English Polski
Logo Dom Polski Wschodniej

Biuletyn newsletter

Najnowsze informacje na Twojej skrzynce e-mail

Dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych Mapa strony mapa strony

Szukaj w serwisie

Kontakt Drukuj Dom Polski Wschodniej w Brukseli
This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

Główne
MENU


Aktualności DPW


Poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Następna

Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej (PKEO) przystąpił do Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE)

14-06-2013

Dnia 27.05.2013 r. Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej (PKEO) przystąpił do Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE). Klaster będzie odgrywał rolę jednostki wspierającej Forum.

Marco Polo - Spotkanie eksperckie z cyklu 'Kawa z ekspertem' w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

02-06-2013

29 maja Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował kolejne spotkanie z cyklu "Kawa z ekspertem" z p. Szymonem Ościsłowskim, specjalistą z Komisji Europejskiej, z wydziału DG MOVE. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat ostatniego w tej perspektywie finansowej naboru wniosków do Programu Marco Polo.

Województwo Podkarpackie zapromowało ofertę związaną z turystyką aktywną podczas brukselskiego półmaratonu

29-05-2013

Dnia 26 maja 2013 r. odbył się po raz 33-ci półmaraton "20 km przez Brukselę". Wydarzenie to przyciągnęło jak zwykle wiele tysięcy osób, które biegają nie tylko rekreacyjnie, ale również zawodowo.

Województwa podkarpackie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie na Forum Polskiej Gospodarki i Turystyki w Belgii

27-05-2013

Dnia 23.05.2013 w siedzibie Federacji Przedsiębiorców Belgijskich w Brukseli odbyło się Forum Polskiej Gospodarki i Turystyki. Forum zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii wraz Przedstawicielstwami Regionalnymi Województw z całej Polski w Brukseli. W wydarzeniu wzięli udział m. in. Minister Olgierd Dziekoński z Kancelarii Prezydenta RP, JE Artur Harazim, Ambasador RP w Królestwie Belgii, Krzysztof Turowski, Radca w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Królestwie Belgii, Pieter Timmermans, Prezes Federacji Przedsiębiorców Belgijskich oraz wielu innych znamienitych gości.

„OFF FASHION – POLSKA WSCHODNIA NA WYBIEGU”

22-05-2013

20 czerwca 2013 r. w Brukseli, dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej z Kieleckim Centrum Kultury i Polską Organizacją Turystyczną odbędzie się pokonkursowy pokaz mody laureatów tegorocznej edycji Off Fashion, pod nazwą „Off Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu”. Patronat nad wydarzeniem objął Pan Artur Harazim, Ambasador RP w Królestwie Belgii. Pokaz, zorganizowany zostanie w prestiżowej sali Autoworld, doskonale znanej wszystkich brukselczykom.

Sympozjon „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy”

14-05-2013

W dniach 10 - 12 maja w Międzynarodowym Centrum Dialogu Międzykulturowego w Krasnogrudzie Dom Polski Wschodniej w Brukseli będący wspólnym przedstawicielstwem województwa Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego i Warmińsko-Mazurskiego w partnerstwie z Fundacją Pogranicze zorganizował sympozjon pt. „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy”.

Dom Polski Wschodniej na Fete de Tervueren

06-05-2013

5 maja, w niedzielę, główna historyczna aleja Brukseli - Avenue de Tervueren obchodziła swoje 116 urodziny. W ramach tego święta, jak co roku, cała ulica między godziną 9.00 a 19.00 została zamknięta dla ruchu samochodowego, umożliwiając podczas całodniowego festynu prezentacje państwom i regionom europejskim, restauracjom, rzemieślnikom i producentom wytwarzającym swoje produkty w Belgii.

Dom Polski Wschodniej podczas Dnia Otwartego Instytucji UE

06-05-2013

Pięć dni przed Dniem Europy, instytucje unijne zaprosiły na swój Dzień Otwartych Drzwi - Open Doors Day. W sobotę, 4 maja, w Komitecie Regionów można było doświadczyć regionalnej różnorodności Europy.

Off Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu

25-04-2013

Off Fashion, czyli Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody, jest wydarzeniem kierowanym do młodych projektantów, zarówno tych zajmujących się modą zawodowo, jak i amatorsko, z Polski i z zagranicy. Konkurs organizowany jest Kieleckie Centrum Kultury. Prace młodych projektantów ocenia dwunastoosobowe jury, w skład którego wchodzi m.in. Prof. Barbara Hanuszkiewicz, Duet Paprocki i Brzozowski, Halina Zawadzka, Connie Vaever. Pierwsza edycja Off Fashion miała miejsce w 2007 r.

Sympozjon „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy”

24-04-2013

Dom Polski Wschodniej w Brukseli w partnerstwie z Fundacją Pogranicze serdecznie zaprasza na sympozjon pt. „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy”, który odbędzie się w dniach 10-12 maja w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.

Województwo Lubelskie w międzynarodowym projekcie

18-04-2013

Pani Edyta Kolano, w charakterze eksperta z województwa lubelskiego, uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach międzynarodowych badań naukowych pn. „Equity Action”. Podczas spotkania poruszono problem zdrowia i nierówności w zdrowiu, jako istotnych czynników wpływających na wzrost gospodarczy. Lubelskie jest jednym z trzech regionów w kraju biorących udział w projekcie.

Województwa Podkarpackie i Świętokrzyskie przedstawiły swoją ofertę inwestycyjną podczas konferencji "Regionalne aspekty polskiej strategii Go China"

18-03-2013

W dniu 6 marca 2013 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja pt. „Regionalne aspekty polskiej strategii Go China”. Gospodarzami tego wydarzenia byli polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego: Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz, członkowie Delegacji PE ds. Relacji z ChRL: Wojciech Olejniczak, Elżbieta Łukacijewska, Danuta Jazłowiecka oraz Czesław Siekierski, we współpracy z województwami: łódzkim, mazowieckim, podkarpackim oraz świętokrzyskim. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Polski i jej regionów oraz pogłębienie bezpośrednich relacji gospodarczych z partnerami chińskimi.

Dom Polski Wschodniej uczestnikiem Tygodnia Języka Polskiego w Antwerpii

01-03-2013

Dnia 28 lutego 2013 roku Dom Polski Wschodniej wziął udział w Tygodniu Języka Polskiego, który obył się w Szkole Językowej SCVO-Talen w Antwerpii.

Dyrektywa tytoniowa tematem spotkania w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

01-03-2013

Dnia 27 lutego, z inicjatywy Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Brukseli, w Domu Polski Wschodniej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z ekspertem”. Spotkanie poświęcone zostało szczególnie ważnemu zagadnieniu jakim jest, zaproponowany w grudniu ubiegłego roku przez nowego Komisarza ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej, projekt rewizji Unijnej Dyrektywy Tytoniowej.

Spotkanie eksperckie z cyklu 'Kawa z ekspertem' w Domu Polski Wschodniej w Brukseli

01-02-2013

Dnia 31 stycznia 2013 r. Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował spotkanie eksperckie z cyklu "Kawa z ekspertem" z p. Krzysztofem Kasprzykiem ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE pt. „Podsumowanie Prezydencji Trio Dania-Polska-Cypr w Radzie Unii Europejskiej”.


data dodania: 2010-12-14 22:54:23 | data modyfikacji: 2011-02-02 15:18:07 | ilość wyświetleń: 75901

WSTECZ

copyright © by Dom Polski Wschodniej w Brukseli
All rigths reserved

Projekt i wykonanie Artneo.pl Artneo