przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej przez Republikę Cypryjską, ostatniego z państw tzw. Trio Polska-Dania-Cypr, Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował dnia 26 czerwca 2012 r. spotkanie eksperckie z p. Michalis'em Koumides'em, reprezentantem Przedstawicielstwa Republiki Cypryjskiej przy Unii Europejskiej.

Wizyta studyjna Domu Polski Wschodniej

22-06-2012

W dniach 19-20 czerwca br. Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował wizytę studyjną dotyczącą zagadnień związanych ze źródłami energii odnawialnej pt. "Energia w regionach", która odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EU Sustainable Energy Week 2012). Co roku setki instytucji i organizacji w ponad 30 krajach biorą udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii (EUSEW), współorganizując swoje wydarzenia w ramach „Dnia energii” oraz prowadząc działania służące promocji efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Tegoroczna, siódma edycja EUSEW trwała od 18 do 22 czerwca. Głównym tematem tegorocznej konferencji wysokiego szczebla w Brukseli było niedawno przyjęte porozumienie w sprawie strategii rozwoju energetyki odnawialnej.

Wystawa poświęcona Księdzu Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu w Parlamencie Europejskim

21-06-2012

W dniu 19 czerwca 2012 r. Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz uczestniczył w otwarciu wystawa pt. „Z otwartymi dłońmi" poświęconej Księdzu Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu SJ, Misjonarzowi Afryki organizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Bezpośrednio przed tym wydarzeniem odbyło się seminarium na temat życia i pracy Księdza Kardynała.

Województwo Podkarpackie prezentuje się podczas konferencji „Regiony na rzecz zmian gospodarczych”

15-06-2012

Dnia 15 czerwca 2012 r. odbyła się, rozpoczęta przez Komisarza Johannes'a Hahn'a, 5-ta edycja konferencji „Regiony na rzecz zmian gospodarczych”. Wydarzenie to miało charakter ogólnoeuropejski i przyciągnęło ponad 450 osób, które aktywnie włączają się w zmiany jakie zachodzą w ich regionach.

Historia Polski Wschodniej na festiwalu w Brukseli

12-06-2012

W piątek, 8 czerwca rozpoczął się w Centrum Flagey w Brukseli X Festiwal Filmowy. W niedzielę miał miejsce polski dzień filmowy, na który przybyły tłumy widzów. Honorowymi gośćmi festiwalu byli aktorzy Agata Kulesza i Marcin Dorociński, odtwórcy głównych ról w filmie „Róża” oraz jego reżyser Wojciech Smarzowski. Drugim pokazanym filmem był „Wymyk” Grega Zglińskiego z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

Województwo Podkarpackie promuje się podczas brukselskiego półmaratonu

28-05-2012

Dnia 27 maja 2012 r. odbył się 31-szy półmaraton "20 km przez Brukselę", podczas którego Województwo Podkarpackiego promowało swoją ofertę turystyczną.

"Kawa z Ekspertem" na temat Innowacji Społecznych

22-05-2012

Dnia 21 maja 2012 roku, w Domu Polski Wschodniej, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Naszymi ekspertami były panie zajmujące się na co dzień tą tematyką w Komisji Europejskiej: Henriette VAN-EIJL z Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu oraz Liesbet de LETTER z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej.

Spotkanie ekspertów unijnych w Domu Polski Wschodniej

22-05-2012

Dnia 22 maja 2012 r. w siedzibie Domu Polski Wschodniej odbyło się spotkanie ekspertów unijnych w zakresie dostępu do zasobów genetycznych.

Mieszkańcy Brukseli zachwyceni Województwem Podkarpackim

17-05-2012

Nowocześnie, aktywnie, a zarazem niezwykle przyjaźnie i ciepło – tak zaprezentowało się Podkarpackie podczas tradycyjnego i niezwykle popularnego Święta Alei Tervueren w Brukseli. Można śmiało powiedzieć, że niedziela 13 maja należała do województwa podkarpackiego. Obok stoiska promocyjnego, organizowanego tradycyjnie dla wszystkich województw przez Polską Organizację Turystyczną, Podkarpackie przygotowało dodatkowe atrakcje. „Explore Podkarpackie” – „Odkryj Podkarpackie” - to była specjalna propozycja Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Miasta Rzeszowa. Przy brukselskim rondzie Montgomery’ego w dużym oznakowanym namiocie, można było poznać i odkryć Podkarpackie.

Dom Polski Wschodniej na Fete de Tervueren

15-05-2012

13 maja, w słoneczną niedzielę, aleja Tervueren w Brukseli, przy której mieści się Dom Polski Wschodniej, świętowała swoje 115 . urodziny. Jak zwykle, gości było co niemiara. Na zamkniętym dla ruchu samochodowego Rondzie gen. Montgomery'ego i na pobliskich arteriach ustawiono dziesiątki stoisk promocyjnych, gastronomicznych i targowych z niemal całego świata. Wśród nich znalazł się także namiot Domu Polski Wschodniej.

Po raz trzeci DPW występuje wspólnie na Dniu Otwartych Drzwi - Open Doors Day

15-05-2012

12 maja, Bruksela i jej dzielnica europejska świętowały Dwudziesty Festiwal Europy. Instytucje unijne zaprosiły na swój Dzień Otwartych Drzwi - Open Doors Day. W sobotę, Komitecie Regionów można było doświadczyć regionalnej różnorodności Europy. Regiony skupione w East Poland House tj. Województwa: Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie oraz Warmińsko-Mazurskie już po raz trzeci zaprezentowały się na wspólnym stanowisku.

Konferencja Domu Polski Wschodniej „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.” w Rzeszowie

20-04-2012

18 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się konferencja „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.”. Organizatorem wydarzenia był Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

"Kawa z Ekspertem" na temat „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

16-03-2012

W dniu 8 marca w Domu Polski Wschodniej miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Tematem spotkania z Panem Olafem Kopczyńskim była „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 78315

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo