Promocja Polski Wschodniej na targach w Utrechcie

W dniach 15-19 stycznia odbyła się w Utrechcie kolejna edycja targów Vakantiebeurs, jednej z najważniejszych imprez turystycznych w Europie. Na polskim stoisku zorganizowanym przez amsterdamski ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej promowały się polskie miasta i regiony, a także firmy branży turystycznej. Nowym partnerem w tym wydarzeniu był Dom Polski Wschodniej, którego stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

    

Vakantiebeurs to tradycyjne miejsce spotkań branży turystycznej i konsumentów. Na polskim stoisku, oprócz Domu Polski Wschodniej, promowały się Małopolska z Krakowem, województwo śląskie, Dolny Śląsk z Wrocławiem oraz krakowskie firmy 4Travel Polska i Jan-Pol.

Sporym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się ścieżka rowerowa prowadząca przez Polskę Wschodnią – Green Velo oraz wrocławskie Hydropolis, centrum wiedzy poświęcone wodzie z fenomenalną, multimedialną prezentacją na temat faktów dotyczących wody. Promocja Polski miała szeroki wymiar, towarzyszyła jej kampania na mediach społecznościowych oraz reklama outdoor w Amsterdamie i Utrechcie. Podczas targów zorganizowana została także loteria, w której można było wygrać trzy bilety PLL LOT do Polski. Nasze stoisko odwiedził Ambasador RP w Niderlandach – Marcin Czepelak wraz z małżonką.