English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU

Dom Polski Wschodniej znajduje się w centrum Brukseli, w bliskim sąsiedztwie instytucji unijnych.


Aktualności DPW


Poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

"Kawa z Ekspertem" na temat Innowacji Społecznych

22-05-2012

Dnia 21 maja 2012 roku, w Domu Polski Wschodniej, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Naszymi ekspertami były panie zajmujące się na co dzień tą tematyką w Komisji Europejskiej: Henriette VAN-EIJL z Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu oraz Liesbet de LETTER z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej.

Spotkanie ekspertów unijnych w Domu Polski Wschodniej

22-05-2012

Dnia 22 maja 2012 r. w siedzibie Domu Polski Wschodniej odbyło się spotkanie ekspertów unijnych w zakresie dostępu do zasobów genetycznych.

Mieszkańcy Brukseli zachwyceni Województwem Podkarpackim

17-05-2012

Nowocześnie, aktywnie, a zarazem niezwykle przyjaźnie i ciepło – tak zaprezentowało się Podkarpackie podczas tradycyjnego i niezwykle popularnego Święta Alei Tervueren w Brukseli. Można śmiało powiedzieć, że niedziela 13 maja należała do województwa podkarpackiego. Obok stoiska promocyjnego, organizowanego tradycyjnie dla wszystkich województw przez Polską Organizację Turystyczną, Podkarpackie przygotowało dodatkowe atrakcje. „Explore Podkarpackie” – „Odkryj Podkarpackie” - to była specjalna propozycja Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Urzędu Miasta Rzeszowa. Przy brukselskim rondzie Montgomery’ego w dużym oznakowanym namiocie, można było poznać i odkryć Podkarpackie.

Dom Polski Wschodniej na Fete de Tervueren

15-05-2012

13 maja, w słoneczną niedzielę, aleja Tervueren w Brukseli, przy której mieści się Dom Polski Wschodniej, świętowała swoje 115 . urodziny. Jak zwykle, gości było co niemiara. Na zamkniętym dla ruchu samochodowego Rondzie gen. Montgomery'ego i na pobliskich arteriach ustawiono dziesiątki stoisk promocyjnych, gastronomicznych i targowych z niemal całego świata. Wśród nich znalazł się także namiot Domu Polski Wschodniej.

Po raz trzeci DPW występuje wspólnie na Dniu Otwartych Drzwi - Open Doors Day

15-05-2012

12 maja, Bruksela i jej dzielnica europejska świętowały Dwudziesty Festiwal Europy. Instytucje unijne zaprosiły na swój Dzień Otwartych Drzwi - Open Doors Day. W sobotę, Komitecie Regionów można było doświadczyć regionalnej różnorodności Europy. Regiony skupione w East Poland House tj. Województwa: Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie oraz Warmińsko-Mazurskie już po raz trzeci zaprezentowały się na wspólnym stanowisku.

Konferencja Domu Polski Wschodniej „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.” w Rzeszowie

20-04-2012

18 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się konferencja „Makroregion Polska Wschodnia – wyzwania po 2013 r.”. Organizatorem wydarzenia był Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

"Kawa z Ekspertem" na temat „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

16-03-2012

W dniu 8 marca w Domu Polski Wschodniej miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu Kawa z Ekspertem. Tematem spotkania z Panem Olafem Kopczyńskim była „Eksploracja i eksploatacja złóż gazu łupkowego w Polsce”.

Trzeci Klub Przyjaciół Domu Polski Wschodniej

06-03-2012

Wieczorem, dnia 1 marca 2012r., po Warsztatach Integracji Międzykulturowej, odbyło się trzecie spotkanie Przyjaciół Klubu Domu Polski Wschodniej. Na początku spotkania liczni goście dowiedzieli się jakie są wyniki całodziennych warsztatów.

Rodzinna Europa, Europa Mostów - Warsztaty Integracji Międzykulturowej w Brukseli

05-03-2012

W czwartek 1 marca w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyły się warsztaty eksperckie na temat dialogu międzykulturowego: „Rodzinna Europa, Europa Mostów”, których celem było przekazanie przez instytucje kultury z Polski Wschodniej informacji na temat podejmowanych przez nie działań i inicjatyw związanych z dialogiem międzykulturowym, ideą integracji europejskiej i tolerancji. Uczestnicy warsztatów podjęli próbę wypracowania propozycji działań na przyszłość związanych z Partnerstwem Wschodnim, które powinny zostać uwzględnione przez instytucje Unii Europejskiej.

Warsztaty na temat dialogu międzykulturowego „Rodzinna Europa, Europa Mostów”

22-02-2012

Szanowni Państwo,

Województwo Podkarpackie przejęło rolę koordynatora prac Domu Polski Wschodniej w Brukseli

30-01-2012

24 stycznia Województwo Podkarpackie przejęło rolę koordynatora prac Domu Polski Wschodniej w Brukseli. To wspólna siedziba pięciu województw Polski Wschodniej, które mają tu swoje biura regionalne i wspólną salę konferencyjno-wystawową. Przez nadchodzący rok Podkarpacie odpowiadać będzie za koordynację działalności DPW. Na uroczystości objęcia przewodnictwa DPW przez Podkarpacie swoje walory kulturowe, turystyczne i gospodarcze zaprezentowały Krosno, Sanok i Jasło.

16-12-2011

Szanowni Państwo, Dziękując za dotychczasową owocną współpracę, życzymy Państwu ciepłych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym 2012 roku! Zespół Domu Polski Wschodniej w Brukseli

Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne w Komitecie Regionów

16-12-2011

Tuż po zakończeniu pierwszego dnia Sesji Plenarnej Komitetu Regionów, wieczorem 14 grudnia 2011 r., w Brukseli odbyło się „Tradycyjne Polskie Przyjęcie Wigilijne”. Uroczystej inauguracji wieczoru dokonali Przewodnicząca Komitetu Regionów Pani Mercedes Bresso oraz - w imieniu wszystkich polskich regionów, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pan Jacek Protas. Głos zabrał także JE Ambasador Jan Tombiński, Stały Przedstawiciel RP przy UE, który w swoim wystąpieniu podsumował Polską Prezydencję, ale także przypomniał, że nadrzędnym przesłaniem Unii Europejskiej jest pokój, solidarność i rozwój gospodarczy.

„Kawa z Ekspertem” na temat Programów Cross-Border Cooperation

08-12-2011

Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował w dniu 6 grudnia spotkanie z cyklu „Kawa z Ekspertem” z Panią Bodil Persson, Kierownikiem Wydziału ds. koordynacji Programów Cross-Border Cooperation. Inspiracją do organizacji spotkania była konferencja polskich regionów nt. „Lokalnego i regionalnego wymiaru Partnerstwa Wschodniego”, na której przedstawione zostały m.in. poglądy o niskiej absorpcji środków UE na Ukrainie. Spotkanie miło zweryfikować tą tezę oraz przybliżyć słuchaczom kulisy tworzenia i funkcjonowania programów Cross-Border Cooperation.

Promocja Bieszczadów w Brukseli

08-12-2011

Otwarcie wystawy „Tworzyć z naturą – Bieszczady 2011”


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 62159

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo